Anestezija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. sep 2008 8:57

Darja, oprosti, ampak a nisi malo prevelika za "sem bolj boječe sorte"....hočem reči, a nisi prevelika, da bi takole iskala kobajagi sočutje? Noben poseg ni brez tveganj in nobena anestezija tudi ne - ampak malo drugače razmišljaj: ljudje, ki so RES bolni ali pa so v RESNI življenski nevarnosti o tem, kako bo pod anestezijo sploh ne razmišljajo, oziroma zelo malo časa razmišljajo in se fokusirajo na to, kako jim bo po mnogo bolj kompliciranem posegu, kot pa je tisti, ki ga ti pričakuješ, bolje. In kaj vse so ljudje pripravljeni prestati, da jim bi bilo bolje. Pa operacije ena za drugo, pa dolge mesece terapij in rehabitilitacij in ne vem kaj še vse.... In zdaj izvoli svojo bodoči poseg in tvoje obnašanje soočiti s situacijami iz prejšnjega odstavka. No, vidiš? In zdaj nehaj cmizdriti. Sicer pa, komur je namenjeno, da ga štrafne, ga bo štrafnilo na bananim olupku, prehodu za pešce ali pa pri zobozdravniku.... Vendelina jr.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4734

9. sep 2008 9:13

Vendelina jr. je napisal/a:
In zdaj nehaj cmizdriti.Sicer pa, komur je namenjeno, da ga štrafne, ga bo štrafnilo na bananim olupku, prehodu za pešce ali pa pri zobozdravniku.... Vendelina jr.

Ob tistem "cmizdrenju" sem se spomnila na mojega zobozdravnika (mu vedno, ko pridem tja, povem, da ga sovražim, ker nočem priznat, da me je strah), ki me vedno vpraša, če bo dovolj zagrabilo kladivo in dcl šnopsa, al mora dat injekcijo, da bom nehala cmizdrit...

Ognjič

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

9. sep 2008 9:13

Vendy, Vendy,stiska ne sprašuje ne po letih in ne po velikosti.In če nekdo prosi za nasvet in mnenje,zakaj ne pomagat.Solit pamet drugim je najlažje,ko gre pa zate , za nas ,je ...???Še dobro da ne vemo katera slika nam bo padla na glavo in nas pokončala.Kar tako naprej, vedno rada preberem tvoje "visokoiskreče" mnenje! anemona

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

9. sep 2008 9:48

Nikoli ne bom pozabila prijaznost kirurginje, ko me je pozdravila, se predstavila in povedala kaj mi bo delala in koliko časa bo to trajalo. Ne vem, ali je to običajno, ali je iz mojih očeh razbrala, da me je strah.

Ne spomnim se, da bi kaj štela, vem le, da so mi dali masko in me je kar naenkrat zmanjkalo. Ničesar se ne spomnem, le lep, prijazen obraz tiste ženske, ki bo pred mano v večnem spominu.

 

Razumem te, da ti ni vseeno, prepričana sem da bo vse vredu.

Srečno!

Anamarija

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

9. sep 2008 9:50

Pri meni je bilo vse v redu. Je pa zanimivo, da so mi najprej nameravali dat še nekaj zraven, pa se je anastezistka odločila, da ne bo treba. In je bilo fajn. Takoj sem zaspala in se brez težav zbudila, ko so me peljali v sobo. Kozmeja

darja-  

član od: 11.8.2007

sporočila: 567

9. sep 2008 9:59

Ja deklice hvala vam.Saj mogoče ne iščem informacij,ampak samo mal "tolažbe".Je pa res, da mogoče strah izvira zaradi tega, ker smo imeli v družini primer, ko je prišlo do komplikacij in so mu pri oživljanju zaradi tubusa izbili zobe (zdrave),pa še prsni koš je bil popolnoma pomodrel. Takrat smo se vsi malo prestrašili....zato taka reakcija. Ampak se je vse dobro končalo. Mi je pa danes zdravnica povedala,da so to najbolj usposobljeni ljudje ,bolj kot ona,tak da bom najbrž preživela...ha,ha,ha. Upam na lepe sanje. Darja -

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. sep 2008 10:00

Darja, če je tako, potem je pa strah res odveč. Kot so rekli v vojski, ne pade granata dvakrat v isto luknjo.... Vendelina jr.

darja-  

član od: 11.8.2007

sporočila: 567

9. sep 2008 10:08

Ja ,saj vem grem pa zdajle h zobarju in imam veliko metuljčkov po trebuhu,najbrž več kot čez nekaj dni... Darja -

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. sep 2008 10:12

Oh, tubusi in zobje, po moji OP sem imela še skoraj cel mesec vrat poln modric in sem hodila okoli s puli ovratniki ter šali, ker drugače so me vsi spraševali, kdo me je hotel zadaviti. Nisem nič psraševala, kaj so počenjali, da sem šla taka domov. Zadevo so poštimali kot se šika. In dandanes je samo še spomin.

Loni Makaroni

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

9. sep 2008 10:15

Meni so rekli, da moram anestezista opozoriti, da imam večkrat migrene - menda je to pomembno in res si je ta podatek pazljivo zapisal. Bilo je pa čisto brez problema in slabosti, glavobola..... vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti