Mucek in cesta

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 17. okt 2008 15:34 | ogledi: 1.766 | odgovori: 35

Lepo pozdravljeni. Naj povem našo žalostno zgodbico.

Zelo radi bi imeli mucka, a žal nobeden ne ostane dolgo pri hiši. Na živalco se navežeš, potem je pa tako hudo ko je ni več. Lani poleti smo prinesli k hiši majhnega belega mucka, a je že po tednu dni izpred oči, kot bi se v zemljo udrl zginil. Letos maja meseca smo prinesli k hiši drugega. Bil je tako prijazen. Dokler ni malo zrastel smo ga imeli v hiši, potem smo ga pa začeli spuščat tudi zunaj. Kaj kmalu ga je na cesti zbil avto, a se je opomogel, ranjeno je imel le tačko in doživel je hud šok.Dobil je šolo, da na cesto ne sme.Včasih je noč prebil tudi zunaj, a je zjutraj čakal pred vrati. Včerajšnje jutro ga pa ni bilo. Kasneje smo ga dobili pod hišo mrtvega. Predvidevam da ga je dobila podlasica, ker je krvavel iz vratu.

Danes pa mislimo it po novega vendar nas je strah kaj bo pa tokrat. Zraven hiše je glavna cesta in tega se najbolj bojim. Kako naj mačku preprečim na cesto?

Teka

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

17. okt 2008 15:49

Čisto enostavno. Muc naj bo izključno notanji in ne bo teh težav. magnolija

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. okt 2008 16:18

Ah, precej znano. Jaz sem živela čisto ob cesti in potoke prejokala ob vsaki izgubi. Čisto notranjega mucka pa nisem smela imeti :( Žal nimam nekega nasveta, le sočustvujem. Atina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. okt 2008 18:18

Kupite ptička. To je edina rešitev.

F r i n a

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

17. okt 2008 18:48

Jah, spet jaz. Vem, vem in vem o čem govoriš in kako se počutiš. Nasvet, da imej mucka samo notri drži, dokler ti kosmato bitjece ne začne jokat tako, da bi se še skala stopila. Čisto razumem, rešitev pa tudi sama iščem. Sama sem prisegla, da posvojim samo še dete, ki se že tako ali tako klati okrog naše bajte in je čisto vseeno, če mu dam še dom (beri :zavetje & hrano). Da bi pa za vsako ceno mačjo siroto vlačila domov, 50 metrov od prometne ceste, pa raje ne. Na našem koncu je preveč prometa in preveč žleht »ljudi«.

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

17. okt 2008 18:51

Mačku ne boš mogla preprečiti neprečkanja ceste, zato si jaz v tvojem primeru mačka ne bi upala spušati ven iz hiše. Drugače pa še predobro vem, da marsikateri muc preprosto ne more zdržati bivati le v hiši/stanovanju, takrat je odločitev težka še posebej za tiste, ki živijo v bloku. V tvoji situaciji (enako se bom odločila tudi sama, če se kdaj preselim) bi vzela malo bolj odraslo muco, tam od okoli enega leta dalje, ki je pač vajena bivati samo znotraj. Takih je povsod polno, ne le v zavetiščih, tudi po drugih podaritvenih oglasih. Tem mucam nič ne bo manjkalo, pa še neizmerno ti bodo hvaležno. Če je pa mali muc že pri hiši, se pa ne naveži preveč nanj. Prej ali slej ga bo povozilo, žal. vesoljka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

17. okt 2008 18:57

No mucka smo že pripeljali. Je muc, kar ga bo verjetno še težje zadržati v hiši. vesoljka: prej ali slej ga bo povozilo žal.. Saj ni nujno. Dva soseda tukaj sta tudi zraven ceste, pa imajo mucke že precej let. Teka

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

17. okt 2008 19:08

vesoljka je napisal/a:
Če je pa mali muc že pri hiši, se pa ne naveži preveč nanj. vesoljka
Ha ha. Lahko govorit. Sej ni mašina, no. Hočeš ali ne, če imaš čustva, se navežeš. Če čustev ne bi bilo, ne bi posvojili muck, bi nam bilo vseeno zanje.

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

17. okt 2008 19:15

Ja tudi jaz mislim da ne moraš brzdat čustev. No tu pa slikca: Teka

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

17. okt 2008 19:32

Cukerček. A tako se že v novem naročju pestva?

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

17. okt 2008 19:33

Čuvajte te ljubko bitje riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti