Praznično kosilo

5ra  

član od: 12.11.2002

sporočila: 9

tema odprta - 26. nov 2002 11:37 | ogledi: 12.967 | odgovori: 7

Kako najbolj enostavno pripraviti slavnostno kosilo za 12 odraslih in 9 otrok ?

5ra

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

27. nov 2002 7:56

Goveja juha, ki jo lahko skuhate že en dan prej. Rezance lahko skuhate že zjutraj v slanem kropu, odcedite in hitro ohladite pod tekočo mrzlo vodo. Potem jih polijete z dvema žlicama olja in premešate. Pred uporabo jih prelijete s kropom - z najbolj vročo vodo, ki vam teče iz pipe, najlažje je, če imate rezance, kar na cedilu. Najlažje je, da meso, tako kot vam je všeč, pripravimo v pečici (npr. svinjska pečenka, zavita puranova ali piščančja pečenka - napolnimo jo z korenčkom, tanko pečenico..., ). Tako si prihranimo prostor na štedilniku, kjer skuhamo krompir in še kakšno prilogo (grah, korenček, koleraba, repa, koruza..., kar tudi že lahko skuhamo en dan prej, samo segrejemo in zabelimo tik pred zdajci). Najboljše je, da pripravimo tenstan krompir, ker lahko malo počaka preden ga postrežemo. Otroci so zgodba zase, pri nas jejo pohano meso in pomfri. Panirate en dan prej, pomfri kupite že pripravljen - zmrznjen. tanja tominec

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

27. nov 2002 8:28

Kot pravi Tanja, lahko juho skuhate že dan prej. Jaz potem naskednji dan juho posnamem in v njej zakuham rezance, ter jo začinim. Nobenega dela. Pa juha ostane bistra. Predlagam, da tudi krompir pripravite v pečici, če imate možnost, pečite v dveh nivojih. Krompir in meso istočasno. Kupite zmrznjen brstični ohrovt (lahko tudi korenček, grah,..), katerega skuhate v majhni količini vode, dodate sol in tik preden je kuhan še maslo. Voda se mora predno dodate maslo pokuhati ali pa jo prej odlijete. Ali pa piščančje fileje in česen pocvrite na maslu (olju) na obeh straneh, da se zlato zapečejo. Solite, poprajte. Potem prelijte s sladko ali kislo smetano, pokrijte s pokrovko in "znižajte ogenj" na minimum. Še 20 min in meso je gotovo. Solata - stročji fižol z jajci ali pa morda zelena solata,... Sladica - sočno skutino pecivo. Je med recepti. Tanja

5ra  

član od: 12.11.2002

sporočila: 9

27. nov 2002 10:30

Hvala za predloge ! Na juhico sem tudi jaz že mislila . Kaj pravite pa na Lasagne 5ra

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

27. nov 2002 10:52

Predlagam: - zrezke (lahko kotlete, piščančje, puranje - odvisno od okusa) popečete v teflonki (že prej), posebej pa skuhate na 5 mm kolesca narezan krompir (5 minut vre), potem pa na pekač naložite zrezke ter obložite s krompirjem. Posebej pripravimo mešanico sončničnega in olivnega olja z začimbami (sol, poper, kumina, žajbelj, majaron, ...) ter s to mežanico premažete zrezke in krompir. Pečemo pri 200 stopinjah 30 minut. Okus krompirja je super - tudi otroci ga imajo radi, ker je zapečen - hrustljav. ali pa: - musaka a la David (recept v bazi) - odlično Sladica pa Šarlota (z rolado) - tudi v bazi. LP, Marjetka

Berni  

član od: 2.7.2002

sporočila: 55

28. nov 2002 9:03

Slavnostno kosilo po moje: 1. predjed: goveja juha z rezanci oz. zlatimi kroglicami za otroke 2. predjed: metuljčki z gorgonzolo glavna jed: irski lonec (v velik pekač naložiš plast čebule, plast korenja narezanega na kolobarje, plast ohrovta ali kitajskega zelja ali navadnega zelja - po želji in plast krompirja, soliš popraš in obilno zaliješ z juho. Povrhu naložiš kose jagnjetine oz. kakšnega drugega mesa s kostmi, vendar raje ne svinine, saj je premastna. Pečeš uro in pol pokrito vse skupaj z alu folijo, nato le-to odstraniš in pečeš še dobre pol ure, oz dokler meso ni pečeno. Zelo enostavno, zelo malo dela in zelo dobro) različne solate (nekaj drugačnega je narezano rdeče zelje, koščki paradižnika in koruza, preliv kisla smetana, majoneza, malo kisa, malo bučnega olja, sol, poper) sladica: pecivo na suho (recept je v bazi) Vse je zelo enostavno za pripravo in lahko pričneš že prejšnji dan. Lp Berni Sporočilo je spremenil(a) Berni dne 28. nov 2002 09:06:01

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

29. nov 2002 11:39

Lasagne so zelo prakticne, saj jih lahko pripravis ze dan prej. Lahko izbiras med mesnimi lasagnami ali vegetarianskimi (spinaca, skuta, sir) ali mesano (articoke, sladka smetana, sir in prsut). Lasagne sestavis ze dan prej, pred kosilom pa jih samo se speces in ponudis. Ker so lasagne ze precej hranilne, lahko izberes malo manj obilno glavno jed. Predlagam peceno svinjsko prato s surovim prsutom, pecen krompir in mesano solato. Za sladico pa nekaj osvezujocega npr. rolado s sadjem in sladko smetano (tudi to lahko pripravis ze dan prej). Dobro kuhanje ribica ribica

5ra  

član od: 12.11.2002

sporočila: 9

9. dec 2002 8:59

Hvala se enkrat za vse predloge in nasvete! Ta vikend smo realizirali zadevo. Nisem prevec komplicirala. Odlocila sem se za gobovo juho , ker jo imajo vsi tako radi. Potem sem nadaljevala z lasagnjami in ker so tako nasitne sem preskočila glavno jed. Zraven sem ponudila vec razlicnih solat. Za sladico mi je pa tasca spekla odlicno orehovo torto. Jaz pa sem napekla se malo drobnega peciva ( navadne piskote). Upam, da so bili vsi zadovoljni ( vsaj slisati je bilo tako ) 5ra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti