Pes

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

4. okt 2008 5:06

Jezus! Punčko? Pa na tak način?

Še nekako razumem, da ti žival  ( srnica, mačka, pes, lisica, zajec...) da pa nekdo prevozi stop in povozi otroka....no tu se pa vse konča. Moja pamet tu odpove. Upan, da je bil brezvesnež vsaj pravično kaznovan!?

Kyara

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

4. okt 2008 7:53

Kyara, nisi razumela...povozil je psičko ...

Mi, pasjeljubci,  dajemo  tudi svojim ljubljenčkom človeške vzdevke. Jaz, na primer, moji psički tudi rečem: moja punčka, moja punčika. Si ne morem pomagati, jo imam pač neizmerno rada.

Nena-morje

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

4. okt 2008 8:03

Mucko, se mi zdi. magnolija

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

4. okt 2008 8:10

Naš kuža se zelo rad vozi v avtu in ko pridem domov moramo zelo paziti, da ga kdo ne povozi, ker od veselja skoči skoraj pod avto. Tako, da moramo biti na sprehodu zelo previdni in se raje umikamo, kam stran od cest. Je pa tudi splošno znano, da ko se "ženijo" zgubijo glavo. Kar malo se spomnite nase..ha,ha, ha. anitram1

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

4. okt 2008 8:50

Joj, se opravičujem. Me je vse vtrgnilo.

Saj pa je tudi to dovolj hudo!

Kyara

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

4. okt 2008 8:50

Magnolija, prav imaš, jim je načrtno povozil mucko! Sem "šlampasto" prebrala!

Nena-morje

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

4. okt 2008 20:43

Se vidi, da vas je vse pretreslo, saj je mene tudi. riba-ribica

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

5. sep 2012 7:09

Da ne bom začela nove teme, prosim za nasvet.

Tam kjer se sprehajam imajo v hiši nevzgojene pse, ki se velikokrat sprehajajo po cesti, ponoči pa okoli hiš. En pes je mešanica dobrmana in... Mene ni tako strah psov, toda kadar grem na sprehod z otroci, se raje obrnem in grem domov. Da o nesrečah s psi ne govorim (o tem mi je govoril novomeški kirurg, ki je opisoval, kakšne poškodbe zaradi pasjih ugrizov ima na operacijskih mizah).

Prosila sem lastnika, da naj psa zapre (to je bilo pred zadnjim sprehodom), ali pa mu da nagobčnik na gobec, če ga ima zunaj. Seveda pijan mi je rekel, da njegov pes pa nič ne naredi.

Kaj naj naredim? Seveda zadevo želim prijaviti, vendar ne vem komu. Koga naj v tem primeru pokličem na samem dejanju, če psa  vidim brez povodca ali nagobčnika na cesti?

Sama imam živali  rada, vendar to je pa preveč. Saj so živali uboge, le lastniki so nevzgojeni in neodgovorni.

Migla

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

5. sep 2012 7:18

http://www.dzzz.si

 

Jaz bi poklicala njih. Ker v tem primeru je ogrožena tudi žival, saj je spuščena in ogroža okolico in okolica njega. Sicer je pa 113 tudi možno, saj je doberman nevarna pasma, ki po zakonu rabi nagobčnik v javnosti.

 

 

Maxi25

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. sep 2012 8:02

Migla, jaz bi poklicala policijo, ne glede na pasmo psa, pa čeprav gre za čistokrvnega mešanca. Drugače imaš pa za začetek tule par navedb iz zakona:

http://beliovcar.blogspot.com/2009/07/kaj-zakon-pravi-o-spu

Sama sem alergična na spuščene pse, še posebej takrat ko sprehajam našega na povodcu. Tako na tiste obhišne (kjer ni ograje) kot na sprehajajoče. Meni se zdi višek ignorance, ko gre lastnik na sprehod s psom, pa s sabo še povodca ne vzame.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti