Torta - slovenija

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

16. jul 2008 11:28

Takole je. Premislila sem. Nič ne bo iz torte Slovenije. Je padla druga ideja; včeraj ko sem brskala po vaših starih zapisih po forumu in včeraj našla, danes pa več ni... Bila je torta, narejena kot škatla, zavita v "mašno"; mi bi pa zraven k mašni dodali še tulec iz marcipana, v katerega bi vtaknili kopijo darilnega bona. Ima kdo v spominu, kje najti slikco takšne škatlaste torte, da jo bom lahko naročila? In še eno vprašanje; torto bi naročila a) Razpotnik Domžale b) Karin Comerc, Šmartinska, LJ Ima kdo kakšne izkujšnje? Desanka

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

16. jul 2008 13:21

Razpotnikove torte so dobre in ne predrage, Karin pa ne poznam. Lep dan jana 07

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. jul 2008 13:30

Desanka, ti si ena prebrisanka. Tule malo sprašuješ in ladies ti z enim guštom pomagamo in če dobro premislim, ti si res dobra za inženiring v stilu "ja mislim, oni rade". Saj razumem, je eno vzemirjenje zadaj, ker je v torti eno simbolno sporočilo in jaz te tozadevno blazno podpiram. Ampak oglata torta, čez tičino do neba ali pa mašna iz marcipana, to pa ja ni taka edinstvena skulputra, da slike take zamisli ne bi imela katerakoli slaščičarna, ki bi rada en kšeft naredila... Ti kar na lokaciji vprašaj. Sprašuješ, katera slaščičarna? Hajd v avto in poskusi torti na obeh lokacijah. Zakaj bi človek enkrat degustiral, če lahko dvakrat: Ker ko boš tisto torto oddala in z njo sporočila tisto, kar nameravaš sporočiti, bo veselje ob tem sporočilu veselje nekoga drugega. Dokler je pa zgolj tvoje in je zgolj tvoje vznemirjenje, potem ga pa živi na polno in poskusi čisto vse - in ni treba nas čisto vsega vprašati oziroma dobit našega odobravanja. Če tega sporočila zdajle morda še ne razumeš čisto dobro, ker je nekaj tudi med vrsticami, ga boš pa čez kaka dva tedna. Vendelina jr.

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

16. jul 2008 13:41

Oprostite ga. Vendelina; vendar sem 200 km vstran iz Ljubljane in ne poznam slaščičarn, zato sem si drznila vprašati na forumu, kjer verjamem, da je več uporabnikov portala iz osrednje Slovenije. Od ideje Slovenije sem se "odmaknila" ker je torta A4 formata premajhna za tak stil; mi je pa bilo rečeno, da nikoli ne bomo spravili skupaj dveh A4 formatov (dva dela Slovenije) brez nekih preskokov. In nekaj inprovizirati, naročevati po telefonu, ko je njihova predstavitev na spletni strani vse, kar vem, je zame pač preveč riskantno. Računala sem, da so forumi tudi zato, da ideja, ki se ti utrne "preveriš" pri drugih. Je pa res, da sem bila prvič tako na forumu "okarana" ker sprašujem za g. Vendelino brezveznosti. Sicer pa vem brati tudi med vrsticami. Eni so pač zato, da so zmeraj najboljši. Tudi ga. Vendelina je. Drugi pa smo samo in le - Desanke. Pa bodite dobro. ps. Matilda, Jana07 - 10x. Desanka Sporočilo je spremenil(a) Desanka dne 16. jul 2008 13:42:26

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

16. jul 2008 13:58

Desanka, če bi NAJPREJ povedala, TOČNO, kaj te zanima, bi dobila tudi temu primerne informacije. V tvojem vprašanju se niti slučajno ne da videti, da torte ne boš delala sama, niti vsega ostalega (velikosti torte, namena, transporta torte,...).

Po mojem mnenju pa zdaj res ni fer od tebe, da po toliko prijaznih komentarjih tolikih avtoric zdaj očitaš (vsaj) eni, da te pošilja 200 km daleč po troto. in vse ostalo, kar je zraven. In - nikar še ti ne začenjaj s tem: ostale in g.Vendelina. Tu smo VSI na ti, tak je dogovor. Sicer je žaljivo.

 

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

16. jul 2008 14:10

Desanka je napisal/a:
O MatiBožja; to sem želela...ja; da me še bolj zmešate, kot sem že zmešana... Vandelina; kapo dol. Smisel za humor ti je prvovrsten. Ne, torte ne bom pekla jaz, ker se bo torta "peljala" kakšnih 200 km in potem bi še v prtljažniku avta morala čakati kakšne 4 ure, tako da... Ne. Naročila jo bom v BeliLjubljani in jo tam samo prevzamem, jo odnesem (vmes se v slaščičarni še nasladkam, da bi ne morebiti šla s fešte lačna domov). Grem klicarit po LJubljani in jim sugerirat vaše ideje... Najbolj domača mi je: oglata, nanjo tole hostijo z zemljevidom in dve zastavici - eno v našem kraju, drugo pa tam dol, v Ljubljani. Sedaj da še najdem to zmeraj opevano Pekarno Vrhnika...pa bo... Hvala vam. Desanka
Se opravičujem, Rimljanka; o vikanju nisem nikjer zasledila pravila; po številu objav je tudi jasno, da nisem pogosta na forumih; je pa ime Vendelina v Sloveniji toliko znano in toliko cenjeno, da vikalna oblika tega imena v nobenem primeru ne more biti žaljiva. Še enkrat - oprostite (množinska oblika) da sem se izrazila nejasno in netočno. Sem se pa vsem avtoricam zahvalila in bila nad odzivnostjo in pripravljenostjo pri udejanjanju inženiringa "ja mislim one rade" (slovenski jezik ni nujen?) :p) ) prijetno presenečena. Hvala vam. Desanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti