Kako pa ve pospravljate stanovanje/hišo

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

10. sep 2008 10:54

ZAČETNICA je napisal/a:
Jaz uživam v vrtnarjenju in pospravljanju. Ne boste verjele, ampak rihtanje plevela in sesanje je moja sprostitev, bolj kot če bi šla v savno, na sprehod... Začetnica
Pri meni je isto!!! No, sesanje malo manj ampak vrtnarjenje je pa zame ultra relaxing . Sosedje, ki hodijo mimo in me vidijo se plazit po trati in cufkat ven plevel, si najbrž mislijo svoje (da sem malo čez les ), ko pa se sezujem in hodim po lepi gosti trati, pa jaz pridem na svoj račun . Ker je potrebno začet z majhnimi koraki, sem tako tudi začela. Najbolj mi gre na živce kopalnica, ki je hitro "usrana", lasje po tleh so zelo vidni, ker so rumene ploščice in umivalnik od ostankov zobne paste je pravi bljak in mi gre na . No, začela sem SKUPNI PROJEKT s tem, da vsak po tuširanju obriše pipo v kadi z majhno brisačko, ki je prav temu namenjena. Zdaj z veseljem sporočam, da se je zadeva zelo hitro prijela in da po enem mesecu še kar deluje . MOJ PROJEKT pa je, da (skoraj) vsak večer, ker grem zadnja v kopalnico, na hitro z gobico, ki je pod umivalnikom, obrišem umivalnik in pipo in me tako zjutraj pričaka čist umivalnik. Vzame mi pol minute časa, učinek navsezgodaj zjutraj pa je fantastičen, he he he. Lp, Asja

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

10. sep 2008 11:33

Pri nas je trenutno v hiši kot da je bomba padla,veliko dela imamo v dvorišču,še nekaj zidamo in ploščo šalujemo ,mož in jas tako da pripravim samo nekaj za jest(kake enolončnice,ki se največ same kuhajo)in smo skoz na dvorišču.Otroci so trenutno v šoli,in ko so doma največ jaz pobiram za njimi.Ko imam razmetano po hiši,kar je večkrat,se pospravljanja lotim tako da odredim koliko časa bom pospravljala en prostor.Na primer :kuhinja 15min,dnevna soba 15min,kopalnica 15min,....in ker v 15ih minutah sigurno ne morem pospravit se spet vrnem od začetka vse po še 15 min,če je treba še večkrat ,pač naredim tako.Na ta način pospravljam zato ker sem videla da ne morem dolgo biti v enem prostoru,in več volje imam ko mi ni treba vse na enkrat narediti . golubić

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

10. sep 2008 17:36

Vendelina jr. je napisal/a:
Se greš igro, da "dajemo igrače spat" in potem obredno skupaj s plazečim se otrokom dajše igrače v škatlo, se od vsake igrače posloviš z "lahko noč, avto, lahko noč, svinčnik".... Vendelina jr.
Ne vem ob kateri uri bi hodili spat, če bi se tako "poslavljali" od vseh igrač, ki zvečer niso na svojem mestu in celo v pravem prostoru=sobi! Se mi pa zdi, da je vse odvisno od človeka: eni imajo radi pospravljeno, tudi mizo v pisarni, drugi se pa najboljše znajdejo v neredu, jih pa moti kakšna malenkost, ki jo drugi še opazijo ne. aknelab

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

10. sep 2008 20:39

aknelab je napisal/a:
Vendelina jr. je napisal/a:
Se greš igro, da "dajemo igrače spat" in potem obredno skupaj s plazečim se otrokom dajše igrače v škatlo, se od vsake igrače posloviš z "lahko noč, avto, lahko noč, svinčnik".... Vendelina jr.
Ne vem ob kateri uri bi hodili spat, če bi se tako "poslavljali" od vseh igrač, ki zvečer niso na svojem mestu in celo v pravem prostoru=sobi! aknelab
Ravno to sem jaz razmišljala ... ob šestih bi morali že začeti z večernim "obredom". Atina

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

10. sep 2008 20:45

Pri nas pri tamali (zaenkrat še) zažge samo tekmovanje. Kdo bo prej pospravil igračke....., ali pa: ti pa sploh en znaš posprvit igrač, jih bo mami....

Takoj je akcija.

Vsaka prošnja, kraganje, vpitje, ... nima učinka

 

MM

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

10. sep 2008 21:08

Eh, jaz se glede igrač več sploh ne sekiram. Ko se tamala igra, je pač štala. Še večja, ko imamo otroški obisk. Nekaj časa je bilo "in" skakanje po postelji v spalnici "ala Pika". Hvalabogu ima zdaj obdobje, ko se najraje igra z nama in tako potem ob koncu vsake igre lepo pospravimo. Zato je tudi naše stanovanje zadnje čase ob vsakem času pripravljeno na obisk (kak je ena zadnjič to luštno rekla).

Sicer pa sem želela povedati naslednje. Naša draga Vendy je oni dan razlagala, kako je bila šokirana, ko pri njeni sošolki pač niso imeli najbolj pospravljeno stanovanje. Ob tem postu sem se zamislila, kako smo ljudje različni. Kako sem bila jaz šokirana, ko sem bila na obisku pri sošolki, kjer so imeli sterilno čisto stanovanje. Na policah, mizah in elementih itak nič, po tepihu nisi smel stopiti, ker bi lahko potučkal vzorec ali premaklnil vzporedno ležeče resice na robu tepiha, v kopalnici so bile kristalno bele brisače za gledati, za brisati pa ona pisana za vrati, še danes ne vem, ali se je v tisti kuhinji kdaj kaj dogajalo. Da ne govorim o tem, da je bila moja sošolka vajena zjutraj, ko je vstala iz postelje vzeti likalnik in speglati rjuho, da je imel njen dragi v posebni postelji posteljnino iz mučkanke, ker ni bil vajen spati kot oni. Imeli so dve svinji v štali, kjer so tedensko prali zavese, kjer je bilo tako čisto, da so tiste svinje prav žalostno gledale ven iz staj. Ta sošolka je pri 18-ih zaradi anoreksije imela 37 kg. Komaj se je ohranila pri življenju.

Poanta vsega je, da smo različne. Kot je lepo povedala ena od predhodnic, eni funkcionirajo v redu, drugi v neredu. Lahko pa imajo oboji red v glavi.

Anja

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

10. sep 2008 22:02

anja27 je napisal/a:

...

Poanta vsega je, da smo različne. Kot je lepo povedala ena od predhodnic, eni funkcionirajo v redu, drugi v neredu. Lahko pa imajo oboji red v glavi.

Anja

 

 

Pri nas pa izvajamo protivlomilsko strategijo. Če bo kdo vlomil, se bo obrnil in šel, ker bo mislil, da je že nekdo pred njim vse prebrskal... 

 

Čistim, ko je nekaj res tako umazano, da me moti ali se mi zdi higiensko vprašljivo. Včasih vsak teden, če ni časa, pa mesečno. Vsakodnevno pa nikoli...

Nasja

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

10. sep 2008 22:04

Pa še ena misel, ki sem jo nekje zasledila: "Čiščenje hiše, medtem ko otroci odraščajo, je podobno kidanju snega, medtem ko sneži." Ja, toda včasih je potrebno tudi vmes kidati, če ne bi bilo preveč snega... Pa smo spet na začetku! aknelab

kozamurnik

sporočila: 2311

10. sep 2008 22:17

Nasja-- Pri nas pa izvajamo protivlomilsko strategijo. Če bo kdo vlomil, se bo obrnil in šel, ker bo mislil, da je že nekdo pred njim vse prebrskal...  Nasja
kozamurnik

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

10. sep 2008 22:17

No, no, Anja 27 to je pa tak ekstrem, da bi človek mislil, da si si ga izmislila. Tega pa ne morem verjet, da je lahko kdo tako čudaški, kot gospod Monk. Dejstvo je verjetno, da nas je največ nekje vmes. Jaz imam rada pospravljeno, zlikano , ne prenesem umazanih tal ali da se mi kaj drobi pod nogami, če hodim bosa po stanovanju, vsak dan obrišem prah na izpostavljenih delih, vsak dan očistim kopalnico in WC. Nisem pa sužnja stanovanja, z dobro organizacijo se najde tudi prosti čas, sicer ne bi imela časa, da vsak dan visim na kulinariki, ali pa počnem še kaj drugega. LENČA Sporočilo je spremenil(a) LENČA dne 10. sep 2008 22:20:06

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti