Lignji na žaru

ablatnik  

član od: 18.1.2002

sporočila: 6

tema odprta - 9. jan 2003 10:15 | ogledi: 8.099 | odgovori: 6

Zanima me nasvet o pripravi lignjev na žaru nekoga, ki mu jih je uspelo narediti dobre (mehke, lepo zapečene,....).

Hvala, Aleš

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. jan 2003 20:02

Žar oz. žerjavica mora biti zelo vroča, da se hitro popečejo in zapečejo. Če jih dolgo cmariš, postanejo trdi in čikgumijasti! Pozdrav! cervus

larisapo  

član od: 1.12.2002

sporočila: 19

9. jan 2003 20:55

Prav tako se strinjam, da jih je potrebno speči na zelo vročem in zelo na hitro. Pred tem pa ,ko jih umijete in osušite s servieto tudi malo potolčete, da ne škropite vse naokoli in še bolj mehki so. Pa dober tek. l.p. Lari

hana039  

član od: 3.6.2002

sporočila: 87

11. jan 2003 9:50

Aleš, prejšni teden sem napisala ta recept in si ga lahko pogledaš na tem portalu. Spečem jih v teflonasti ponvi na 1 žlici olja. Ko se voda, ki steče iz lignjev pokuha, jih samo malo še popečeš in so gotovi. Popečene polijem z olivnim oljem, česnom in peteršiljem, pa so gotovi. Zagotavlajm ti, vedno so mehki. Pa čisto enostavno za pripravit, le čiščenje lignjev vzame kar nekaj časa. Prav tako pripravljam tudi dagnje. Pa dober tek. LP Tanja

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

14. jan 2003 13:42

Jaz imam doma ponev z rebrastim dnom, tako da na lignjih (ali ostalih piknik jedeh) nastanejo crte, kar se nekako pricara piknik vzdusje sredi zime. Drugace pa ponev le malo namastim s kaksno kapljo olja in popecem na vroci ponvi. Ces pa kakor komu pase. Jaz navadno dodam le limono in olivno olje. LP Mica Sporočilo je spremenil(a) micam dne 14. jan 2003 13:43:23

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

17. jun 2003 13:23

Pred kratkim sem napikniku jedla božanske polnjene lignje. Nadev: sesekljane lovke, sveži rožmarin, sveži timijan, slanina, sir, sekljan česen, peteršilj, malo luštreka Popečeni so bili na žaru na hitro, preliti z omako iz popraženega česna, peteršilja in olivnega olja. Zmanjkali v trenutku. Svaka čast "glavnem" kuharju. Kmalu jih bom poskusila narediti sama.

neznan uporabnik

17. jun 2003 13:50

Lignje je potrebno spečt na hitro, na zelo vročem (pa naj bo to žar ali v ponvi). Če hočemo, da bodo mehki jih pred pečenjem NE solimo. Solimo šele ko so že pečeni. LP nja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti