Peka peciva

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

12. mar 2012 13:24

Mislim, da bi tisti, ki se odločajo  in naročajo  torte domače izdelave, morali ja vedeti, da so narejene, ali vsaj naj bi bile narejene, iz prvovrstnih sestavin in da  v njih ni kemije, ali pa zelo malo. Torej bi po logiki morale biti dražje kot serijske torte iz raznih praškov im cenene margarine.

Pri doma narejenih tortah je okus drugačen,  boljši kot pri  kupljenih.Velikokrat je tudi izgled bolj dodelan, tako da mi ni jasno, zakaj  jih ne prodajate vsaj  za isto  ceno kot so v slaščičarnah? Prej evro, dva več. Pa unikatne so tudi, ne?

Bistveno pa je, da tiste, ki pečete, vnaprej poveste ceno, da ni nepotrebnih nesporazumov.

Kdor misli  šparat, je pa bolje, da gre v Merkator ali LIDL in si tam nabavi kaj "torti podobnega".

Punce, mizarka ima prav, dajte se malo bolj cenit.

Kotarca

mcurhalek  

član od: 20.5.2010

sporočila: 11

12. mar 2012 13:57

Na zeldino povprašanje sem ji jaz odgovorila z telefonsko številko, pa me je moderator opozoril, da to ni dovoljeno- sem res pozabila.Tako, da ve lahko naprej komentirate 

 

mcurhalek

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

17. sep 2012 15:21

Pozdravljene, mene pa zanima, kako je urejena Slovenska zakonodaja, glede peke peciva na domu? Kaj vse potrebuješ glede papirjev, da lahko začneš doma pečti pecivo? Sem malo pogooglala, ampak me bolj zanima iz prve roke, če je kdo šel skozi ta postopek.

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodk

 

Hvala in lep preostanek sončnega dneva želim.

lp, pinka

 

 

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

17. sep 2012 19:27

Peka peciva se mi zdi, da ne spada pod osebno dopolnilno delo,ker uporabljaš živila in ta morajo biti pregledana in ne vem kaj še vse pa mislim, da če delaš z živili rabiš tudi izpit haccp nekaj tagega. Drugače pa pri osebnem dopolnilnem varstvu dejavnost samo prijaviš na davčno in upravno enoto. In znesek zasluženega ne sme presegati minimalne plače mislim, da je nekaj takega,.....

 

Lp

te.jcika

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

18. sep 2012 8:11

Te.jcika hvala za informacije!

 

lp, pinka

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

18. sep 2012 9:02

pinka, na linku ki si ga dala, je na dnu prvo vprasanje ravno o peki piskotov na domu - odgovor je: "peko piškotov ne morete priglasiti kot osebno dopolnilno delo"

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti