Kaj za piknik???

metkan1  

član od: 17.4.2007

sporočila: 2

tema odprta - 20. jun 2008 22:47 | ogledi: 4.400 | odgovori: 4

Pripravljam piknik za 10 odraslih + 10 otrok. Zabava za prijatelje, ki letujejo v bližini in se že nekaj časa nismo videli. Rada bi vse pripravila v naprej, da bi se v času piknika lahko zabavala z gosti. Kaj svetujete???

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. jun 2008 0:10

V Balkanski kuhinji boš našla malo morje jedi, ki se jih da pripraviti vnaprej, jaz se te knjige kar poslužujem - solate, raznorazna marinirana zelenjava, namazi, priloge. O mesnem delu pa nimam pojma, ampak to boste verjetno pekli spotoma.

 

Loni Makaroni

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

21. jun 2008 9:32

Pri nas za piknik pripravimo prej vse solate, meso in pecivo. Meso začiniš in spraviš na hladno, pijačo ohladiš, pecivo zložiš na pladnje... Ko pridejo gostje je vse pripravljeno, razen meso se peče sproti (pri nas to prakticirajo moški in so prav zadovoljni). Vse pripraviš na mizo kake pol ure prej in potem si vsak vzame, kar hoče. špelči

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

21. jun 2008 10:35

kakšna solata (francoska in krompirjeva) ki jo pripraviš prej in jo postaviš na mizo preden pridejo gosti, kakšna zelenjava, meso se pripravi tako kot je opisala spelci pecivo spečeš dan prej in ga daš na mizo, pijačo v hladilnik in jo spotoma vzameš iz hladilnika , kruh narežeš že prej ali pa sama narediš kruh (recimo v bazi je recept za kruhke za žur - ali neki takega je ime recepta) ledenka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. jun 2008 10:41

Hm, malo je sicer dela tudi na samem pikniku s tem, ampak bojo pa otroci po moje z veseljem pomagali: kruhki na palčkah! To je tako srčkano, da še veliki postanejo spet otroci in se grebejo zanje! Testo zamesiš že prej, na pikniku pa si lahko magari vsak sam vzame košček testa, ga raztegne v kačico, navije na palčko in speče na žaru - žur, ti rečem! Sicer pa razne solate(testeninske in riževe so še boljše, če odstojijo), lahko narediš domačo majonezo, na mizo daš še ajvar, gorčico, olive, pekoče feferone, kar pači imaš v hladilniku... Meso prej mariniraš in potem fantje samo na žar zlagajo (to navado radi delajo in le pusti, da so oni tam glavni, maš eno skrb manj;) Zelenjavo lahko že prej narežeš in jo potem tudi samo na žar zložijo, če so taki z dvema levima, če majo še kako desno, bojo pa mogoče celo sami znali papriko in bučke narezat;) pecivo itak - fajn so kaki mafini, če boste kje, kjer ni vode za vogalom in se ne da tako enostavno rok umit... Sicer pa pašejo kake skutne osvežilna zadeve na piknik po vsem tistem mesu, vsaj meni... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti