K zobozdravniku na hrvaško

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

4. jun 2009 21:08

Hong Kong za kakšno obleko že, svoje zobe pa nebi nesla naprodaj tja... anitram1

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

4. jun 2009 21:44

Vendelina jr. je napisal/a:
Če je zobozdravnik oddaljen do 50 km od kraja stalnega bivališča in je cenejši od tistih, ki so v kraju stalnega bivališča, potem je obisk pri cenejšem smiselen. Čim pa je ta oddaljenost večja, človek toliko, kot je prihranil za zozdravstveno storitev, porabi na vožnji. Voziti se v Varaždin samo zato, ker je tam cenejši zobozdravnik - to bi bilo morda smiselno za koga tule iz SV Slovenije, posebej dolg pa ta seznam ne bi bil. Je pa tudi varianta, da človek združi svoj dopust z obiskom cenejšega zobozdravnika in zato posel cveti v vsaki turistični destinaciji. Če prideš z tunelastim zobovjem na Pag in se vrneš z lepim nasmehom in spočit...to je vsekakor smiselno Vendelina jr.
Vendelina po eno plombico se ja ne splača hodit tja, če pa tam pustiš 500€ namesto 2000€, to je pa druga pesem. Res je poceni čez mejo, kar pa ne pomeni, da imajo hrvati slabše zobozdravnike. http://basti.moj-album.com/

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. jun 2009 6:24

Madžari imajo/so imeli na Gradiščanskem mnogo dentistov......Avstrijci (najbrž tudi Slovenci) so bili množično tam.... na vsakem vogalu so (bile) - sem bila tam pred 2 letoma - reklame. Torej nič posebneg, je pač pri sosedih boljše ali vsaj cenejše. Sicer pa vem, da hodijo tudi v Beograd, vsaj k enemu zobozdravniku, ki je včasih služboval v Sloveniji.

rimljanka - zasebno mnenje

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

5. jun 2009 7:05

Samo za intermezzo sporočam, da ima moja mami še vse zobe! Začetnica

mimoza5  

član od: 14.5.2007

sporočila: 74

5. jun 2009 7:33

Tudi jaz poznam ljidi, ki hodijo na madžarsko - v Lenti. Ampak to je smiselno samo takrat, če si blizu doma, pa ko te zaboli zob, da lahko greš, pa za plombico tudi. Sicer pa se to verjetno ne splača. mimoza5

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

5. jun 2009 8:22

Sem bila lani v Monoštru in je lokalna vodička posebej poudarila, da je najbolj donosen posel pri njih v zobozdravstvu, Avstrijci pa so stalne stranke. Ognjič

majdka13  

član od: 2.3.2007

sporočila: 30

5. jun 2009 12:24

Da ne odpiram nove teme, ker smo že pri zobozdravstvu me zanima, če ima kdo izkušnje z zobnimi vsadki. Ne mislim v tujini ampak pri nas opravljen poseg, se obnese, kje to opravijo kvalitetno? Sicer je na spletu kar nekaj ponudnikov,  vendar me zanimajo vaše izkušnje.

Hvala, lep dan želim!

majdka13

iza56  

član od: 19.8.2008

sporočila: 26

9. jun 2009 22:36

Vidim, da Majdki13 ni še nihče odgovoril. Sama zadnje čase bolj poredko zahajam na Kulinariko in sem njeno vprašanje zasledila šele danes. Moje izkušnje z zobnimi vsadki: dobri, celo zelo dobri. Dobro leto in pol sem bila brez zgornje štirice in bila sem neskončno nesrečna zaradi svojega škrbastega izgleda. Smejati se sploh nisem mogla "od srca" - vedno mi je na misel hodil moj luknjast nasmeh. Ves čas sem razmišljala o vsadku, pa mi nekako ni uspelo dobili naslova kirurga, ki bi mi poseg opravil. Obrnila sem se tudi na Stomatološko kliniko v Ljubljani, pa so me po telefonskem razgovoru zavrnili. Potem pa sem lansko pomlad izvedela, da je šla na tako operacijo oseba iz mojega sorodstva. In stvar je stekla! Dobila sem naslov kirurga, se dogovorila za pregled, preživela poseg, počakala 3 mesece, da se zadeva vraste. Meni se je potem pojavil še en zaplet z drugim zobom, tako da sem si morala dati vsaditi še en implantat, zdaj tadva vsadka nosita mostiček. Sem zadovoljna, ker se lahko spet normalno smejim, tudi z grizenjem nimam težav. Me je pa moja zobozdravnica opozorila, naj bom previdna, naj ne jem zelo trdih stvari (lešnikom in podobnim trdim zadevam sem se že prej izogibala - za moje zobe je to že dolgo "prehudo"), ampak normalno prehranjevanje je sedaj možno. Seveda sem vse posege: slikanje zob, operacijo in izdelavo mostička pri zobozdravniku plačala sama (samoplačniško). Cena ni bila majhna, sem pa zadovoljna, čeprav sem zaradi tega živela bolj skromno in se lansko leto odrekla planiranemu dopustu na morju. Dopust bi tako in tako minil, zobe pa še imam! Tako je pač moje mnenje in razmišljanje. Majdka13, če te zanimajo bolj "konkretne" zadeve, me kontaktiraj na zasebno pošto. iza56

UG84  

član od: 30.9.2009

sporočila: 1

30. sep 2009 19:54

Lepo bi vas prosila, če imata katera izkušnje s kliniko Galeković na Hrvaškem? So dobri? Pri privat zdravniku v LJ (zelo pohvaljen sicer) sem dobila tak predračun, da adijo pamet. Pa nič takega, v bistvu le plombe in osnovno čiščenje zobnega kamna. Zasledila sem na več koncih, da se splača iti na Hrvaško, tale Galeković je bil tudi že pohvaljen, pa še tu zbiram mnenja. Najlepša vam hvala! UG84

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

25. avg 2014 10:26

Meni moja zobozdravnica v Sloveniji naredi belo plombo za 25€.

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti