Čokoladne miške - pomoč

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. okt 2008 22:18

Likorizo/lakrico/sladki koren sem videla v Mulerju, mislim, da jo imajo stalno. Tak da, Jelenčkova, navali;) Dobra ideja z napolitankami, bomo probali kdaj! je pa jaz tudi ne maram, tak da bi tudi rajši dala kaj drugega, recimo tiste s čokolado oblite palčke, ki so sicer za dekorirat kupe ipd. - bi imele miške pač ravne repke... za čokoladne kekse pa lahko vzameš katerekoli čokoladne kekse, tudi domač, ki jih pač zdrobiš. ali pa zmelješ navadne in jim dodaš malo kakava in mogoče žlico margarine, da se kakav sprime z njimi.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

22. okt 2008 23:14

Jelenckova je napisal/a:
Še to, očitno sem jaz edini primerek na tem svetu, ki ima rad te lakrice[joj][joj][jezik][jezik][jezik] Jelenckova
Nisi! Jaz držim s tabo (pa čeprav se vsi okoli mene kremžijo". Ni važno ali je liquricija taka za žvečit ali v obliki trdih bombončkov, meni paše vsa! mamaF - Mojca

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

22. okt 2008 23:46

te lakrice naj bi bila liquirizia? tole ne? http://sl.wikipedia.org/wiki/Glycyrrhiza_glabra tega imamo pri nas polno, je pa naaaaaaagravžna :/ mi je prinese vedno kake 2kg teta iz Rima...potem pa ne vem kam s tem ;) ycrna

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

22. okt 2008 23:47

lahko pa repke narediš iz tičino mase in jo pobarvaš po želji ;) ycrna

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

23. okt 2008 0:05

ycrna je napisal/a:
te lakrice naj bi bila liquirizia? tole ne? http://sl.wikipedia.org/wiki/Glycyrrhiza_glabra tega imamo pri nas polno, je pa naaaaaaagravžna :/ mi je prinese vedno kake 2kg teta iz Rima...potem pa ne vem kam s tem ;) ycrna
Ja, na italijanskih bombonih zmeraj piše "Liquirizia" - to je to. Ycrna, ne se sekirat, če ne bo še več interesentov, te bova pa midve z Jelenčkovo odrešili. mamaF - Mojca

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

23. okt 2008 6:52

Tako, kot je napisala Jelenčkova, se dobijo žele špageti. Enkrat poleti sem jih kupila v Hoferju, ko sem hotela po receptu iz zlate knjige ČOKOLADA narediti miške, pa mi potem ni zneslo. Jih bom  v bljižnji prihodnosti.

Veri če želiš ti nekaj teh špagetov odstopim, jih tako ali tako v taki količini ne rabim.

 

kobra 1

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. okt 2008 9:18

Hm, kobra, glede na to, da se bližajo rojstni dnevi kar nekaj otrok, se pa res priporočam. Zamenjam za čokoladna "kavina zrna", toliko jih ne bom nikoli porabila... (Črnih jaz sploh še nikjer nisem videla, pa bi najbolj prav prišli za razne detajle... se vidi, da sem bolj malo po trgovinah...) če si za, se zmeniva, ok?

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

23. okt 2008 10:30

mamaF je napisal/a:
Jelenckova je napisal/a:
Še to, očitno sem jaz edini primerek na tem svetu, ki ima rad te lakrice[joj][joj][jezik][jezik][jezik] Jelenckova
Nisi! Jaz držim s tabo (pa čeprav se vsi okoli mene kremžijo". Ni važno ali je liquricija taka za žvečit ali v obliki trdih bombončkov, meni paše vsa! mamaF - Mojca
nista cisto osamljeni - se ena, ki so ji ti "nagravzi" vsec LP, R.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

23. okt 2008 10:33

Welcome to the club. Bo kakšno srečanje mogoče, pa kupim za vse tiste črne polžke? Pa tisti liker, kateri je že? Jelenckova

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

23. okt 2008 10:42

Ja, Jelenčkova, najboljše, da gremo kot "Klub ljubiteljev črnega gravža" malo na morje k Ycrni na obisk, ko pride njena teta iz Rima. mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti