Saloni svetil

DALČEK  

član od: 18.6.2007

sporočila: 51

18. jun 2008 23:55

Kaj pa je to terra cotta? Mislim, da sploh še nisem slišala za to zadevo.

Lp

 

DALČEK

DALČEK  

član od: 18.6.2007

sporočila: 51

19. jun 2008 12:39

Hm, verjetno brez talnega gretja pa so te ploščice mrzle, kajne? Midva namreč nimava talnega gretja, zato sva bila bolj nagnjena k laminatu ali celo mogoče pluti. Ploščice sva mislila dati samo v kuhinji in kopalnici ter seveda wc-ju.

Lp

DALČEK

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. jun 2008 12:51

Ma ne, nič bolj niso mrzle kot vsake druge ploščice, kvečjemu občutek imaš, da so manj mrzle, ker imajo en tak prijetem malo hrapav otip (no, odvisno, kako na fino so pobrušene). Meni že na pogled delujejo manj hladno kot navadne keramične ploščice - saj veš opečnata barva, pa ponavadi so malo "nepravilnih" oblik in videza, da izgledajo bolj rustikalno. Eni drugi prijatelji imajo pa po tleh velike svetle ploščice, ki imitirajo kamen in tudi talno gretje, pa ti moram priznati, da mi nič kaj toplo ne delujejo (pa ne zaradi gretja ali ne gretja - tako, vizualno). Kaj pa vem, meni se zdi tvoja izbira, da daš ploščice v kuhinjo in kopalnici čisto v redu. Saj v kuhinji lahko, če te rado zebe v noge, pred delovni pult na tla položiš tudi kak lep tepih, pa bo! Je pa res, da je tudi meni za valjanje po tleh in boso hojo dosti bolj prijeten naš ladijski pod (mi tudi nimamo talnega gretja). mamaF - Mojca

DALČEK  

član od: 18.6.2007

sporočila: 51

19. jun 2008 13:09

Ja, saj to je problem. Naša otroka ne trpita na nogah ne copat ne nogavic, tako da smo vsi večinoma bosi.

Dnevno sobo in jedilnico imamo sicer skupaj, a sva se odločila, da bova prostora nekako "ločila" in bi v dnevno sobo dala laminat, tam kjer je pa jedilnica(pa seveda miza) bi pa dala podobno laminatu neke ploščice, pa bi bile verjetno tele terra cotta čisto v redu.

No, služba kliče.

Lp

DALČEK

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

19. jun 2008 18:59

Pri nas je talno gretje, vendar je terra cotta tudi brez njega zelo prijetna in topla. Toplejša od parketa, vsaj zame. Naši dobavitelji terra cotte pravijo, da sta vosek in laneno olje stari sredstvi za zaščito, da se v današnjem času uporabljajo sredstva na vodni osnovi. Tako imamo temeljno in končno zaščito na vodni osnovi nekega italijanskega proizvajalca. Tudi čistilo bomo imeli njihovo. Končno zaščito je treba obnavljati vsakih nekaj mesecev (odvisno od obremenjenosti tal). Naša tla so zaenkrat še "zaščitena" s kartonom. Čakamo, da odidejo malarji in potem sledi mazanje. Dalček, ne vem, kolikšna sredstva imate namenjena talnim oblogam. Če sklepam po laminatu, potem bi rekla, da vam bo terra cotta predraga. mimika

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

19. jun 2008 21:38

Dalček, če otroci ne uporabljajo copat, razmišljaj o oljenem parketu. Za moje dojemanje tal je to najtoplejša zadeva. Mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti