Knjige "za na dopust"

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

22. jun 2013 9:41

Najbrž zato, ker večina bere več kot samo eno temo. Pa ker včasih od koga naenkrat hočeš-nočeš zveš veliko več, kot bi kadar koli v perspektivi hotel vedeti.

Drugače pa imam za na dopust pripravljen stolpič knjig  z vseh vetrov, od poljudnih, strokovnih, sluzastih, potopisnih, napotkov za overweight mid-aged runners in čudežne ozdravitve do kriminalk, ki sem jih nakupila mimogrede in pospravila "za rezervo", pa do zdaj še  ni bilo prilike, da jih vzamem v roke. Enkrat pa vse prav pride, pa še nič ne bo narobe, če bo ves teden deževalo.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 22. 2013 10:14

Mygrace

sporočila: 6506

22. jun 2013 10:14

Upam, da v tisti biblio....vodiš zgolj evidenco, kdo je katero knjigo v roke vzel, Iza

 

 

                              (bohmeobvarji amaterjev, ki zavohajo gnar press )

Mygrace

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

22. jun 2013 15:09

Iza1976 je napisal/a:

A ima kdo mogoče kakšno knjigo , ki je ne rabi več???

Vodim Biblioterapijo v rizičnih skupinah in rabim knjige, da jim dam za brat.



Iza1976


Tri strani nazaj poglej v tej temi, članica Nola ponuja knjige in se priporoča, da se ji zainteresirani javijo na ZS:
nola je napisal/a:

Vsako leto naredim čistko v knjižnici, sem se odločila, da ne bo pri meni niti ene knjižne police več. Seveda se tako čez leto spet nabere knjig, zato jih vsako pomlad nekaj izločim, seveda tistih najbolj ljubih ne, pač pa take za enkrat prebrat.

Tako smo delali tudi doma in smo knjige, ki nas niso več zanimale, podarili knjižnici. Že nekaj časa pa je to nedobrodošlo, kot nam je osebje lokalne knjižnice dalo vedeti, je to za njih samo odvečno delo.

Nekaj let sem knjige ponujala šolam, domovom za starejše in bolnici, pa je bilo vsem odveč.

Zdaj pa vsako leto zberem take knjige v nekaj košar in vsak, ki me obišče, jih lahko prebrska in si vzame, kar ga zanima.

To niso kakšne ključne knjige, v glavnem take za na vlak od Trsta do Benetk, za enkrat prebrat, na dopustu. So v slovenskem italjanskem in angleškem jeziku.

Če koga zanimajo, naj se mi javi na zs, se boste pa morali zanje pripeljati do Pirana, ker jih po pošti ne pošiljam.

nola


To je pisala sicer 5 let nazaj, a na šesti strani te teme se je letos spet oglasila in pravi, da še kar oddaja knjige - oglasi se ji na ZS, pa boš videla, če se lahko kaj dogovorita.

Mojca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. jun 2013 15:35

Mygrace je napisal/a:

Upam, da v tisti biblio....vodiš zgolj evidenco, kdo je katero knjigo v roke vzel, Iza

 

 

                              (bohmeobvarji amaterjev, ki zavohajo gnar press )



Mygrace

...

 

Enako sem pomislila.

mamamia

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

22. jun 2013 17:26

Nekaj knjig imam za oddati..so starejši letnik....če te zanima piši na zs..

lp goga

Iza1976  

član od: 21.6.2013

sporočila: 38

23. jun 2013 7:34

Ne vem zakaj tako rada berem na dopustu resnične zgodbe, ki me vedno tako razžalostijo.

Iza1976

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

23. jun 2013 13:52

mamaF je napisal/a:

Iza1976 je napisal/a:

A ima kdo mogoče kakšno knjigo , ki je ne rabi več???

Vodim Biblioterapijo v rizičnih skupinah in rabim knjige, da jim dam za brat.



Iza1976


Tri strani nazaj poglej v tej temi, članica Nola ponuja knjige in se priporoča, da se ji zainteresirani javijo na ZS:
nola je napisal/a:

Vsako leto naredim čistko v knjižnici, sem se odločila, da ne bo pri meni niti ene knjižne police več. Seveda se tako čez leto spet nabere knjig, zato jih vsako pomlad nekaj izločim, seveda tistih najbolj ljubih ne, pač pa take za enkrat prebrat.

Tako smo delali tudi doma in smo knjige, ki nas niso več zanimale, podarili knjižnici. Že nekaj časa pa je to nedobrodošlo, kot nam je osebje lokalne knjižnice dalo vedeti, je to za njih samo odvečno delo.

Nekaj let sem knjige ponujala šolam, domovom za starejše in bolnici, pa je bilo vsem odveč.

Zdaj pa vsako leto zberem take knjige v nekaj košar in vsak, ki me obišče, jih lahko prebrska in si vzame, kar ga zanima.

To niso kakšne ključne knjige, v glavnem take za na vlak od Trsta do Benetk, za enkrat prebrat, na dopustu. So v slovenskem italjanskem in angleškem jeziku.

Če koga zanimajo, naj se mi javi na zs, se boste pa morali zanje pripeljati do Pirana, ker jih po pošti ne pošiljam.

nola


To je pisala sicer 5 let nazaj, a na šesti strani te teme se je letos spet oglasila in pravi, da še kar oddaja knjige - oglasi se ji na ZS, pa boš videla, če se lahko kaj dogovorita.



Mojca

 

Vse napisano drži še dandanes, bi pa rada , glede na sicer prijazno zs, ki sem ga dobila, da smo si na jasnem o nečem:

Ne gre za knjige, ki bi se jih rada 'rešila', ta izraz mi s knjigami v zvezi sploh ni všeč. (Zakaj le bi se jih kdorkoli želel rešit, poleg svoje osnovne funkcije so, če si smem dovoliti ščepec sarkazma, odličen izolator in kurjava).

Vedno, (tako kot vsak resen bralec in človek, ki knjige redno kupuje in s tem za razliko od tistih, ki si jih le sposojajo, omogoča tudi izdajanje vedno novih), imam določeno število prebranih knjig, za katere sem presodila, da jih bom lahko pogrešala, bi bile pa po mojem mnenju zanimive še za koga.

Zato in samo iz tega razloga jih posredujem naprej. V izogib predpostavkam o 'rešitvi' te knjižne nadloge bi verjetno morala za vsako zaračunati kakšnih 10 centesimov, verjetno bi se s tem izognila takim nesporazumom.

Knjige so in bodo seveda vedno na voljo, točno tako, kot sem že napisala nekaj let nazaj. Novih bralcev zanje sem vedno vesela, mnogo lažje se bomo dogovorili, če mi boste po zs definirali, kaj vas sploh zanima.

Po pošti jih nič več ne pošiljam, s tem sem imela prav pred kratkim nekaj slabih izkušenj. Dobite jih pri meni, ali (kar mi je še dosti ljubše) se dogovorimo in jih pripeljem kam v bližino Pirana.



nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 23. 2013 16:59

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti