Tekmovanje

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1411

tema odprta - 2. okt 2008 15:13 | ogledi: 3.061 | odgovori: 28

Včeraj sem na RAI 1 gledala oddajo o kulinariki, kjer enkrat tedensko tekmujeta po dva kuharja iz različnih držav. In na vrsti sta bila naša kuharja iz Kobarida, ki sta tekmovala proti kuharjema iz Maroka. Joj, kako je bilo napeto! No zmagala sta naša predstavnika. Pri tem pa moram povedati, da je glasovanje telefonsko, torej so zanju glasovali gledalci iz širne Italije. Hkrati pa so voditelji oddaje povedali, da se pri nas dobi odlična hrana iz pretežno domačih proizvodov, ki še dodatno dvignejo njeno raven.

Ana in Matej, čestitke! Dobro sta se izkazala.

daga

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

2. okt 2008 16:32

Daga, kaj je morda to " La prova del cuoco"? Pred mnogimi leti, sem tako rada gledala to oddajo, le da takrat je bilo tudi tekmovanje vendar med italijanskimi kuharji s pomočnico zraven in so morali v 15 minutah pripraviti komplet menu, škoda, da je ob taki uri, da  mi ne uspe pogledati.

 

Ja,tudi jaz čestitam, bravo našičeprav nisem pogledala.

Anamarija

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

2. okt 2008 20:52

to je La prova del cuoco, super oddaja! Zdaj že drugo leto gostujejo znane kuharje, ki tekmujejo med sabo, in na koncu en zmaga in dobi prestižno nagrado. Uovo D"Oro se mi zdi da se kliče ta nagrada. Anamarija tudi te igre se še vedno grejo, ampak zdaj traja oddaja dlje in je več različnih "skečev". Drugače pa smo imeli podobno oddajo tudi pri nas, Kuharski dvoboj se je menda klical, ampak se je italijanska oddaja precej razširila... ycrna Sporočilo je spremenil(a) ycrna dne 02. okt 2008 20:52:45

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

2. okt 2008 22:40

Ycrna, kdaj pa je ta oddaja na sporedu? Bi pogledala še jaz, magari da malo potreniram italijanščino. mamaF - Mojca

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. okt 2008 8:14

La prova del cuoco je na sporedu vsak delavnik ob dvanajstih na RAI 1.

nola

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

3. okt 2008 8:29

Ja, vsak dan med tednom in tudi v sobotah točno ob dvanajstih je ta oddaja. Nekaj slikic in predstavitev, kaj sta naša kuharja pripravila, sem videla na strani rtv slo. Lep dan vsem skupaj! leny

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

3. okt 2008 8:47

Kaj pa VOX - gledate oddaje popolna večerja, kjer tekmuje skupina petih kuharjev. Vsak kuha pri sebi doma. Vsak dan drugi kuhar. Na koncu tedna zmaga, kdor dobi najboljše ocene svojih sotekmovalcev. Je prav zanimivo opazovati te mojstrovine - nekaterih. lp rolada

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. okt 2008 9:10

ycrna je napisal/a:
to je La prova del cuoco, super oddaja! Zdaj že drugo leto gostujejo znane kuharje, ki tekmujejo med sabo, in na koncu en zmaga in dobi prestižno nagrado. Uovo D"Oro se mi zdi da se kliče ta nagrada. Anamarija tudi te igre se še vedno grejo, ampak zdaj traja oddaja dlje in je več različnih "skečev". Drugače pa smo imeli podobno oddajo tudi pri nas, Kuharski dvoboj se je menda klical, ampak se je italijanska oddaja precej razširila... ycrna Sporočilo je spremenil(a) ycrna dne 02. okt 2008 20:52:45

 

In oddajo še predvajajo? Krasno, oddaja res vredna ogleda, veliko se naučiš in ne le kuhanje. To oddajo sem gledala pred 18 leti vsak dan natanko za 1 leto, kaj še vedno vodi Antonella Clerici?

Anamarija

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

3. okt 2008 9:42

Rolada, jaz spremljam oddaje na Voxu, kadar se le da. Se včasih prav nasmejim kakim poskusom šermirati druge, drugiča pa spet občudujem inovativnost,iznajdljivost in znanje nekaterih posameznikov. Me je prav presenetilo dejtvo, da zna toliko Nemcev tako odlično kuhati. Všeč mi je tudi, da se potrudijo s pripravo mize...Škoda, da naši ne kupijo kake take licenčne oddaje, čeprav moram reči, da mi je bil po svoje še bolj všeč nemški Kochduell, ki pa ga že lep čas ni več... Pozdrav, helenag helenag

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. okt 2008 10:40

Čakajte, ampak a ni tole ta mlada ekipa iz Hiše Franko? Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti