Puljenje modrostnih zob

nejko21  

član od: 26.2.2007

sporočila: 37

25. sep 2008 11:32

Naj še jas povem svojo zgodbo. Z zobmi na prvi pogled mimam velikih težav z modrostnimi pa sploh ne. Težave so pri prvih zgornjih enkah. Oba imam namreč odlomljena že kar nekaj let. Ker sem bila takrat mladoletna so mi naredili pač neko začasno zadevo. Korenine so takrat bile še zdrave. Tekom let je korenina enega od zob začela odmirati. Tega do pred enim mesecem nisem vedela. Preventivno sem odšla na pregled k zdravnici v Zagreb seveda privat. Cene so več kot za polovico nižje. Prvi pregled je brezplačen na katerem mi je povedala da je zob odmrl. To pomeni zdravljenje in to čimprej ker drugače nastane gangrena in posledično gronolom. Naročena sem bila čez 1 teden. Zob je odprla in videla katastrofo. Bilo je vprašanje dni kdaj se me loti gronolom. Naj še omenim da sem konec junija pri svojem osebnem zobozdravniku bila na pregledu zaradi iste zadeve in mi je garantiral da je zob zdrav!!!-preko zdravstva!!! Z njenimi uslugami sem 1000% zadovoljna in naj povem da sem mamica študentka in če se meni ne zdi drago lahko verjamete da ni. LP Katja

matyuk7  

član od: 6.7.2008

sporočila: 22

25. sep 2008 13:16

Ja daleč smo prišli, če moramo hoditi v drugo državo reševat zadeve, ki jih plačujemo v Sloveniji... Sicer sem pa vmes izvedel, da tudi nekateri zobozdravniki pulijo modrostne zobe. matyuk7

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

25. sep 2008 13:56

Moja dva modrostna zoba sta šla ven pri enem zobnem kirurgu v Celju (pa ne v bolnici). Prvi pregled je takoj, potem pa čakaš cca 3 - 4 mesece, za naslednje seanse (če je zob za odpis več) pa 1 - 2 meseca. Sicer pa je človek (za moje pojme) pravi čudodelnik - bolelo ni NIČ. Tudi svojo boljšo polovico sem poslala k njemu, ko je dobil napotnico za čeljustnega kirurga, in kar verjeti ni mogel, da je bilo opravljeno tako ekspresno in brez bolečin. Še to - plačala nisem nič, vse je šlo preko zavarovanja in napotnice. Sklep: tudi pri nas so kakovostni zdravniki, ki so ali v javni službi ali pa koncesionarji. Le zakaj bi plačevala za nekaj, kar mi pripada iz zavarovanja Ena je omenjala zobarje na Hrvaškem - tudi tam najdeš takšne in drugačne, dobre in površne. Torej je vse odvisno, kako zagreto človek opravlja svojo službo in ne ali je plačniško ali pa čez mejo.

nejko21  

član od: 26.2.2007

sporočila: 37

25. sep 2008 17:09

Seveda je lahko rečt da se da na napotnico. Kaj rečeš potem ko ti povedo drugje (kjer za njihove usluge plačamo) čisto drugače in ti tudi dokažejo da je tako??? Če nimaš slabih izkušenj ne moreš vedet kako je. Moj osebni zdravnik je velecenjen v našem kraju in oh in sploh pa ni tako. Je ga je slava že malo prijela in jo že izkorišča. Seveda je odvisno od človeka samega in res je da so tudi pri nas privat zobozdravniki ki se potrudijo vendar se v Zagrebu isto dobro potrudijo za več kot polovico nižjo ceno! LP Katja

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

27. sep 2008 10:02

mamamia je napisal/a:
Modrostne mi je pa dva krat pulila zobozdravnica sama, brez problema, še kri ni tekla, enkrat pa čeljustni kirurg.
Ampak, mamamia, to sploh ni dobro, da kri ne teče. Jaz imam zaradi tega same štale in po puljenju vedno pristanem na antibiotiku :) Čaka me še ena osmica, ampak tokrat antibiotik vzamem takoj. Takih bolečin, kot je bolečina pri zagnojitvi po puljenju, se mi ne da več trpeti.

poloni  

član od: 19.10.2004

sporočila: 123

27. sep 2008 13:15

Pred časom sem bila na pregledu zob v ordinaciji, ki skrbi za lep nasmeh naših misic (če ne smemo delati reklame, tudi v škodo ne bom). Seveda samoplačniško. In kaj je ugotovil gospod ne ravno prav slovensko govoreči? Da imam samo zgoraj pokvarjenih 7 (!!) zob. Nisem mogla verjeti. Tja sem šla zgolj iz "firbca", ker imajo pač tako privlačne reklame. Ko sem preživela šok zaradi mojih "pokvarjenih" zob, me je sestra seveda takoj hotela naročiti za posege, zobozdravnik pa mi je v isti sapi svetoval, naj si dam delati porcelanaste plombe, ne one navadne, ker ..., saj veste. No, plačala sem in šla. Čez čas sem se oglasila pri svojem zobozdravniku, mu vse po resnici povedala in ni mogel verjeti, kaj se oni tam grejo. Toliko v premislek. Kjer morate plačati, bodite previdni, če so posegi res nujno potrebni ali pa so zgolj odlična priložnost za zaslužek. Poloni

matyuk7  

član od: 6.7.2008

sporočila: 22

13. okt 2008 23:11

Tkole, jutri grem v privatno ordinacijo v Celje, upam da se še oglasim :) matyuk7

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. okt 2008 9:09

Sasenka je napisal/a:
mamamia je napisal/a:
Modrostne mi je pa dva krat pulila zobozdravnica sama, brez problema, še kri ni tekla, enkrat pa čeljustni kirurg.
Ampak, mamamia, to sploh ni dobro, da kri ne teče. Jaz imam zaradi tega same štale in po puljenju vedno pristanem na antibiotiku :) Čaka me še ena osmica, ampak tokrat antibiotik vzamem takoj. Takih bolečin, kot je bolečina pri zagnojitvi po puljenju, se mi ne da več trpeti.

 

Ali je to dobro ali ne, ne vem, iz ordinacije sem šla brez tampona v luknji, rana je zarasla v nekaj dneh in nikdar več se na to puljenje nisem niti spomnila.

 

Sem pa zaradi tretjega zoba 14 dni vsak drug dan hodila na menjavanje traku v rani, tako da v povprečju je bilo, kot je običajno...

mamamia

matyuk7  

član od: 6.7.2008

sporočila: 22

15. okt 2008 14:09

Bilo je kar hudo, z zobom se je zdravnica močno namučila, Na koncu ga je presekala in izvlekla v dveh delih. Bolelo sicer ni, vendar sem imel občutek, da mi bo izruvala čeljust. Ponoči sem močno krvavel, zdaj pa je že bolje, le nekaj me moti. Ko gledam šive ugotavljam, sa je zraven prišit tudi del tkiva ličnice... matyuk7

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. okt 2008 15:11

Okej, matyuk7, tole počasi postaja tisti "fanotvski gard", ko se veliki fantje blazno bojijo zobozdravnika in potem to skrivajo najprej s tem, da imajo izdelano mnenje o zdravstvenem sistemu kot takem, po posegu pa v skorajda junaškem desetercu razlagajo, skozi kakšno torturo da so šli skozi... Že večkrat (proti svoji volji) videno, pa še nikoli sexy. Sem mislila, da si že prerastel to fazo, pa vidim, da še nisi. Ličnico, ki je "prišita" na dlesen....je treba pa definitivno pokazati medicinski stroki, da kaj novega vidijo, takole faco "po šrek". Pa tega še v Extreme Makeoverju niso našli (pa z lampo iščejo nesrečnike, ki izgledajo tako, da si človek misli, da se je narava zadevala, ko so se geni za njih mešali). In medtem, ko stokaš, kakšen revež da si in ostalo, malo pomisli na ljudi, ki se borijo za svoje zdravje in življenje. Pa grejo čez ne vem koliko operacij in se koncentrirajo na to, da jim bo bolje in odmislijo bolečine. Pa čez ne vem koliko terapij. Pa na ljudi, ki imajo bolezni, ki se jih lahko samo upočasni (revmatizem, MS....) in je bolečina njihova stalnica. In vedo, da bolje ne bo, ampak so srečni, da ni slabše in se držijo tega. Hope you"ve caught the drift. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 15. okt 2008 15:13:27

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti