Življensko zavarovanje

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

13. jul 2012 8:21

Po 15 letih, brez sodne odločbe, ni mogoče terjati ničesar. Predvsem ne kakih stroškov RTV, elektrike, vodovoda, ker so zastaralni roki do 3 let za večino zadev. Vedar je tudi v primeru zastaranja pravice terjati, potrebno ugovbrajati sodišču, ker zastaranja ne upoštevajo po uradni dolžnosti. Zastaralni roki pa so napisani v Obligacijskem zakoniku.

F r i n a

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

13. jul 2012 16:42

"Če dobite kako pisanje, ki ima pravni pouk, pa se vam zdi, da ne kaže pravega stanja, ni za vas, ni pravilni podatek, vzamite zadeve RESNO in tecite k nekomu, ki bo pripravil ugovor."

Frina, popolnoma se strinjam s tem. In z vsem ostalim, kar si napisala. "Žrtve" enostavno ignorirajo uradno pošto, potem pa jokajo na TV, kakšna silna krivica se jim godi.

Tudi sama imam izkušnjo s podobno zadevo, pa sem vrtala in dokazovala svoj prav. Ignoranca problema bi me pa verjetno drago stala!

 

Samo z eno stvarjo se ne strinjam: to niso gospodinjske teme za osnovnošolce, ampak za njihove starše. Kaj bojo ubogi otročički s temi znanji, saj imajo njihovi starši vendar odvetnike, ki pridejo v šolo in še kam urejat stvari namesto njih. Otročički se pa itak morajo že brez tega preveeeeč učiti, kako naj bi zmogli še to?

marjja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. jul 2012 18:36

Tisti del o osnovnih šolah jaz sem razumela kot da je to tema, s katero bi se morali seznaniti že v OŠ (ne v okviru predmeta gospodinjstvo), da ne bi imeli kasneje kot odrasli težav.

Loni Makaroni

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. jul 2012 7:53

Loni je napisal/a:

Tisti del o osnovnih šolah jaz sem razumela kot da je to tema, s katero bi se morali seznaniti že v OŠ (ne v okviru predmeta gospodinjstvo), da ne bi imeli kasneje kot odrasli težav.



Loni Makaroni

 

Očitno si razumela. Na tem forumu pa je to tema gospodinj.Pri 15 letih bi moral biti človek sposoben, da razume, da pisma s sodišča niso ljubezneske izjave, vedeti, kako naj ukrepajo. Nenazadnje, to niso otroci. Velik delež jih ima redne spolne odnose !

 

 

F r i n a

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

14. jul 2012 8:55

Frina, strinjam se s tabo, ampak iz prve roke ti lahko povem, kaj vse bi MORALI otroci pri 15 biti sposobni, pa tega žal niso. Še njihovi starši ne. Tako sem jaz to mislila. Ker marsikaj otroci izvedo v OŠ, pa gre to mimo njih, kot da se jih ne tiče, jih ne zanima, ne bodo rabili.... 

V soseščini imamo 16-letno nosečnico, ki pričakuje dvojčke. Pa je v OŠ gotovo marsikaj zvedela o kontracepciji. 

Pa zdaj že smetimo temo!!

Hočem pač povedati, da včasih odlašamo s kako stvarjo v svojo škodo. 

Lp

marjja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. jul 2012 12:21

Glede opominov: naša zakonodaja ne predpisuje opominjanja, je pa to dokaz v računovodstvu, da se terjatev iztrejuje. Opomon ( s povratnico svetujem), ker včasih pomaga, sicer pa na sodišču narediš boljši vtis, če navedeš, da si poskušal z opoominom, pa ni šlo. Na podlagi verodostojne listine ( račun, pogodba ) pa je vložitev izvršbe bolj enostavna in hitra.

F r i n a

MasTTer  

član od: 10.12.2011

sporočila: 9

14. jul 2012 14:39


Dejansko so tu zelo velike razlike od zavarovalnic do zavarovalnic. Recimo pri KD-ju in AS-u lahko predčasno prekineš zavarovanje kdaj koli. Vprašanje je le, koliko denarja dobiš.

 

Če pa samo prenehaš plačevati življensko zavarovanje, ponavadi po treh ne plačanih obrokih in nekaj obvestili se razdre pogodba oz. kapitalizira. To pomeni, da zavarovalno kritje za smrt ostane in "požira" premijo, ki je v dobrem, katero ne dobiš ven. To je recimo dobro naredit pri zavarovanjih do 2-3let kjer še nič ne moreš dobit nazaj, ker ponavadi moreš toliko let plačevat da se lahko prekine.

Če pa se plačuje že več let pa je boljšo prekinit in se dobi denar nazaj. Če se prekine pred 10let se plača 6,5% davek + nekaj procentov. To je v primeru klasičnega živ. zav. Pri živ. zav. vezanih na vzajemne sklade je isto, le da se tam praračuna premoženje na dan prekinitve in ker so trenutno delnice zelo nizko se dobi zelooo malo oz. se ne splača nikakor prekinit. Zamrznit se pa ne da.

 

To kar sem napisal velja za KD in AS. Kot rečeno imajo ponavadi druge zavarovalnice dosti slabše pogoje in se določenih stvari ne da naredit.

MasTTer

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

14. jul 2012 15:04

MasTTer je napisal/a:

Dejansko so tu zelo velike razlike od zavarovalnic do zavarovalnic. Recimo pri KD-ju in AS-u lahko predčasno prekineš zavarovanje kdaj koli. Vprašanje je le, koliko denarja dobiš.

To kar sem napisal velja za KD in AS. Kot rečeno imajo ponavadi druge zavarovalnice dosti slabše pogoje in se določenih stvari ne da naredit.

MasTTer

 

In, kot tudi že večkrat rečeno, nekateri mlatijo prazno slamo in blebetajo na pamet v želji, da povzdignejo "svojo" in potunkajo "njihovo", anede? Ker tole, kar ti v svojem zapisu ponujaš kot sveto kravo, zagotovo ne drži.

Ognjič

MasTTer  

član od: 10.12.2011

sporočila: 9

14. jul 2012 17:33

Ognjič je napisal/a:

MasTTer je napisal/a:

Dejansko so tu zelo velike razlike od zavarovalnic do zavarovalnic. Recimo pri KD-ju in AS-u lahko predčasno prekineš zavarovanje kdaj koli. Vprašanje je le, koliko denarja dobiš.

To kar sem napisal velja za KD in AS. Kot rečeno imajo ponavadi druge zavarovalnice dosti slabše pogoje in se določenih stvari ne da naredit.

MasTTer

 

In, kot tudi že večkrat rečeno, nekateri mlatijo prazno slamo in blebetajo na pamet v želji, da povzdignejo "svojo" in potunkajo "njihovo", anede? Ker tole, kar ti v svojem zapisu ponujaš kot sveto kravo, zagotovo ne drži.



Ognjič

 

Jaz ne ponujam in ne blebetam na pamet, ker imam dolgoletne izkušnje na zavarovalniškem področju in vem kaj se dogaja. To kar sem napisal drži za tisti 2 zavarovalnici. So pa tudi ekskluzivni produkti katerih se res ne da prekinit, ampak to so posebnosti. Vem le povedat, da je kar nekaj strank prišlo k meni, katere so se pritoževala, da pač enostavno NE morejo prekinit zavarovanja in mi nikoli ni blo jasno kako ne, ker pri nas pa lahko brez problema.

In ne, nobeno življensko zavarovanje ni sveto..res je, da trenutno ima AS najboljše mešano živ. zav., kar vsi lepo kopirajo počasi..in ne to ni prazna slama, preverjeno z strani strokovnih služb ki so izdelala ta zavarovanja.

Največ pa je odvisno od zastopnikov, kateri roko na srce pri življencih niso iskreni..vsaj velika večina ne, ker le tako lahko uspejo...preverjeno z 1. roke...poznam ljudi...zato pamet v glavo in ne vsakemu zaupat ko ga 1. vidite! ;)

 

Me pa zanima Ognjič, koliko let izkušenj imaš pa ti v zavarovalništvu da tako kritiziraš folk, ki ga ne poznaš... :)

MasTTer

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

14. jul 2012 23:00

No, upam, da si kulinariki, net plačal tistih nekaj evrov za oglaševanje svoje dejavnosti. In sem vesela, da imam stike z zavarovalnimi zastopniki, ki resnično nikdar ne "serjejo" po konkurenci.

Pa seveda ostajam pri svoji trditvi, da tvoje navedbe ne držijo. Žalostno, da živiš med samimi pokvarjenimi zavarovalnimi zastopniki, le ti si zaupanja vreden 

Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti