Alergija na mleko in jajca - lepo prosim za pomoč!!!

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

19. okt 2008 16:27

Poskusite z kozjim mlekom dobite ga v Šparu.Pri takem malem otroku je to kar problem.Sam boleham na želodcu in črevesju že 30 let.Moja diagnoza ugotovljena v diagnostičnem centru Bled je(po domače) alergija na vso kemijo v hrani.Priporočili so mi jemanje cvetnega prahu.Od kar sem iz prehrane izključil kupljen kruh in vsa živila,ki vsebujejo preveč t.i.ejev,se je stanje bistveno izboljšalo.Če ne najdete nasveta pri svojem zdravniku ,priporočam,da se obrnete na diagnostični center Bled,kjer vas bodo naročili in z napotnico tudi sprejeli.LP receptor

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. okt 2008 0:17

Če je otrok alergičen na mleko, ne sme niti kozjega, niti ovčjega mleka. Če ima samo intoleranco na laktozo (je lahko različno huda), potem pa včasih lahko pijejo te vrste mleka. Pri pravi alergiji pa žal ne. Preverite pri svojem alergologu, predno daste alergičnemu otroku kozje mleko, če ga sme - na navodilih, ki ti jih dajo, namreč izrecno piše, da ne smeš dat ne kozjega, ne ovčjega, ne kravjega mleka, ne izdelkov iz njih...

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

20. okt 2008 8:30

Morska medvedka: Tudi sama sem hodila s sinom (še hodim) na bioresonanco pa so mi razlagali, da so izvidi krvi lahko še celo življenje pozitivni (da ne sme uživati določenega živila), medtem ko se pa on lahko normalno prehranjuje. Sinu sem začela postopoma uvajati jajčko in mleko, čez en mesec je oboje čisto normalno jedel. Na naslednjem testiranju v Ljubljani so bili rezultati pozitivni (še vedno alergija). Takrat sem se pa odločila, da ga ne bom več vozila na testiranje, ker nima smisla, to sem povedala tudi njegovemu pediatru. Sporočilo je spremenil(a) Sy dne 20. okt 2008 08:32:32

natasapa  

član od: 16.11.2008

sporočila: 3

16. nov 2008 11:26

Pozadravljeni Tudi moja hči je imela alergijo na mleko, sedaj pa so ji odkrili alergijo še na jajčni beljak, alergija na mleko pa je izzvenela pri 15.mesecih. Ker ste se pogovarjali tudi o bioresonanci v Rogaški, me zanima, če je komu na bioresonanci pokazalo, da nima alergije, kožni in krvni testi pa so bili pozitivni? Mi smo hodili na bioresonanco 7 mesecev in že od samega začetka nam ni pokazala NOBENE alergije (v alergološki dokazana huda alergija na KM) in sedaj po vseh teh terapijah (kandida ozdravljena) so nam v alergološki dokazali še alergijo na jajčni beljak, bioresonanca pa NIČ!!!! Res da ima sedaj lepo kožo (samo poredko znaki AD) in ok. prebavo, se ji pa angina pojavlja 2 meseca SKUPAJ neprestano in otekajo ji zgornje dihalne poti. Kaj mislite, se lahko tudi v bioresonanca "moti"? Me malo bega, saj običajno pokaže bioresonanca alergije, pa jih alergologi ne zaznajo, pr nas je pa ravno obratno! Vesela bi bila kakšnih vaših izkušenj in mnenj! Hvala! natasapa

macek muri  

član od: 5.11.2008

sporočila: 107

17. nov 2008 9:19

tudi moj sin je imel to alergijo.Sedaj pa že leto in pol lahko je vse.Jaz sem na kliničnem prosila če imajo kakšne recepte in sem jih dobila (tel.01 52 29 277)če jih neboš mi pošlji naslov pa ti jih bom jaz. Na tržišču je knjiga z naslovom KUHINJA Z OMEJITVAMI napisal g. Dražigost Pokorn naročiš jo lahko pri društvu pljučnih in alergiskih bolnikov Slovenije oz. po e-pošti dpbs@siol.net.V tej knjigi so tudi recepti. Nasvet drži se dijete pri nas je po treh letih in pol alergija izvenela. Želim vama vso srečo in čim prej se pozdravita. macek muri

cindarela  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1

18. nov 2008 14:32

Če ima vaše dete alergijo, vam svetujem, pokličite na tel. 01 513 44 48, kjer se ukvarjajo prav s tem. Lastne izkušnje izredno pozitivne in tudi v pogovoru z drugimi pacienti različnih starosti ob slučajnem srečanju tam lahko trdim enako ! Zelo so prijazni, kar je pa najvažnejše, pomagali bodo in ozdravili problem. Probat ni greh , pravijo :), zato korajžno pokličite in mislim, da tudi vam ne bo žal ! Srečno in z dobrimi mislimi naprej ! Lili Vidrih

natasapa  

član od: 16.11.2008

sporočila: 3

20. nov 2008 8:52

Cindarela hvala za telefonsko številko. Koga pa bom dobila? Zdravijo po kakšni posebni metodi? Preden bom poklicala, bi rada malo več izvedela o njihovem pristopu do zdravljenja alergij. Smo že v bioresonanco vložili tooooliko denarja, da ni omembe vredno, zraven pa skupili še enododatno alegijo med zdravljenjem, da sem sedaj res previdna.... natasapa

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

22. dec 2008 20:12

Veliko je na pisano na temo alergije na kravje mleko in jajca. Pri nas imamo tudi nekakšno alergijo, testeranje imam 7. januarja, do takrat pa mi je P. rekla naj imam dieto na mleko in jajca tudi sama, ker še dojim.

Ko stojim v trgovini pred raznimi izdelki, ki naj bi bili dovoljeni in berem sestavine na njih na koncu spet nič ne vem in sem kot kakšna .

Kupila sem Provamel  bio rižev napitek-ali je to isto kot riževo mleko? , ali se to lahko kuha?

Isto vprašanje za Sojin napitek (zdravo življenje)?

Kako uporabljati riževe kosmiče?

V naši trgovini nimajo prav veliko izbire.

Za odgovore se vam zahvaljujem.

lp

mizarka

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

22. dec 2008 20:35

Mizarka: rižev in sojin napitek je v bistvu mleko. Jaz z njim kuham vse. Čokolešnik, mlečni gres, mlečni riž, ... Še v peciva ga dam, tako kot kravje mleko.

Lahko pa ti povem, da je sojino mleko z okusom vanilije, čokolade in banane... odlično.

Če te še karkoli zanima, mi napiši na zs. Z veseljem ti bom pomagala.

Pozdravček!

MM

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

3. feb 2009 10:22

Sedaj vam lahko odgovorim.Bila sva na testiranju in je pokazalo alergijo na pršico.Tako da bo spet veselo glede norega čiščenja in nakupovanja prevlek itd.

Sva pa z možem bila negativno presenečena nad obnašanjem zdravnice, glede na to, da sva šla v privat ordinacijo sva mislila, da je tam bolj naklonjeno pacientu,

mizarka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti