Ločevanje živil 90 dni

tema je zaklenjena

aiwa  

član od: 16.2.2004

sporočila: 194

17. feb 2004 7:13

Hoj! Ja jaz sem tudi naročila to knjigico iz Rine ampak jo dobim šele sredi marca, tako da sem rekla da bom že zdej sama poizkusila, ker se mi ne da tok dolg čakat. Super bi bilo če bi bili res kakšndobri recepti noter, ker jaz se hitro naveličam eno in isto jesti. Lp Aiwa Iva Schwikart

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

17. feb 2004 11:50

Živjo! Veliko sem že slišala o 90 dnevni dieti, posebej od moje prijateljice, ki je vedno obupala. Nisem še popolnima razčistila v svoji glavi, kdaj bom začela. Prebiram jo in vem, da je dobra. Samo vztrajati je treba. Pred štirimi leti sem tako, zares, preizkusila točkovno dieto in zraven še celutron in limfno drenažo, seveda v studiu za te stvari, in izgubila v obsegu okrog bokov kar 10 cm, pa okrog kolen in pasu itd. Ponosno sem ponovno oblekla konfekcijo št. 38 za 62 kg. Vmes sem se veliko rekreirala ( ena ura dnevno telovadbe s tekom ) in po štirih mesecih sem se ločevanja živil še držala naprej. Konfekcijska številka bi mi bila še sedaj prav, če se ne bi v zadnjem letu in pol polenila in nehala paziti na živila. Sedaj sem težja za 10 kg in že dvakrat sem se lotila tudi ene dobre diete, ki traja 14 dni, a kaj, ko se vrnem na staro prehrano. Če katero zanima, jo lahko napišem. Moja sestra pravi, da je kruta, ampak, ko ti v glavi klikne, ni tako slaba, Lp Irena Irena Šušteršič

Nataska  

član od: 27.11.2003

sporočila: 186

17. feb 2004 12:09

Irena19, a to je tista 14 dnevna dieta, ki naj bi bila iz Kliničnega centra v kateri je ogromno mesa in jajc? Natasa

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

18. feb 2004 10:54

Mislim, da je, pa čeprav ne vem, kje sem jo dobila. Moram priznati, da sem pojedla vsaj polovico jajc manj, kot je napisano, ko pa sem jih, sem jih narezala na solato ali v repo itd., in tako ubila njihov okus. Do lanskega leta nisem jedla mesa, zato sem tudi pri tej dieti pojedla mesa manj, kot je napisano. Nadomeščala sem ga s solato in mogoče nekaj rezinami puranje šunke. Tudi ribe nisem kuhala, ampak sem jo dušila pod pokrovko. Priznam pa nekaj; shujšala sem, zmanjšala obseg pasu, ampak to je to - če ne paziš naprej, se zrediš še za več. Pri vseh nadaljevanjih po dietah velja isto; MORAŠ PAZITI NA SESTAVLJENOST JEDIL ŠE NAPREJ! LP Irena Šušteršič

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

18. feb 2004 10:56

Živjo Aiwa, ali te lahko prosim za tel. št., na katero se naroči knjiga o ločevanju živil, saj je revija Rina že pošla. Hvala in LP

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

18. feb 2004 11:44

Živijo ! Naj se še jaz pridružim tej debati ! Tudi sama sem naročila v Rini tisto knjigo ( mimogrede tel št.Rine je 02-778-17-71), kjer za sedaj zbirajo samo prednaročila, izšla pa bo nekje sredi marca, kot je napisala že Aiwa. Namreč tudi sama bi rada shujšala (po porodu sem se zredila ko pujska). Sem pa včeraj videla reklamo od Smiljana Morija, pa ne vem, malo je vse skupaj drago, pa da potem ne bo nič od tega... Ali ima katera že izkušnje s to shujševalno ? Če se malo zamisliš, je res vse samo motivacija, kot je rekla Irena19, ti mora klikniti v glavi. Sem pa tudi v Svetu knjige zasledila knjigo z naslovom Dieta z izgorevanjem in pa Jedilniki za zdravo kombiniranje hrane. Mogoče kakšen komentar na te knjige ? LP Rmeli

capala  

član od: 15.9.2003

sporočila: 75

18. feb 2004 13:33

Rmeli saj si lahko knjigo sposodiš v knjižnici, da vidiš če je zakaj in jo potem kupiš. capala

aiwa  

član od: 16.2.2004

sporočila: 194

18. feb 2004 13:49

Meni se zdi tudi najbolj pametno da si knjigo sposodiš in potem vidiš ali se jo splača kupit. No tudi jaz sem se lotila te diete in bomo vidli kakšni bojo rezultati. Zdi se mi ful uredu, ker lahko ješ vse smo moraš pazit kaj keri dan ješ. No telefonska je že napisana, jz res upam da bo knjigica za kej. En lep pozdravček Aiwa Iva Schwikart

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

18. feb 2004 19:12

Mogoče bi bilo bolje, da bi se zadržala in se ne bi udeležila debate na temo hujšanje. Pa vendar. Tudi jaz sem dvakrat rodila. Po vsaki nosečnosti je ostala kakšna kilca. Ko sem drugega otroka skoraj zgubila, sem se med najinim bivanjem v bolnici tolažila s hrano. Kilca na kilco, polom. Ko sem se zavedla, sva oba z možem imela prevelike obsege. On 10 kg, jaz 6kg. No, boste rekle, saj to ni še nič. Pa je. Vseeno je, al izgubljaš pet kil al pa dvajset. Diete na pomagajo. Trpiš, se odrekaš, uspeš, potem pa ponovno po isti poti in kilce še pomnožiš. Prepričana sem, seveda če govorimo o zdravem organizmu brez kakšnih posebnih bolezni, da je edina pomoč ta, da spremenimo prehrano. Ste kdaj drage moje en teden pisale kaj vse stlačite v svoje želodčke? Prebrskate kdaj po krožniku, si ogledate hrano in vprašate kaj vse je padlo v omakco, da je tako okusna, koliko olja je na solati, da gre lažje v želodček, pa priloga koooooliko kalorijc??!! Ja, ja saj smo vendar gospodinje, znamo okusno kuhat, mož in otroci, sosedi, sorodniki so navdušeni, tašča prav tako, saj njen sinek ne strada......mepa trpimo. Kile!!! Jaz sem se rešila iz začaranega kroga. Pisala sem! Vse kar je bilo na krožniku, vse kar je mimogrede šlo v moja usta - saj veste čokoladica, bombonček, rozina, lešnik, oreh..., vse kavice s smetano, mlekom, SKRATKA VSE! Po tednu sem prišla do zaključka, da sem kontejner, v katerega spraviš vse. Nisem kupila nobene knjige za hujšanje, temveč si nabavila litaraturo, da sem si lahko razdelila iz česa so sestavljena živila. Naredila razpredelnico zdravih živil in živil, ki se jih ne morem odpovedati. Zaključek: Živim zdravo, ne stradam, shujšali smo na idealno težo, ker ne porabim toliko časa več za nakupe in kuhanje imam čas za rekreacijo. Nisem anoreksično suha in nimam šlavkov v pasu. Za moja leta je človek lahko ponosen na postavo. Celulitka ni več. Jedilnike sestavljam skupaj z otroci in možem. Tudi mi se pregrešimo, jemo sladko, pa tudi kakšne prepovedane stvari. Drugi dan pa pač malo popazimo. Punce, želim da vam uspe! Kakor koli se boste lotile hujšanja, istočasno je potrebno spremeniti prehrano. Hujšanje ne traja samo toliko časa, kot traja dieta, temveč celo življenje. Spremenite način prehranjevanja in ne bo več odrekanja in stradanja. Srečno, PACKA

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

18. feb 2004 23:28

ŽIVIJO! Se vidi, da nimam časa brati in se nisem niti spomnila na knjižnico.Res dobra ideja, seveda bom poizkusila najprej knjige prebrati. Kaj pa Smiljan Mori ? Packa, čestitam, da ti je uspelo. Mislim predvsem to, da si pripravila družino na pravilno prehranjevanje. No, otroke že nekako prepričaš, kaj pa moški ???!!! Za mojega skoraj ni kosila brez mesa, mlečnih izdelkov ne sme, jabolko ne vem kdaj je nazadnje pojedel, da o kakšni zelenjavi (razen solata) niti ne govorimo.Mogoče sva še v tistih letih, ko misliva, da bova na večno. Holesterol, zvišan pritisk, kje je še to. Včasih skuham kaj takega z manj maščobami, mogoče brez mesa in je trenutno kar navdušen, ampak za večerjo bo pa kaj konkretnega, a ne?! Mislim, da bom morala za sebe kuhati posebej, če bom hotela kaj shujšati. Pa lepo se imejte ! Rmeli

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti