tako pač je
1. november-je res spomin, ali morda...?
++++ioiuoioioioioiouououoiooioioioiuiuoioui
| šjorca je napisal/a: |
| neko gospo tako rekoč "sosedo na pokopališču" sem slišala ko se je pogovarjala z nekom (stala sem v vrsti in sem čakala na vodo) drugim in je rekla: a, za 1.pridete? veste moreste pridet da vas ljudje vidijo, ker če ne je vse zaman ves trud, in kaj bi potem še kdo reku če vas nebi nihče vidu?! mislim halo!!!! |
Antoni Beline je napisal:
Komedija, bolje tragedija nasega casa je , da ne znamo biti vec naravni,pristni.
Umetno, tuje, kopirano,vstopa skozi glavna vrata.Bolj smo zaskrbljeni kako nas vidijo drugi,kot da bi se zamislili nad tem,kaksni v resnici smo.Ni vec pristnosti v nasih medsebojnih odnosih,se manj v obnasanju .Za videz( beri image) smo pripravljeni prodati tudi osebnost, duso, ce hocemo.
Celo pred edino in neizprosno resnico( smrt) postavljamo umetne roze in plasticne svece. Zato ker se bolj bojimo,kaj bodo rekli ljudje,kot da bi se zamislili,da z umetnim zalimo nase mrtve...
namesto gore plastike bi bila dovolj skromna posodica z zeleno rastlino,ki bi nas spominjala nanje!
Temo sem odprla zato,ker se mi zdi, da prvotni namen praznika ze dolgo izgublja svoj pomen.
Seveda ga vsak od nas ga razume in dozivlja drugace, z vso pravico.
Sama ze dolgo ne nosim nosim vec plasticnih svec na grobove znancev in sorodnikov.Pa ne samo(ali pa tudi ) z ekoloskega vidika.
Samo cvet ali vejico z mojega vrta.Zdi se mi da ima ima tudi suh bolj topel,bolj cloveski pomen.
kozamurnik
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
