Vgradne omare

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

tema odprta - 1. sep 2008 11:27 | ogledi: 18.437 | odgovori: 22

sem ravno sredi opremljanja stanovanja in ker želim čim bolj učinkovito izrabiti prostor na hodnikih, sem se odločila za vgradne omare.

zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje z vgradnimi omarami in proizvajalci vgradnih omar. ponudba na internetu je kar pestra, vendar izkušnje uporabnikov so vseeno najbolj dobrodošle.

hvala

ninky

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

1. sep 2008 11:37

Mi imamo že dve omari proizvajalca Akron in sem zelo zadovoljna, drugih pa na žalost ne poznam

 

Sporočilo je spremenil(a) karnak dne 01. sep 2008 11:38:05

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

1. sep 2008 12:26

Mi imajo že 5 let omaro od Akrona. Del omare ja namenjen knjigam. Čeprav je bilo že na začetku jasno, da bo del omare namenjen knjigam, nas niso opozorili, da police niso narejene za tako težo. Police so globoke le 30 cm in so že pošteno okrivljene. Problem je predvsem s fiksnimi policami, ki jih ne moremo obračati in na tak način ravnati. Drugače smo zadovoljni.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

1. sep 2008 13:08

V hodniku imam vgradno omaro - z drsnimi vrati že 18 let. Izdelava je bila od ene firme iz Ilirske Bistrice; dolgo časa so imeli razstavni prostor na vogalu v bližini Zlate ladjice. Že nekaj časa rastavnega prostora ni več???? Ne vem ali firma še obstaja. V eni sobi imam prav tako vgradno omaro in komode od Šenka. Zelo lepo in kvalitetno izdelano. 2 leti nazaj sem pa dala delat vgradno omaro v spalnici. Izdelava je od IZI Mengeš. Prav tako kvalitetno izdelavo. Te tri omare niso bile preveč poceni. Spomladi je pa hčera dala izdelat veliko garderobno omaro ter vgradno omaro za pod stopnicami. Izdelal je mizar z majhno delavnico Hobi... Kvalitetno in poceni. Prilagam slikico hčerinih omar: http://www.moj-album.com/uredi/dragicka/1148 Pozdravček!

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

1. sep 2008 13:13

super izgleda! hvala za odgovore. tudi sama se odločam nekje med akron in izi... odvisno od cene in izkušenj drugih. glede na to, da bi bilo omar okrog 7 metrov je potrebno kar fejst preštudirat cene. ninky

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. sep 2008 13:23

Daj vseeno kontaktiraj koga, ki profesionalno opremlja interijerje. Na hodnikih namreč največ pridobiš z omarami z drsnimi vrati, omare pa so postavljene od stene do stene in to je treba ponavadi kar narisati (verjetnost, da lahko sešteješ toliko konfekcije, da bo šlo od stene do stene, je minimalna), da ne končaš s 10 cm slepega prostora, kjer se nabira prah. Plus, omare na hodniku velja izkoristiti tako, da se gor namontira tudi ogledalo (bodisi na vrata omare ali kaj podobnega) od vrha do tal. To poveča prostor in tudi daje človeku možnost, da vsaj vidi, kako izgleda (in da ni potem šokov, ko se zagleda z novimi dodatnimi kilami ali pa pri pomerjanju kopalk) - obupno veliko je stanovanj in hiš, kjer pleme nima enega poštenega ogledala. Vendelina jr.

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

1. sep 2008 13:25

Dragička, to so bile omare iz sistema Polo, proizvajalec Lesonit, Ilirska Bistrica. Tovarna še obstaja, vendar omar ne delajo več. Ninky, Razstavnega salona pri Zlati ladjici ni več, da ne bi zastonj hodila. Na internetni strani Akron-a si lahko sama narediš izris omar, določiš notranjost in zunanjo podobo, od tega je odvisna cena, ki ti jo na koncu tudi izračunajo. Lp, elba

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

1. sep 2008 13:32

hvala, za vse informacije. vsaka izkušnja je dobrodošla. glede izrisa se strinjam s tabo vandelina, pomembno je svetovanje strokovnjaka in tudi izris in izmera. zanimajo me predvsem izkušnje z različnimi proizvajalci. glede prostora je pa itak tako... če bo kakšna polica preveč, bom pa kakšne nove čevlje kupila :) to, da bi bilo preveč prostora se ne bojim. glede ogledala pa... že imam izbrano primerno mesto! no, in ogledalo :) pri akronu sem si že izrisala omare, pa tudi ceno zraven napiše, sam me je strah, da bo cena potem v salonu bistveno višja. ninky

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

1. sep 2008 13:39

nicky, cena je res potem kar nekaj višja, kajti v izračunu na netu so upoštevana najslabša vodila in letvice. Pri nas je na netu prišla omara cca 1600€ z nekoliko boljšimi vodili in okovjem pa je prišla 2100€. Pri nas jo bodo vgradili proti koncu meseca.

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

1. sep 2008 13:43

darjuška kako veliko omaro ste pa naročili? ninky

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti