Tefal actifry

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

31. okt 2008 7:17

Mi imamo to zloglasno MV od Whirpoola..Poskusila sem nekoč z zamrznjenim pomfijem. Ni se obneslo.Res je da pečemo pomfri mogoče enkrat na leto in takrat na klasični način. Zamrznjen krompir nam je v vsakem primeru zanič. Daš na tisti krožnik krompir , peče se 15 minut pa se zdrav kvazi nemasten pomfri spremeni v zelo mastnega....Ne vem a ga preden pride v trgovine z oljem polivajo.. Bolj je masten kot tisti, ki ga je moja mama pekla. Ogabno. Ugotovili smo da je vse skupaj en velk nateg. Če že, je klasika je pri nas mnogo bolj priljubljena. MV pa uporabljamo zgolj kot pomoč pri kuhanju...Super se stopi čokolada, pogreje čaj ali pa hitro odmrzneš kakšen meso. Zato je dobra vsaka MV. Tistih tisoč funkcij pa itak ne uporabljaš. Vse ostale pripomočke in recepte s katerimi hrano namakaš v olje..... hmmmm barbyslo

frucka  

član od: 30.9.2008

sporočila: 11

31. okt 2008 10:21

No naj vam še enkrat razložim. Mi smo v preteklosti malokrat pekli krompirček, ker je vse smrdelo po olju in smo zaradi tega veliko olja zmetali stran , ker smo pekli enkrat na teden in se je olje pokvarilo. Zato smo naročili to tefalovo zadevo ( ki smo jo dobili včeraj) in smo navdušeni saj ni neprijetne maščobe v zraku, krompirček pa je bolj zdrav in vseeno okusen. No sej če smo iskreni je pomfri vedno v restavracijah boljši kot doma ( očitno je prežkan olje recept za dober pomfri). No v tej fritezi pa je krompirček hrustljav in zdrav. Sem pa danes prebrala na blogu nekega angleža da je bolj hrustlav če ga prej operemo v vodi in ga malo mokrega damo v fritezo. Bomo danes testirali.Upam da sedaj razumete , kaj sem žela napisati. frucka

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

2. nov 2008 15:50

Super frucka, jaz tudi ogledujem tale actifry in sem prav vesela, da pove mnenje nekdo, ki je to stvar v resnici preiskusil ;) lepo da vam je všeč! Sporoči kako je bilo z mokrim krompirjem, prosim ;) mala zelena

frucka  

član od: 30.9.2008

sporočila: 11

4. nov 2008 21:49

Moker krompircek je bil se bojsi, vceraj smo pekli notri mleto meso za tortilje in je bilo fenomenalno Ciscenje pa je tudi zelo enostavno frucka

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

8. nov 2008 12:53

Frucka a poveš prosim kje ste ga naročili in če ste v teh dneh poskusili še kaj drugega, mene zelo mika,ker otroci imajo radi pomfri jaz jim ga pa zelo redko privoščim, ker je v njem preveč maščobe. Hobotka

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

8. nov 2008 18:37

Kako dolgo pa se peče pomfri,sem nekje prebrala da 1 kg surovega pomfrija 40 minut - a to drži? Hobotka

frucka  

član od: 30.9.2008

sporočila: 11

9. nov 2008 18:18

ja res je mi ga cca 1/2 kg pecemo nekje 25 minut frucka

Boka_Boka  

član od: 1.5.2009

sporočila: 3

1. maj 2009 22:48

Najprej lepo pozdravljeni, kulinariki. In naj nadakljujem temo s vprašanjem o, sedaj že bogatih, izkušnjah s tem cvrtnikom. Imamo radi ocvrto, jako radi sežemo po, v pečici pečenem, predpripravljenem materialu. Pa sem zasledil v TV(FOP) SHOPU čudežno ponev. Imam pa močno skepso do tiste robe. In mi je ta Tefal nekako bolj všeč. Sta primerljivi? In, predvsem tiste, ki jo imate, prosim za iznos izkušenj. Lepa hvala. Boka_Boka Sporočilo je spremenil(a) Boka_Boka dne 01. 2009 22:52

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

7. jul 2009 11:54

Živjo,

zdaj pa tudi mene zanima kakšne imate kaj izkušnje. Ker je žće nekaj časa minilo od zadnjih objav, so izkušnje verjetno že bogatejše....Tudi s pripravo ostalih jedi, ne le s krompirčkom?

 

hvala

lp veverica cak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti