Dohodnina

srcektorta  

član od: 13.5.2008

sporočila: 153

tema odprta - 8. sep 2008 15:10 | ogledi: 11.551 | odgovori: 15

ali so jo že začeli pošiljati(mislim ugovor)?

srcektorta

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

8. sep 2008 15:23

oktobra. LP

Anja

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

20. sep 2008 8:36

Danes sem prebrala v časopisu, da bodo do 25. septembra poslali odločbe skupini zavezancev, ki so na informativni izračun poslali ugovor. V četrtek bi naj bilo tudi nakazilo.

Anja

lmarcel  

član od: 3.4.2006

sporočila: 7

20. sep 2008 9:38

joj saj je že skrajni čas,da se malo zmigajo,samo se mi zdi,da je teh ugovorov bilo full dosti in so se namerno kao zmotli,tako pozno kot bom letos dobila denar,še ga nisem nikoli,upam le,da bo cifra ista,kot sem si izračunala.a potem bo v četrtek odločba in tudi nakazilo?? lmarcel

lmarcel  

član od: 3.4.2006

sporočila: 7

23. sep 2008 18:49

kaj zdaj ,a bo v četrtek nakazilo,še ve kdo kaj o tem?? lmarcel

Vanili  

član od: 28.6.2002

sporočila: 78

23. sep 2008 19:10

Tako dvomljivo so objavili, da dvomim, da bo nakazilo. Pričakujem, da bodo šele na pošto dali v četrtek. Letos imam pa res občutek kot da se delajo norca iz mene. Nesramno. lp

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

23. sep 2008 19:31

Jutri bo baje pošta pri nekaterih (večini). Vsaj tako je govoril pri dnevniku.

Anja

štimka  

član od: 25.10.2015

sporočila: 24

21. apr 2016 16:22

Dan,

Da ne odpiram nove teme sem izbrskala tole, sicer že kar precej časa neeaktivno ampak vseeno.

Za leto 2015 sem dobila plačilo dohodnine v višini 135€, vsa leta doslej pa sem prejemala nazaj okoli 600€, letos je prvič, da moram plačati. Septembra 2015 sem ostala brez zaposlitve in sem žal še vedno prijavljena na Zavodu za zaposlovanje v evidenci brezposelnih, prav tako pa prejemam denarno pomoč v višini 250€. Zanima me predvsem to ali ste že imeli tak primer kot ga imam jaz in kaj ste naredili? Zanima me predvsem to, če je možno plačilo dohodnine po obrokih? 

Hvala za odgovore.

C'est la vie :)

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

21. apr 2016 17:18

Štimka, mislim, da je najbolje, da se z odločbo zglasiš na davčnem uradu in ti bodo vse razložili.

marjja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. apr 2016 17:25

štimka je napisal/a:
Dan,

Da ne odpiram nove teme sem izbrskala tole, sicer že kar precej časa neeaktivno ampak vseeno.

Za leto 2015 sem dobila plačilo dohodnine v višini 135€, vsa leta doslej pa sem prejemala nazaj okoli 600€, letos je prvič, da moram plačati. Septembra 2015 sem ostala brez zaposlitve in sem žal še vedno prijavljena na Zavodu za zaposlovanje v evidenci brezposelnih, prav tako pa prejemam denarno pomoč v višini 250€. Zanima me predvsem to ali ste že imeli tak primer kot ga imam jaz in kaj ste naredili? Zanima me predvsem to, če je možno plačilo dohodnine po obrokih? 

Hvala za odgovore.

C'est la vie :)

Predvsem poglej, če vsi podatki v odločbi "štimajo", ker je malce nelogično, da bi ob izgubo zaposlitve imela prej toliko dohodka, da bi zdaj morala plačati dohodnino, glede na vračilo v prejšnjih letih?  Mislim, da je 15 dni časa za ugovor. 

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. apr 2016 17:55

štimka je napisal/a:
Dan,

Da ne odpiram nove teme sem izbrskala tole, sicer že kar precej časa neeaktivno ampak vseeno.

Za leto 2015 sem dobila plačilo dohodnine v višini 135€, vsa leta doslej pa sem prejemala nazaj okoli 600€, letos je prvič, da moram plačati. Septembra 2015 sem ostala brez zaposlitve in sem žal še vedno prijavljena na Zavodu za zaposlovanje v evidenci brezposelnih, prav tako pa prejemam denarno pomoč v višini 250€. Zanima me predvsem to ali ste že imeli tak primer kot ga imam jaz in kaj ste naredili? Zanima me predvsem to, če je možno plačilo dohodnine po obrokih? 

Hvala za odgovore.

C'est la vie :)

 

1. Tule manjka podatek, če si dobila ob izgube zaposlitve kakšno odpravnino. Če si jo, ti gre ta, če niso tega utrezno razmejili, v celoti v dohodnino.

2. Ne glede na prvi odstavek, preglej vse številke na izračunu in na dokumentih, ki ti jih je poslal delodajalec o plačilu davkov. Če niso enaki, se pritoži.

3. Če ugotovitev iz točke 2 vodi v pritožbo, se priotži na informativni izračun. In to pisno in pošlji s povratnico.

4. Ne glede na to, kaj narediš v točki 3 (skratka, tudi če se ne pritožiš), daj vlogo za obročno odplačevanje dohodnine in navedeš, a si na zavodu. Predlagaj mesečne obroke, to ti potem prinese 50 EUR na meec. Tudi to vlogo pošlješ s povratnico.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti