Soja

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

tema odprta - 10. jul 2008 8:14 | ogledi: 2.019 | odgovori: 2

Prijateljica mi je podarila seme soje. Z veseljem sem jih posejala v vrtu in soja prav lepo raste. Vendar je prvič, da imam to kulturo v svojem vrtu, niti nikogar ne poznam, da bi jo prideloval sam.

Kako in kdaj naj uporabim doma pridelano sojo? Prosim za vaš nasvet in izkušnje!

LP

rolada

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

10. jul 2008 9:08

Počakaj, da dozori in se osuši na rastlini, podobno kot fižol za zrnje, potem pa jo izlušči in shrani ali skuhaj. Lahko seveda skuhaš že neposušeno, se pač manj časa kuha. Če boš pobrala zrelo neposušeno, jo moraš seveda shraniti v skrinji. lesnik

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

10. jul 2008 14:18

Sojo je pred uporabo potrebno namakati vsaj 12 ur. Vodo v kateri se je namakala ne uporabljamo in jo obvezno zavržemo. Lahko pa uporabimo vodo v kateri se je kuhala, če pri kuhanju dodamo korenček in peteršilj ima okus kot odlična goveja juha. Lp Nasha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti