Peka peciva

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

5. sep 2008 9:52

Pr men je najcenejša sadna ali nutela premera 28cm, okrogla, okoli 30,35€, odvisno od okrasitve. Nima veze a je ticina al smetana, cena je itak kr ista.

V slaščičarni pa so torte ocenje na kos, tko da bi se mogla kr tam pozanimat. V februarju sm klicala v eno slaščičarno in vprašala kolk stane barbi s ticino, pa je rekla 15 kosov 45€, 30kosov 90€ .....

 

lp

Pitončica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

5. sep 2008 9:58

Naredila sem dvonadstropno torto, stroški materiala so prišli približno 30 eur (brez elektrike in dela, samo osnovni material - moka, jajca, maslo, tičino....) O urah, ki sem jih porabila raje nebi, ker jih je bilo kar precej. Koliko bi vi računali za tako torto? matilda

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

5. sep 2008 10:25

Za dvonadstropno komot 60e. Jaz jih tudi delam, samo če jo komu nardim, računam samo materjal, ki itak pečem samo za prijatelje. Že predlani sem kupla za sina torto in je bla preko veze 40 e, pa enonadstropna 5kg. če je dvonadstropna, če je s tičino in je še lepo dekorirana, lahko računaš komot60e. Odvisno komu pečeš. Mogoče je boljše če se o ceni pogovoriš prej, preden jo nardiš. Kot kak predračun, da vejo kaj pričakovat. Enim je še 20 e preveč. Eni pa vejo kolko truda je potrebnega za to vse speč in okrasit. Meni dekoracija vzame še največ časa in z veseljem si ga vzemem. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. sep 2008 11:10

Drage moje, Če primerjate prodajne cene v slaščičarnah (v katerih so vključeni sorazmerni deleži stroškov dela, materiala, enerije, opreme, davkov in pričakovani profit) in stroške izdelave ene domače torte.... boste ugotovovile naslednje: Če bi domačo torto prodale zgolj po ceni, s katero bi pokrile direktne materialne stroške (jajca, krema, tisto, kar pač je v torti), ali pa kupile celo torto v slaščičarni (pa je notri vključeno čisto vse, česar ve ne vključujete v kalkulacijo), JE ŠE VEDNO VELIKA VERJETNOST, DA BO KUPLJENA TORTA CENEJŠA. Cenejša bi bila zaradi tega, ker bi bili vhodni materiali zaradi večjih količinskih nakupov cenejši, malo zaradi tega, ker imajo profiji količine izmerjeni (amaterji pa damo raje kaj več, glavno da je dobro) in predvsem zaradi tega, ker do neke meje stroški izdelave v ceni produkta padajo z rastjo količine produkta (več tort narediti v enem dnevu ali eno samo, jasno, da bodo v prvi varianti cenejše). Če pa bi v ceno domače izdelave vključil vse, kar je treba za en korekten izračun, potem je pa domača peka z naskokom dražja kot pri profesionalcih. Kdorkoli misli, da bo naročil kaj od "ene gospe, ki fino peče" in da bo zavoljo tega ceneje, je bodisi točno toliko freh, da upa, da izvajalec ne bo postavil pravilne cene (ker si ne upa, ali pa ne zna ali pa oboje) - ergo upa, da bo izvajalec delal "u korist vlaštite štete", bodisi je toliko naiven, da res misli, da je domače ceneje. Jaz delam sladice predvsem iz gušta in mi je veselje, ki ga s tem naredim, neprecenljivo. Sem pa že naredila kakšno kremasto zadevo za kako rojstnodnevno pogostitev (če me je kakšna sodelavka prosila) in za 50 EUR avansa smo se čisto lepo zmenili. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 05. sep 2008 11:13:32 Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 05. sep 2008 11:15:08

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. sep 2008 11:12

Sem se šla pozanimat v slaščičarne pred nekaj meseci. Enonadstropne torte brez tičine (recimo črni gozdiček, 28 cm) so v LJ okoli 40€. Zdaj če uporabiš tičino, mora biti po moji logiki strošek višji. Sama računam za tičino torte od 40-45€, odvisno od velikosti in količine porabljene mase. Ceno povem prej. Razmišljam, da bi povišala na 50. Vem pa, da sem od dobre prijateljice (sem rekla, da naj mi pač da, kolikor hoče, ker je vztrajala...) dobila 20€ z občutkom, da je to zelooo veliko. Ne mečem zdaj tega naprej, saj ji nisem zaračunala, ampak nekateri nimajo predstave... Če pogledaš malo na internet, v Angliji je torta s tičino (taka, kot si jih ti tudi že naredila) okrog 70 funtov, to se pravi okoli 80-90€... Za dvonadstropno se zdi "pravično", da bi stala 80-90€, ko gre toliko časa in truda za oblikovanje, ampak se mi zdi, da je realna cena za naše razmere okoli 70€. Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 05. sep 2008 11:20:46

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

5. sep 2008 12:22

Vendelina, se zelo strinjam skoraj z vsem, predvsem s predzadnjim odstavkom. Torta iz domačih sestavin nikakor ne more biti enako vredna kot profesionalna, ki je največkrat narejena iz praškov - mix za testo, mix za kremo... Cene v slaščičarnah me zanimajo zato, ker bi rada vedela, koliko so ljudje plačevali (in bili pripravljeni plačat), preden so jo naročili pri meni. Sem doživela že, da me je ena vprašala, koliko pa stane in sem se malo izmotala, da odvisno kakšna je torta in je rekla "no približno, npr. v merkatorju so od 9 eurov naprej..." Ker sem po poklicu še perfekcionist (vsaj kar se peke tiče;)) in vidim napakice, imam kar malo težavo postavljati cene (si ne upam). Do zdaj sem načeloma z iztržkom zadovoljna, za eno dobim premalo, za drugo mi dajo več kot računam, tako da se poravna. So pa res ljudje, ki jim bo vedno predrago. Poročno pecivo (breskve, gobice in podobno dekorativno pecivo) se je nekaterim zdelo predrago za 10 eur/kg (kot ste mi svetovale tukaj). Taki očitno ne vejo, koliko so boljši piškoti iz domačih jajc, orehov (in pravih, ne drobtin z vonjem po orehih) in drugih sestavin, ne vejo, koliko časa vzame peka, ali pa jim ni pomembno, da je na njihovi poroki pecivo dobro, ampak samo da pecivo je, ker pač mora bit. matilda

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

5. sep 2008 12:41

Veliko je tudi odvisno od tega, kakšno drobno pecivo pečeš. Nekateri zahtevajo bistveno več časa kot drugi, sploh dekoracije piškotov recimo. Sama mislim, da 15 EUR za kg dobrih domačih piškotov, dekoriranih s čokolado, marcipanom, seveda razne mešane zadeve (breskvice, huzarski krapki,...) ni preveč, sploh če računaš še koliko časa ti vzamejo. Sama sicer ne pečem po naročilu oz. do sedaj nisem zaračunavala, čeprav so me že prosile razne znanke, prijateljice, ampak sem naredila zastonj, pa mislim, da so v bistvu zastonjski piškoti manj cenjeni kot če bi jim povrhu še zaračunala. Tule je link do mojih sladic: www.sladko.moj-album.com mojcca

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

5. sep 2008 16:14

Mojcca,kakšne umetnije!!!Kako si pa delala te piškote na palčki?S čim si jih to tako lepo obarvala?Kakšno je pa pecivo-petit fours?Vse me oči bolijo od tvojih umetnij,tako sem jih napenjala.Vse pohvale,res.Bom mogla malo k tebi v šolo priti. Lep dan vsem! Sporočilo je spremenil(a) renata69 dne 05. sep 2008 16:22:54

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. sep 2008 16:24

Kako si odprla link od mojce meni ga ne odpre.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti