Čokoladne miške - pomoč

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

23. okt 2008 11:05

Jaaak ! Nečak je bil na šolski izmenjavi na Finskem in je prinesel te črne bombone, kot njihovo lokalno specialiteto. Siceri jih res poznam kot likviricijo bombone iz Italije, samo tile finski pa presegajo mejo vsakega dobrega okusa. Drugače mi je rekla mama, da so to včasih kupovali v trgovini kot neko sladkarijo in so ji rekli "mačji drek". Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

23. okt 2008 13:01

Oh, še ena mama iz starih časov. Ja, "mačji drek" smo kupovali v Italiji, majhni beli bonbončki v kovinskih škatlicah, na sredini črni in zanič kot hudič. Ampak, to smo definitivno kupovali in jedli. Še vedno jih prodajajo. elba

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

25. okt 2008 19:22

ko sem bila še čisto mala, so naši iz Nemčije vedno prinesli Haribo bonbone, v vrečki je bilo vedno tudi nekaj teh črnih nagravžnih kock. Danes sem se malo razgledala po Haribo bonbonih v Müllerju. Imajo Haribo lakrico - in sicer ene take kocke kot v času moje mladosti, poleg tega pa še lakrico- kolesa. (no ta kolesa imajo tudi v drugih barvah in okusuh) Jaz sem vzela vrečko teh črnih kolesc, je 1.15€ , pa jih bom po potrebi odvijala in rezala na željene repke. Saj res, a je recept že kdo prevedel (sem šla kar na konec ) klavdija

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

28. okt 2008 18:08

Tudi jaz bi bila hvaležna za prevod v slovenščino, če se bo komu ljubilo oz. bi imel toliko časa. Hvala in lep pozdrav! regina

ElaS  

član od: 3.10.2007

sporočila: 56

31. okt 2008 18:47

No se bom pa jaz ojunačila in prevedla (prosto po Elino). Lahko da ne bo ravno slovnično pravilno. Sestavine: 112 g srednjesladke čokolade 75 g sladke smetane 110 g čokoladno piškotnih drobtin (čokoladne piškote zdrobimo v drobtine) 35 g čokoladno piškotnih drobtin 40 g mletega sladkorja 24 srebrnih sladkornih bombončkov (mislim da se pri nas imenujejo tudi perle) 25 g narezanih mandljev 12 x 5 cm dolgi koščki sladkega korena (mišji repki) Priprava: Stopite čokolado in smetano, ter zmes vlijte k čokoladno piškotnim drobtinam. Zmešajte, pokrijte in postavite v hladilnik da se strdi. Iz mase naredite 12 kroglic. (kroglice so v velikosti jedilne žlice). Sploščite en konec kroglice - to so mišji smrčki. Pol mišk povaljajte v mletem sladkorju (za bele miške) in pol v čokoladno piškotnih drobtinah (za rjave miške) Na vsako miško dajte dva srebrna sladkorčka (za oči) , zataknite narezana koščka mandlja (za ušesa) in paličico sladkega korena (za rep). Postavite v hladilnik za najmanj dve uri, da se miške strdijo. Lp ElaS

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

31. okt 2008 19:22

V Euro Spinu sem (v Radečah) na policah pri blagajni videla veliko črnih spiral iz lakrice, za tisoče repkov je je dovolj.....................

rimljanka - zasebno mnenje

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

3. nov 2008 20:40

ElaS, hvala lepa za prevod! regina

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

3. nov 2008 21:01

Jelenckova, sem naredila miške po tvojem receptu in so odlične. Nihče ni pogruntal, da so zmlete napolitanke :))). Za repek pa sem uporabila kar rjave haribo špagete z okusom kole, tako da se ni noben spakoval Neroli

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti