Ciplji

MA-RE  

član od: 4.2.2003

sporočila: 38

tema odprta - 4. feb 2003 11:01 | ogledi: 6.878 | odgovori: 5

Nujno iščem dober in enostaven recept za peko cipljev. Hvala!

Marijan PETEK

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

4. feb 2003 17:21

Saj če koga zanima stran Zdravje Slovencev v 3. tisočletju, je tole vhod: http://fides.fe.uni-lj.si/zdravje/ Risbe boste prepoznali izdelavo pa tudi Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. feb 2003 13:17

Tole sicer ne spada povsem sem, ampak me tako srbi jezik, da ga moram iztegnit Naši vrli jezikoslovci pravijo, da zadnjih nekaj let plod oljke ni več oliva, ker to baje ni slovensko, pač pa oljka - od tod tudi oljčno olje. Mislim, da je enako okusno, pa tudi enako diši, naj bo oljčno ali olivno - koneckoncev pa je to vedel že tudi France... LP cervus

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

5. feb 2003 14:12

Ker res ne spada sem, se jaz malo pojasnim, sem brala pred kratkim en clanek o olivah-oljkah. Uglavnem do tega je prislo takole. Nasi Primorci imajo ze od nekdaj enako ime za plod in za drevo in to je oljka (oni to izgovorijo zelo fino). No ko so pa nasi vrli jezikoslovci ugotavljali kako imenovati to zadevo in ker pac pri nas praviloma drevo in plod nimata istega imena so se odlocili za italjansko besedo oliva. Sedaj pa so ugotovili, da je to nesmisel (da se uporablja italjansko besedo, ko pa smo imeli lepo slovensko besedico) in se lahko praviloma uporablja oba izraza, torej oljka ali oliva, oljcno ali olivno olje. Kakor koli ze, mene se vedno cudno gledajo, ko koga vprasam ce bo se kaksno olko pojedel in me sprasujejo ce mu mislim z drevesom postresti. Moram najti tisti clanek, si ga skopirati in postaviti na vidno mesto. Aja kar se pa CIPLJEV tice pa: Delas jih kot kakrsno koli tako manjso ribo. Najpreprosteje je po moje, da jih lepo ocistis, pomokas in vrzes v vrelo olje za par minutk. Polimonas, poolivis (nova beseda) in mljask mljask pojes. Mica

MA-RE  

član od: 4.2.2003

sporočila: 38

7. feb 2003 1:08

Hvala vsem za prispevke. Uporabljen recept: Riko Ocena: 4 Komentar: Enostaven recept na način Jamie Oliver Marijan PETEK

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti