Mozilla firefox

marusa 2  

član od: 5.9.2007

sporočila: 58

tema odprta - 2. nov 2008 13:54 | ogledi: 2.018 | odgovori: 10

Na računalniku imam naloženo firefox mozillo in internet explorer, vedno uporabljam modzilo vendar bi za ogled neke stvari potrebovala internet explorer, zato prosim če mi kdo pove korake kako do tja pridem.

marusa 2

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

2. nov 2008 14:34

Klikni start levo spodaj, nato programs/programi, tam bi ga morala najti. Ikona je moder e, obkrožen z nekakšnim zlatim prstanom. LP RadaJem

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

2. nov 2008 15:27

internet explorer je že tako in tako gor, ko inštaliraš windowse. Tak, da tko kot je rekla RadaJem, najdeš ga na programih. Lakica

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

2. nov 2008 22:26

Če nikjer pod "Start -> Programi" ne najdeš, pa naredi to: Pritisni in drži tipko z narisanim okencem (levo od presledka), ter skupaj z njo pritisni črko "R". Odpre se ti eno manjše okence, kamor vpiši "iexplore" brez narekovajev, seveda, in klikni na OK. Mogel bi se ti odpreti IE. lp Sporočilo je spremenil(a) urssa dne 02. nov 2008 22:27:47

marusa 2  

član od: 5.9.2007

sporočila: 58

2. nov 2008 22:50

Hvala vsem sem našla po tvojem nasvetu urssa marusa 2

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

22. jan 2009 8:09

mi lahko kdo pojasni če se še kam shranjuje surfanje (internet explorer). Se briše samo v zgodovini ali se shranjuje še kam drugam? V službi nas je več uporabnikov interneta, pa bi rada brisala sledi za sabo. Hvala kleo

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

22. jan 2009 10:55

na disku c: poišči mapo temporary internet files in jo na vsake toliko časa spucaj

Drejček

maestro_slo  

član od: 24.11.2008

sporočila: 12

22. jan 2009 11:22

Stvar je takšna. Če pobrišeš zgodovino v explorerju stvari, ki si jih gledala na internetu v samem brskalniku ne bodo več vidne. Če pa gledaš kakšne posnetke (filme, slike) in jih nalagaš na disk ostanejo te sledi tudi v mapi moji nedavni dokumenti (klikneš START in imaš zavihek "Dokumenti"). Pač tam poglej, če je mogoče ostala kakšna sled zadeve, ki si jo gledala. Izbrišeš jo preprosto: greš na dokument, da ti potemni, klikneš desni miškin gumb in nato stvar izbišeš. Je pa res tudi to kar je napisal drejček. Svari se beležijo tudi v folderju temporary internet files. Da prideš do tega folderja moraš imeti najprej pri prikazu mam izbarno možnost "Prikaži tudi skrite datoteke". Na lokalnem disku klikneš na malo Documents and Settings. Če je samo en uporabnik na računalniku klikneš na tisto mapo in potem imaš znotraj te mape naslednjo mapo temporary internet files. vsebino pobrišeš. Je pa še lažja pot. Ko imaš odprt internet explorer klikneš na zavihek orodja. Čist na dnu imaš opcijo internetne možnosti in jo klikneš. Nato imaš zavihek slošno in najdeš opcijo Zgodovino brskanja - IZBRIŠI. Odvisno od tega katero verzijo eksplorerja imaš ti tukaj lahko izbriše vse (začasne datoteke, piškotke, zgodovino brskanja). Tako bom rekel, če imaš na kakšnem portalu objavljene naprimer svoje slike in ko klikneš to sliko se shrani v temporary internet files. Isto, če gledaš druge slike. To je zato, da naslednjič, ko odpreš isto sliko, jo odpre hitreje. To je lahko dobro, v tvojem primeru pa mogoče ne. Zato, če želiš res diskretno brisati sledi, naredi to čimbolj učinkovito. Upam, da nasvet pride prav. maestro_slo

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

31. jan 2009 10:35

Kar tukaj bom vprašala:rada bi se naučila hitro tipkanje,če bo šlo tudi slepo.Hčerka mi je že prenesla program ADSF,zdej kadar želim pritisniti črko č ne gre in tudi v programu to ni črka Č ampak je črka podobna črki f.Ali gdo mogoče ve kako se to da urediti? golubić

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti