Peka peciva

Dark  

član od: 25.11.2009

sporočila: 40

10. mar 2010 15:05

Tudi jaz imam za to soboto naročeni dve torti 28cm premera( nutelino z bananami in jagodno z vanilijevo kremo) pa sem ravno spraševala sestro za mnenje koliko naj računam. Sama nočem postaviti previsoke cene, sem mislila računati 30 eur. Kaj pa ve menite, kolikšno ceno naj postavim? Lp Dark

dete  

član od: 5.6.2008

sporočila: 59

10. mar 2010 15:25

Ja jaz sem postavla 30 ceno...bi pa po moje bilo bolj fer, kakšnih 35 vsaj...odvisno je tudi kako jo okrasiš... dete

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

10. mar 2010 17:45

Najprej izračunaj, koliko porabiš za sestavine, potem pa zraven dodaj, kolikor hočeš zaslužiti. Pa odvisno seveda, kako jo boš okrasila: za 'navaden' premaz s smetano ali čokolado seveda ne moreš računati enako kot za umetnijo s tičino maso.

Atina

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

10. mar 2010 18:11

Kot je že Atina napisala so tiste z tičino dražje že zaradi samih stroškov. Pol je spet odvisno kaka je torta, kakšen je nadev, ker za nekatere že sam materijal pride drag. Pa spet koliko časa se je porablo, da se je torto naredilo. Te s tičino nekatere zahtevajo dosti truda. Jaz dekoracijo nardim že kak dan prej , ker mi včasih vzame veliko časa, je pa zame vseeno to veliko veselje in ustvarjanje. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

10. mar 2010 18:17

dete je napisal/a:
Mene pa zanima koliko danes računate za domače torte?? premera 28, nutela npr?? Sama bom to soboto spekla eno ponaročilu in sem postavila ceno 30...se mi zdi kr malo....no ampak naj bo...rada bi pa za v bodoče vedelo koliko lahko računam... Je pa res, da tisti, ki ne pečejo si ne predstavljajo koliko je to enega dela in truda... dete
No jaz sem tako enako le da je bla tičina računala 45e. Brez dekoracije lahko komot računaš 35e. je pa spet odvisno kolko je tičine, če je dosti še okraskov iz tičine. Sem pa nardila po receptu za torto nutella, le da iz mase pa pol, ker bi bila če ne prenizka, pa še čokoladno glazuro, ker tudi nekaj nanese. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

12. mar 2010 6:37

Domača torta je včasih še bistveno dražja kot kupljen v trgovini, so paponavadi tudi sestavine manj umetne in jaz pravim, da tudi veselje ob pripravi nekaj šteje (če seveda delaš za svoje). Jaz bi računala kot je svetovala Katarina K. Se mi pa zdi, da včasih ljudje tudi taktizirajo in računajo da bo torta cenejša če jo bodo naročili pri kakšni domači umetnici. Tako da mislim, da ima vsaka stvar svojo ceno in prav je, da s ceno, ki jo boš postavila ne greš sebi v škodo. Mogoče samo namig - torte v internetni prodaji so nekje med 12 in 15 evri za kg. Domače torte enake velikosti so pogosto težje od kupljenih tort, ker so sestavine bolj kompaktne. Kaj pa če bi jo prodala na kg - saj vaga ne laže in teža * postavljena cena je pač cena torte. Poskusi stehtati svojo torto in jo primerjati s kupljeno. V trgovini naročena torta je namreč za težo 2,5-3 kg premazana s smetano kar velika. pa lep pozdrav tedyka

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

12. mar 2010 14:12

Mislim, da smo z računanjem stranki za torto ali domače piškote-pecivo  premalo samozavestne. Svojim strankam kar takoj povem, da če pri meni naročajo zato, da bo ceneje, se niso obrnili na taparavo.

Zakaj bi bila moja torta cenejša od tiste v slaščičarni. Tam v veči meri delajo torte s kremami, za katere kupijo prašek pakiran v žaklje po 10-20 kg, moje kreme so pa doma kuhane.Pa za eno torto porabiš tudi kar ene 3 dni( ne cele seveda)

Sem govorila z gospo , ki peče peciva za poroke in jih računa po 6-7 € na kg. Sem naredila kalkulacijo samo treh vrst piškotov, ki so tradicionalni za poroke, pa pride samo za material.

Sama sicer gledam , da delam torte samo za bolj domače, tako, da je to potem tudi največkrat darilo z naše strani.

Mislim, da torta s tacino maso fi 28 , ni pretirano računana, če zanjo želiš 45€.( samo tacino mase se porabi približno 1 kg , kar znese nekje okoli 7€)

lp

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

zelda1  

član od: 30.9.2005

sporočila: 54

10. mar 2012 15:24

Bom nadaljevala kar v tej temi:

 

Rada bi naročila nekaj več domačega peciva/piškotov za začetek maja. Sem iz Domžal. Vesela bom kakšnega preizkušenega kontakta. Lahko seveda tudi na ZS. Hvala.

 

Pa še "količinsko" vprašanje: koliko piškotov (mislim na težo) naj računam za en pladenj premera 45 cm? Hvala za namige!



zelda1

Sporočilo je spremenil(a) zelda1 dne 10. 2012 15:25

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

10. mar 2012 18:06

zelda1 je napisal/a:

 

Rada bi naročila nekaj več domačega peciva/piškotov za začetek maja. Sem iz Domžal. Vesela bom kakšnega preizkušenega kontakta. Lahko seveda tudi na ZS. Hvala.

 

 

IZKLJUČNO na ZS, prosim.

zelda1  

član od: 30.9.2005

sporočila: 54

12. mar 2012 8:08

Seveda, nasvete za količino pa lahko najbrž tudi tukaj, morda bo zanimalo še koga, ko bo pripravljal kakšno slavje Hvala!

zelda1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti