Pečica z izvlečnim vozičkom

luna134  

član od: 25.8.2008

sporočila: 10

tema odprta - 25. avg 2008 8:25 | ogledi: 3.013 | odgovori: 17

Pozdravljeni!

Sem nova na forumu in vas prosim za pomoč pri izbiri nove pečice.

Ogledujem si pečico od Boscha in sicer tako, ki se odpira z izvlečnim vozičkom, izgleda kot predal. Zanima me kako se taka pečica obnese, tudi pri peki v dveh nivojih, pri čiščenju?

Ali je boljša kot navadna pečica?

Gledala sem tudi pečico na vodila, pa se mi zdi, da je ful za čistit tista vodila in da se zelo zapacajo, tudi prodajalec v trgovini mi je rekel, da je zoprno za čistit vodila in da jih je treba razstavljat.

Skratka, hvala vam za nasvete in lepo se imejte!

Luna

luna134

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

25. avg 2008 10:07

Sodelavec ima to pečico in je z njo nadvse zadovoljen. O čiščenju ni govoril, ker je še nova,ampak samo o prednostih. Celotno reč izvlečeš in brez težav "obdeluješ" vsebino pekača. Same pohvale z njegove strani. Ko sem kupovala pečico, mi jo je trgovec odsvetoval, ker da jo z izvlekom preveč ohladiš. Da je sicer zelo praktična, vendar energijsko potratna. Pri nas doma imajo pečico z izvlečnimi vodili, ki se res precej zamažejo in jih je težko čistit. Ne vem, kakšna vodila so pri tej pečici.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. avg 2008 11:00

Ima jo moja mama in je zadovoljna, predvsem zaradi praktičnosti, ker vse izvlečeš naenkrat. Čistiti pa je treba itak vse, kajneda katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 25. avg 2008 11:01:09

luna134  

član od: 25.8.2008

sporočila: 10

25. avg 2008 13:14

Mimika to pa nisem pomislila, da je energijsko potratna. No meni je pa prodajalec svetoval ravno to z izvlečnim vozičkom, da je super in oh in sploh. Katka seveda je treba vse čistiti , vendar so nekatere stvari težje za čistiti kot druge. In če že novo kupujem, si želim čim bolj olajšati tudi delo pri čiščenju. . Že tko je treba skoz nekaj čistiti in pospravljati. Katka povej mi še ali tvoja mama peče kdaj tudi v dveh nivojih....imam občutek, da za dva nivoja pa ni preveč praktična. lp luna134

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. avg 2008 13:23

Jo bom povprašala, če tako kaj dela, nimam rednega vpogleda v njeno kuhanje . Vem, da je ventilatorska in da je po moje tudi ta opcija OK, ne vem, zakaj ne bi delalo...saj to delovanje ni odvisno od načina "izvlačenja"... Zase pa lahko rečem, da bi si jo omislila, če bi sedaj kupovala novo, ker mi gredo ta izvlečna vodila pošteno na živce. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

luna134  

član od: 25.8.2008

sporočila: 10

25. avg 2008 13:30

Mislila sem da je nepraktično peči v dveh nivojih zaradi tega, ker če imaš klasično pečico komot spodnji ali zgornji pekač takoj ven vzameš. Pri tej z vozičkom bi bilo pa treba, če želiš vmes preverit ali kaj dodat ven najprej vzeti zgornji pekač, da prideš do spodnjega. Če me razumeš?! Zakaj ti gredo pa vodila na živce? A misliš, da je res kot je napisala Mimika da je zelo potratna energijsko ta pečica? lepo bodi!

tajka  

član od: 27.3.2007

sporočila: 89

25. avg 2008 13:38

Jaz imam takšno pečico od Boscha in sem zelo zadovoljna! Priporočam! Če pečem kaj v dveh nivojih, pač potegnem ven najprej eno vodilo,pogledam, nato pa še drugo. Čistila je še nisem, a mislim da ne bo (prevelikih) težav. tajka Sporočilo je spremenil(a) tajka dne 25. avg 2008 13:40:52

luna134  

član od: 25.8.2008

sporočila: 10

25. avg 2008 13:49

Čau Tajka, jaz se odločam za nakup pečice z izvlečnim vozičkom in ne z vodili. Vodila samo še malo tako komentiramo za zraven. No vseeno hvala za tvoj komentar. Lepo bodi

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. avg 2008 14:02

Poanta pri tem vozičku je ta, da se ven izvleče cel sistem naenkrat, ne pa pač vsak pladenj posebej. In ko je voziček zunaj, je razlika med nivoji zadostna, da lahko vzameš ven spodnji pekač, brez da bi odstranjeval zgornjega. Če pa imaš pečico višje, v višini pasu recimo (kar je tudi moja pobožna želja za nekoč...), pa itak takoj vidiš, kaj se dogaja v njej... Sicer pa, ne bom preveč zakomplicirala, vsaka stvar ima pluse in minuse, glede energije pa ne vem, pri meni to ni nek dejavnik, ker vrat med peko ne odpiram pogosto. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

25. avg 2008 21:58

Naša babi ima taka vodila v Gorenjevi pečici. Ko jo čisti, jih mora, kot mi je rekla, "odšraufat". Jaz, ki nimam izvlečnih vodil pa jih enostavno snamem in operem.

Moram rečt, da izvlečnih vodil do sedaj sploh nisem pogrešala.

marelica

luna134  

član od: 25.8.2008

sporočila: 10

25. avg 2008 23:05

Sem malo razmišljala o večji porabi energije med odpiranjem...ne vem zakaj bi pri pečici z vozičkom porabili več energije?! Saj če odpreš navadno pečico npr. z vodili je prav tako čisto odprta medtem ko mešaš ali dodajaš stvari. A ni res?! lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti