Tefal actifry

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. okt 2008 8:41

alibaba je napisal/a:
A si mislila h kozmetičarki ker bom vsa mozoljasta od mastnega krompirčka iz friteze? Če vložimo denar v materialne dobrine, jih bomo še dolgo gledali po policah in tedensko brisali prah z njih... Predstava, ki ti ostane v spominu dlje časa, mora biti hudičevo dobra. alibaba
Ne, mislila sem na redno investiranje vase. Ki sestoji takoi iz nege kot tudi vikend izletov (se imava že lepo na Dunaju za 230 EUR), ki stanejo manj kot tale pisker in recimo ogleda kakšnih predstav ipd, ki so, kar se mene tiče, s kulturnim sporočilom in ostalimi stvarmi, ki so zraven, neprecenljive. Promocija posode pa pač ne spada med dogodke, ki bil zame neprecenljiv. Smo si pač različni. Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. okt 2008 9:03

Vendy, pa na kavo in nekaj sladkega v temnih odtenkih si pozabila, z Lidko sva si zlasti tega na ekspediciji - Dunaj imenovani - privoščili.

Loni Makaroni

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

10. okt 2008 10:12

Vandelina jr., jaz sem bila samo malo sarkastična... ps: sej ne zameriš... alibaba

johc  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2

16. okt 2008 20:09

problematično je že to, da takle cvrtnik stane v Nemčiji od 155 evrov dalje, teorej je kljub bonu v Merkurju drago! mene pa zanima ali ste pekli še kaj drugega kot krompiršek in ali so stvari normalne hrustljave? Jani Novak

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

17. okt 2008 12:21

Asja je napisal/a:
Julya je napisal/a:

To bi tudi mene zanimalo. Imam Whirpoolovo pečico, ki je bila pri sosedu v akciji in sem z njo zelo zadovoljna, vendar pa mi hrustljavega krompirčka še ni uspelo pripravit. Prvič sem mislila, da sem natresla preveliko količino, pa sem naslednjič dala manj, pa je bil prav tako bolj skuhan kot pečen. Pišem za zamrznjen pomfri, svežega pa še nisem pekla.

Asja, prosim za pomoč.

Hvala.

Julija

Zamrznjen krompir pečemo najraje v pečici. Najbolji še Šparov, ne vem v čem je fora ampak tisti je res hrustljav. Dam ga na peki papir v pekač in pečem po navodilih, ki so na vrečki. Nazadnje sem ga pekla tudi na crisp krožniku, pa mi ni uspel. Bil je pretrd, očitno sem ga predolgo pekla, ker sem gledala na barvo (kdaj bo rjavkast) in ga nisem probala. Drugače pa pri zamrznjenem pomfriju pride tudi v poštev crisp krožnik in crisp na 6 čut.Lp, Asja

 

Pekla sem na crisp 6 čut, ampak krompir je "skuhan" in ne pečen. Res je bolje v navadni pečici, čeprav traja malo dlje.

Julija

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

17. okt 2008 12:59

Noben pomfri pečen brez  ali z zelo malo maščobe, pa naj bo še tako zdrav, meni ni dober. Privoščimo si ga enkrat ali dvakrat na mesec in takrat ga spečem na klasičen način, torej v tisti kastroli z mrežico in s toliko olja, da skoraj prekrije krompir. Po kakšnih desetih minutah ga še malo prebodem z vilico in spečem da ima rumeno (ne rjavo) skorjico.

Že kakšno leto pa ne kupujemo zamrznjenega krompirja. Smo videli en video in nas je minilo.

Lejla13

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

27. okt 2008 9:08

Drugače pa je za pomfri najboljši krompir rdeči, če ne verjamete poskusite, ker je bolj čvrst in ne vpije toliko olja. Moje mnenje o kupljenih že na pol zamrznjenih krompirjih je pa slabo, ker ne moreš vedeti kako sranje dobiš s tem. Je že bolje da si vzamem pol urce časa ter da brez problema jem pomfri, ker vem da ni notri bogve kake svinjarije. femica

frucka  

član od: 30.9.2008

sporočila: 11

30. okt 2008 20:19

No mi smo ga kupili, sicer ne pri nas ampak preko internetne prodaje iz Nemčije- cena z poštnino 155 eurov, no in smo ga eno porcijo spekl in je FENOMENALEN. Pa ni samo za pomfri , lahko se delajo tud golaži in ostalo (problem imamo ker so recepti v nemščini). Pa k krompirčku lahko dodate začimbe , pa pride k čips. Nam je pomfri zelo ušeč, nismo ga pa velikokrat pekli ker se mi zdi da celo stanovanje smrdi po olju. Pa veliko olja smo zmetali stran , ker se nam je pokvaril ker smo premalokrat pekli. No mi smo ga danes dobili in smo navdušeni. Se vam javim čez en mesec, pa vam povem še kakšni problemi se pojavijo kasneje ( sej veste nič ni popolno). frucka

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

30. okt 2008 22:55

Frucka...jaz pa tvojga posta ne razumem najbolje....a ste ga imeli pa se vam je pokvaril....??? ali ste ga šele danes dobili....ne razumem... Escada

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

30. okt 2008 23:21

escada, jaz sem pa to razumela tako, da so prej redko pekli pomfri v olju, ko še tega aparata niso imeli. Tukaj pa se peče z zelo malo olja.

lp Saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti