Dohodnina

štimka  

član od: 25.10.2015

sporočila: 24

22. apr 2016 18:36

Vendelina jr. je napisal/a:
 

1. Tule manjka podatek, če si dobila ob izgube zaposlitve kakšno odpravnino. Če si jo, ti gre ta, če niso tega utrezno razmejili, v celoti v dohodnino.

 

 Vendelina jr. na tole pa sploh nisem pomislila! Ja res je, odpravnino sem dobila, res da ni bila visoka, nakazali pa so jo v enem znesku. Vendar pa odpravnina ni navedena na letnem izračunu plačanih prispevkov, ki sem ga prejela od delodajalca. 

Se mi je kar dozdevalo, da bo najbolje, da jih prosim za možnost plačila na obroke...

 

Hvala lepa vsem skupaj za odgovore! 

C'est la vie :)

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. apr 2016 8:21

Odvisno, koliko odpravnine si dobila.

Na kratko gre takole: Odpravnina zaradi odpovedi pogodbe o zaposlitvi, ki je določena kot pravica iz delovnega razmerja in izplačana pod pogoji, ki jih določa ZDR-1, se ne všteva v davčno osnovo dohodka iz delovnega razmerja do višine, ki jo je delodajalec dolžan izplačati, vendar največ do višine 10 povprečnih mesečnih plač zaposlenih v Sloveniji.

Vsak naslednji znesek odpravnine, izplačan zaradi prenehanja pogodbe o zaposlitvi iz poslovnih razlogov ali razloga nesposobnosti pri istem delodajalcu ali pri osebi, ki je z delodajalcem povezana oseba, se v celoti všteva v davčno osnovo dohodka iz delovnega razmerja.

Moj nasvet: Pritoži se na izračun dohodnine in naj potem FURS še enkrat izračuna. Hkrati s tem daj vlogo za obročno odplačevanje. Skratka; 2 dokumenta. Na tak način bo moral FURS voditi dva postopka in sicer ponovnno izračunavanje in odlog plačila in je to edini način, da te do novega izračua ne bi po nemarnem še z izvršbo na dohodnini lovili.

Vendelina jr.

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

23. apr 2016 9:13

Pa še en pomemben podatek, Zavod za zaposlovanje pri nakazilu nadomestila za brezposelnost  ne odvaja dohodnino, kar je v mojemu primeru pomenilo na koncu kar veliko doplačilo dohodnine. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

štimka  

član od: 25.10.2015

sporočila: 24

25. apr 2016 19:50

Trixi je napisal/a:
Pa še en pomemben podatek, Zavod za zaposlovanje pri nakazilu nadomestila za brezposelnost  ne odvaja dohodnino, kar je v mojemu primeru pomenilo na koncu kar veliko doplačilo dohodnine. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

 

 

To sem pa dobivala od oktobra pa do januarja okoli 700€ vsak mesec. Saj po eni strani tale naša država še nekaj naredi za človeka, ampak ga pa tudi preklemansko udari, ko je to najmanj potrebno. Hvala Trixi!

 

 

C'est la vie :)

štimka  

član od: 25.10.2015

sporočila: 24

25. apr 2016 19:53

Vendelina jr. je napisal/a:
Odvisno, koliko odpravnine si dobila.

 

 Ja, odpravnina ni bila baš neka bogatija, okoli 600€ sem prejela. Tudi najlepša hvala za nasvet! Sama sem tukaj kar malce "slaba". Sem bila najprej tako v šoku, da sem popolnoma pozabila kam in kako je treba, pa kateri obrazec, pa kaj narediti, pa kaj napisati.. Zelo ste mi pomagali.

C'est la vie :)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti