Novoletna darila

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

20. dec 2002 15:13

Sharea! Približno 15 - 20 minut na 170°C (ventilacijska pečica), oziroma toliko časa da dobijo malo rjave barve (odvisno če imaš rada bolj oz. manj zapečeno).

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

24. dec 2002 3:44

Hojla! Henri prosim, če lahko napišeš recept za tvojo raco ba-bao-ya. LP Ažokoh!

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

24. dec 2002 6:59

Henri, izgleda, da je po tvojih receptih (receptih tvoje žene) največ povpraševanja). Jaz sem včeraj spekla bele oblačke pa me zanima: Le zakaj so postali tako lepljivi (kot čikgumi) in kar padlo so vase. Miorda pa mi lahko pomaga še kdo drug.. Naredila bi še eno rundo, zato prosim za hitro pomoč!

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

26. dec 2002 0:44

Tomaz... e.t.c.: Ba-bao-ya = za 4 osebe = 5000kJ, 8 dag beljakovin, 8 dag mascob 3 dag oglj.hidr. Priprava: 1,5 ure pribl. Kuhanje: 30 min. pribl. 1,5 kg tezka raca, 5 dag posusenih brsticev lilije= zlate iglice, 6 posusenih tangu gobic, 6 posusenih kitajskih smrckov (mavrah goba), 1/4 caj.zl.soli, za palec velik koren ingverja, ostrgana lupina pomarance, 1/4 caj. zlicke petih zacimb v prahu (iz vrecke) , 5 dag konzerviranih semen lotusa, 2 jed. zlice svetle soja omake, 1 jed. zlica hoisin omake (iz vrecke), 1/4 caj. zlicke popra, 5 dag neslanih cashew peck,, 10 dag zmrznjenega graha, 2 jed. zlice olja, 1 caj. zlicka rizevega vina, 1 caj. zlicka jed. skroba, 6 posusenih kitajskih dateljev brez peck , 6 posusenih sliv brez peck. 1. oprati smrcke, tangu in lilijine brstice in vsake zase mehcati v topli vodi. 2. Raco ocistiti, oprati in na suho obrisati. Nato podolgoma razpoloviti. Odrezati perutnicke, bedrca in vrat in razdeliti trup na 4 dele. Vse v vecji lonec in prekriti z vodo, posoliti in zakuhati pribl. 20 minut. Nato odliti vodo in kose race posusiti (kuh.papir). 3 Ingver olupiti in na fino nasekati. Nastrgano oranzno lupino, prah iz 5-zacimb, poper, hoisin omako, 1/4 caj.zl. soli, 1 caj.zl. sojine omake zmesati in natreti dele race, ter pustiti 10 minut pocivati (marinirati). 4. Lotusova semena odcediti in zmesati s cashewimi peckami. Grah preliti z vroco vodo, odcediti in dodati k zmesi lotusovih semen in cashew peckami. 5. Razmehcane smrcke dobro oprati, odrezati olesenele peclje. Peclje tangu gob pravtako odstraniti in iztisniti vodo. Vse gobe na drobno narezati. Vodo v kateri so se gobe namakale prihraniti za pozneje. 6. Iz lilijenih brsticev odstaniti peclje in jih pocez razdeliti, ter iz nastalih podolgovatih zbic narediti vozlje. 7. Iz namazanih delov ravce postrgati kolikor je mogoce vso marinado in jo ohraniti za pozneje. 8. Zdaj se pricenja kuha ali cvrtje v voku. Jaz pripravljam take jedi v voku (5,2 l) na indukcijskijskem grelcu (3500 W), pripravlja se pa lahko tudi na plinu oz. el. plosci-kuhalniku! V voku segrejem olje (maksimalna temperatura) in poprazim zlatorumeno dele race na vsaki strani, dodam gobe, v vozlje zvezane lilijene zbice in grah, ter najvec 2 minuti na vroce dusim. Potem, za dober okus dodam nekaj vode, v kateri so se mehcale gobe in ostrgano marinado, pokrijem vok in dusim na majhni vrocini 15 minut. 9. Odkrijem vok in obrnem meso, kitajske datelje in slive razpolovim in dodam v vok. Pokrijem in dusim nadaljnih 15 min.- ko bo meso lepo mehko, ter izlkjucim dovod toplote. 10. Nato takoj dele race razrezati na majhne koscke in z ostalimi primesmi pripraviti za postrezbo na vecjem in nekoliko globljem pladnju ali skledi (pri jedi se uporabljajo palcke ) in postaviti na toplo. 11. Ostalo omako v voku ponovno segreti in precetiti skozi sito v pripravljeno posodo. Hitro ocistiti vok (ali vzeti rezervnega) in v njega priliti priblizno 2 dcl precejene omake, dodati ostanek sojine omake in segrevati na nizji temperaturi 1 minuto, nato jedilni skrob z nekaj vode dobro premesati, zaciniti s soljo, poprom in rizevim vinom in dodati v segreto omako. Takoj ustaviti dovod toplote in pokapati omako po kosckih race. Serviramo! Zraven jasminov riz s pecenim zvrkljanim jackom! Priprava se lahko zacne precej casa pred samim kuhanjem, tako ostane dovolj casa za pripravo pogrinjkov. Jedilna posoda je lahko domaca, dezertni kroznik in na njem skledica za juho, pocez zlozen prticek in v njem palcke ), lahko tudi vilice in nikakor noz! Riz si vsak prenese v jusne skledice in duseno raco z 8-mimi poslasticami, po potrebi na riz. Na mizo postavimo se temno sojino omako in za take z bolj ostrim okusom se kaksno pekoco omako! Vino: Koprski Cabernet Sauvignon Za desert = Slodoled iz jajcnega likerja (Pierot) Naj se vam posreci Pozdrav in srecno vsem! Henri Sporočilo je spremenil(a) Henri dne 26. dec 2002 15:22:06

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

27. dec 2002 8:27

En del praznikov je za nami, upam da ste ga prživeli kar se da lepo. Jaz sem v glavnem uživala ob peki peciva. Poizkusila sem srčke z marcipanom, ki so zelo dobri, le ko je bilo potrebno nabrizgati marcipanovo maso mi ni šlo najbolje od rok, pač nimam žilice za risanje in okraševanje, žal, no pojedlo se je vse. Irena, ob priliki bi še prosila recept za cimetove zvezdice, rumove ploščice, pa še mogoče kaj po tvoji izbiri kakšnega, če ne za letos pa za naslednje leto. Odlično so uspeli tudi švicarski kolački (magenbrot). Le ne vam kako jih obdržat 2-3 dni, da se posušijo. Pri nas to ne uspe - prej vse pojejo. Potrebujem nasvet. Okus pa me malo spominja na medenjake. Limonini tolarji - glej mnenja pri receptih. Še mogoče kdo prispeva kakšen recept, ki mu je med prazniki dobro uspel?

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

28. dec 2002 14:30

Henri Hvala za recept. Od naštetega imam za enkrat raco v zmrzovalniku, ingver, limono, pomarančo, sojino omako, sol, poper, grah, olje, suhe slive, olje in voljo. Ostalo bom pa mogoče našel v našem "šparu". Če mi bo uspelo nabrati vse sestavine se bom lotil recepta po navodilih, v nasprotnem primeru pa bom nekaj eksperimentiral. Srečno 2003! Ažo-koh!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti