Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

28. dec 2008 15:08

Alisha kako lepooo, wau! Pralineji izgledajo lepše kot pa v čokoladnici aby

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

28. dec 2008 16:24

Da vidim, če mi bo uspelo prenesti sliko. Nena

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

28. dec 2008 16:30

Čao, alisha, tudi jaz sem očarana nad tvojim pecivom. Tudi jaz sem letos želela naredit pralineje v škatljicah, pa mi niso uspeli in so na koncu nastali takšni minjoni (pomarančni, marcipanovi in punč), sicer vseeno zelo dobri in so vseeno bili kot darilo, skupaj z rafaellom, lešniki v čokoladi, polnjenimi dateljni in rum kroglicami, lepo zaviti, zraven pa čokoladni liker. Kljub temu pa bi se jih zelo rada naučila delat, ker se mi zdijo zelo lepo darilo, da ne kupuješ vedno čokolade in bombonijer, ša mi do sedaj še niso uspeli. Renata69, recept za pomarančno pecivo oz. minjone je pa takle (klasičen biskvit, malo prirejen): 2 jajci 1 lonček sladkorja (tudi vanilijev sladkor) 1/2 lončka mleka 1/2 lončka olja 1 lonček moke 1/2 pecilnega praška Kot dodatek: 2 žlici čokolade v prahu žlica naribane pomarančne lupinice Penasto vmešaš, spečeš zelo na tanko, dobro prepojiš z mešanico pomarančnega soka in ruma, namažeš s čokoladno kremo, zložiš v tri plasti in obteženo čez noč pustiš na hladnem. Nasklednji dan sem jaz prelila z belo čokolado (sprva sem želela s punč oblivom iz Hofra, pa mi ni bilo dobro) in okrasila s čokoladicami iz adventnega koledarja. Narezala sem bolj majhne koščke. Druga varianta minjonov je bila s kakavom, prepojeno z mandjlevim likerjem, vmes pa 2 plasti marcipana, oblito s temno čokolado. Tretja pa bel bisvit, veliko marelične marmelade, čez pa punč obliv in marcipanovi lističi. Nič posebnega, mislila sem, da bom lahko oblila kot praline, pa mi ni šlo in to je bil potem plan 2. Je pa vseeno lepo izpadlo in prijateljice so jih bile zelo vesele. Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

28. dec 2008 16:48

No, to je bil pa naš Božič: Nena

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

28. dec 2008 18:36

Hvala vsem za pohvale, saj sem se že sama prej spomnila, da bi lahko zraven še napisala, kako sem cel december sledila tej temi in občudovala vaše piškote ter druge dobrote, pa še malo pobirala ideje. Vse je tako zelo lepo, bravo! renata 69, na škatlah je servetna tehnika, ja. Škatlice so tudi ročno delo, jih je fant naredil posebej zame, pa tudi pobarval mi jih je. Smrečice sem zasledila tu na forumu in se enkrat na poti ustavila v Vodicah v Proembi, kjer sem jih potem tudi kupila. Pralineji na sliki so bili darilo fantovim staršem, v taki škatlici s prozornim pokrovom in zlatim trakom okoli. Najprej so jih kar pospravili, ker so mislili da so kupljeni, ko so pa zvedeli da sem sama delala, jih je pa 1 2 3 zmanjkalo Nena- morje, letos so darilca že oddana, lahko se za naslednje leto kaj zmenimo Lep preostanek leta vam želim in čimveč dobre peke! *Alisha*

macek muri  

član od: 5.11.2008

sporočila: 107

28. dec 2008 19:33

Tudi jaz že celi december gledam vaše umetnine nekaj jih je tudi nastalo ne tako lepih so pa dobre in za pojest.Imate zlate roke in vsa čast. Želim vsem zdravo in lepo novo leto,čimveč dobre peke. LEP POZDRAV macek muri

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

28. dec 2008 21:28

Katka lopatka,zelo lepo.Iz česa si pa naredila božička?V albumu sem videla polnozrnate pujske z pizza nadevom,a je ta recept v bazi. renata69 http://renata69.moj-album.com/

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

28. dec 2008 21:52

Renata, hvala. Božiček je iz marcipana, le beli deli so iz tičine. Pujski so v bazi v sladki varianti (novoletni pujski), ti pa so iz polnozrnate moke, navadno testo kot za kruh, iz kruhomata. Potem sem spodnji del namazala s ketchupom, potresla z origanom, dala gor košček sira in šunke, pokrila z zgornjim, zlepila skupaj ter izrezala z manjšim obodom (kot pri krofih). Za oči in rilček pa poprova zrna. Vsak je dobil na krožniku za dobrodošlico. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

28. dec 2008 21:58

Kaj misliš,bi se dalo to naredit vnaprej.Mislim,da bi jih dva dni prej spekla,dala v zamrzovalnik.Ko bi vzela ven, pa samo v mikrovalovko in bi bili kot sveži. renata69 http://renata69.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti