Kruh na palici nad ognjem?

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

tema odprta - 29. jul 2008 12:52 | ogledi: 6.871 | odgovori: 8

Mislim, da je bilo ravno na kulinariki enkrat govora o peki kruha nad ognjem - ovitega okoli palice. Ker imamo ta vikend eno feštico, bi rada tole sprobala, pa nikakor ne najdem ne recepta ne teme v forumu...

Ste že kdaj tole poizkusili? Prosim za recept in izkušnje...

Hvala!

Staša

skrzolin  

član od: 15.7.2008

sporočila: 89

29. jul 2008 12:53

Tole bi pa znal kakšen tabornik dobro razložit. So mi enkrat otroci pripovedovali, da so tako pekli kruhke na zimovanju, pa se žal ne spomnim točno kako. Se bo kdo, ki to ve zagotovo našel. skrzolin

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

30. jul 2008 11:36

Ja, kaj takega ja.... A tole nima nič kvasa v sebi? Malo čudno se mi zdi.

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

30. jul 2008 13:03

Ja to smo mi v času mojega aktivnega sodelovanja pri skavtih vedno pekli. Smo pa ponavadi naredili čisto navadno testo (moka+sol+voda). Mnjammmiii

Izboljšana varianta pa je bila, da smo najprej napiknili na palico hrenovko, okoli katere pa smo potem ovili testo.

 

Tudi zdaj še nekaj podobnega kdaj delamo doma...samo naredim kvašeno testi, ga malo razvaljam, narežem na manjše košče, namažem z malo kečapa ali pelatov, naribam gor sir..lahko tudi kaka salama in zvijem. Pustim malo vzhajati potem pa spečemo kar na žaru (mrežica) se super speče.

 

Ampak to ni več twist.

 

lp Bojana

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

30. jul 2008 21:55

Pa še druga varianta: kruh narežeš na rezine, ga napičiš na palico, ga daš na ogenj, da se zapeče na obeh straneh (po želji samo na eni strani), ga povoščiš s česnom, namažeš z zaseko. In dobiš pravi pajani kruh, njamiiiii

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

31. jul 2008 8:40

Odlično, hvala! Upam, da bo šlo... Staša

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

2. avg 2008 13:26

 

Danes sem v kruhomatu zamesila testo za pizzo samo iz polnozrnate moke. Del testa sem dala hčerkama in nastali so najrazličnejši "izdelki" iz testa, ki smo jih potem nabodle na palčke in spekle na žaru. Na eno palčko smo nabodle hrenovko (po dolgem) in okrog nje navile kačo iz testa. Bilo je izvrstno!

 

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti