Taljena smetana

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

tema odprta - 28. jan 2003 8:29 | ogledi: 2.453 | odgovori: 2

Na Pečjakovih orehovih štrukljih piše, da jih serviraš prelite s taljeno sladko smetano. Zdaj pa me zanima, če je to kaj drugega kot navadna smetana iz lončka?

Prosim, da pomagate.

Komaj čakam, da jih probam.

LP, Tatjana

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. jan 2003 9:01

Bo kar navadna sladka smetana. Jaz uporabljam tisto "hu-la-la" ali kakor koli se že imenuje, ker je že malce sladkana. Pa malo prej jo vzamem iz hladilnika, da ima sobno temperaturo, drugače jo pa kar v mikrovalovki malce pogrejem, pa je. Rada pa kanem v smetano še kapljico ali dve ekstrakta ali pa kar malo ruma. Njam, sem že lačna. Do malice pa je še daleč. LP Loni

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. feb 2003 21:19

Mislim, da so s "taljeno sladko smetano" mislili pregreto oz. pečeno. To je smetana, ki jo dobijo, ko namolženo mleko (ki seveda ni homogenizirano) "spečejo" oz. skuhajo v krušni peči ali kar v pečici. Na vrhu mleka se nabere smetana, ki se malce speče, in je zato lepo rjavkasto zapečena. V trgovinah je še nisem zasledila, na tržnici pa že.Je zelo dobra, še posebej, če z njo narediš skutne štruklje ali metino ali pehtranovo potico. LP cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti