Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

24. jan 2009 19:04

[citat=--katka lopatka--]Nameravam ga kupiti. Delala pa bi tako, kot opisuje Simona84, testo bi vtisnila v vsako odprtino posebej. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5[/citat]

Za moj okus je to krepko počasneje kot klasika. Ampak, zakaj pa ne, če ti je všeč.

rimljanka - zasebno mnenje

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. jan 2009 19:21

Ja rimljanka, saj imaš prav. Ampak če po pravici povem, rogljičkov sploh še nikoli nisem delala, še nobenih, zato ne vem, kakšna je sploh hitrost in kako zgleda "klasika". Aja, isti odnos imam do čevapčičev . Ali pa trakovi iz tičine, valjanje v "gliste" in prepletanje. To mi ni preveč blizu in bi se najraje temu izognila. Zato pač gledam ta pekač. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

24. jan 2009 19:42

Po moje več kot 5 minut za en pladenj ni treba. Na pekač si kar namečem koščke testa, ki jih trgam od kepe, no, najprej odtrgam malo večjo kepo, sesvaljkam v svaljek in natrgam koščke. Potem posamezen košček med dlanmi zvaljam v kroglico, to v svaljek in ga zvijem. Hitro kot blisk. Na pekač gre kakšne 6 x 7 rogljičkov, ali še več, če delam res majhne.

rimljanka - zasebno mnenje

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

24. jan 2009 21:48

Na tem pekaču so sicer navodila, vtira se jih s karto- vsaj mislim, da se tako reče, neko lopatko pač.Sem jih danes naredila po receptu, ki je gor le dvojno količino

Moti me pri tem, da imajo okoli eno tako skorico, kar jih loči vizuelno od delanja na roke. Upam , da razumete. Zato sem mislila, da imate kaj drugege pogruntanega.

Kot sem pogruntala imam jaz nekako čudno oblikovane dlani in so moji roglički bože slabo oblikovani.Ko jih dela moja mami pa so vsi enako lepi.

lp

 

mizarka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

24. jan 2009 21:51

Mizarka, nič nimaš čudnih dlani.......moja mama tudi drugačne rogljičke dela kot jaz...............so pač u nikatni, to je ja super!

rimljanka - zasebno mnenje

ninkica  

član od: 31.10.2008

sporočila: 632

25. jan 2009 21:13

mene pa zanima,kje se da kupit ta pekač za rogljičke? hvala,lp ninkica

ninkica  

član od: 31.10.2008

sporočila: 632

26. jan 2009 16:20

oo hvala katka lopatka,ampak ga ima že katera točno tegale? ker nebi rada kupila kaj manj kvalitetnega ninkica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti