Sadni sladoled na vodni osnovi

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

tema odprta - 12. jun 2008 18:08 | ogledi: 9.019 | odgovori: 9

V Celju imamo prodajalca sladoleda Pri Nejcu, ki je zelo znan po ZELO dobrem sladoledu. Tudi sadni sladoledi so zelo dobri in kremasti, čeprav so narejeni na vodni osnovi , kar je zelo v redu za našega alergika na mleko. Seveda bi rada kaj takšnega spacala tudi doma, vendar se mi ne sanja kako?

Kakšna ideja?

katjushka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

12. jun 2008 19:00

...............dobra ideja, vendar imam občutek, da naš tamali ne bo preveč navdušen .............. bom počakala še na kakšno idejo. katjushka

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

12. jun 2008 20:21

Doma boš težko dobila kremast sadni sladoled iz vode.Zato ker se v sadni sladoled doda dodatek za volumen,doma lahko probaš s stepenim beljakom-sneg. balonka

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

12. jun 2008 20:30

balonka je napisal/a:
Doma boš težko dobila kremast sadni sladoled iz vode.Zato ker se v sadni sladoled doda dodatek za volumen,doma lahko probaš s stepenim beljakom-sneg. balonka
in z banano :P ycrna

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

12. jun 2008 22:01

balonka je napisal/a:
Doma boš težko dobila kremast sadni sladoled iz vode.Zato ker se v sadni sladoled doda dodatek za volumen,doma lahko probaš s stepenim beljakom-sneg. balonka
Lahko malce bolj podrobno opišeš na kakšen način bi to naredila, jaz sploh nimam ideje kako naj začnem..... katjushka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. jun 2008 22:15

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=7021 Tega zelo hvalijo, ni pa na vodni osnovi. Ups, sem šele zdaj videla, da je alergik na mleko :( Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 12. jun 2008 22:22:30

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

13. jun 2008 5:58

Kaj pa sojino ali rizevo mleko? Vzames banano, zlico limone, zmesas v mikserju,dodas med in sojino mleko ter zamrznes .Ce nimas aparata za sladoled med zamrzovanjem parkrat premesas. Ali, pa jabolko in banana ali kivi in banana,itd. Tak" sladoled" dela ena moja znanka,ki ima isti problem-pravi, da je dober, ampak jedla ga pa nisem. Lp lucka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

13. jun 2008 22:33

lucka52, da bi tako naredila, sem tudi jaz razmišljala....bom definitivno poskusila. Pa bi bilo smiselno, da bi vmešala tudi sneg beljakov? Pa se ta sneg vmeša kar surov ali se stepe nad paro? katjushka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

16. jun 2008 9:38

katjuska, med mojimi zapiski sem nasla tale recept,ki je na vodni osnovi in ti morda pride prav: -polovico zrele melone izdolbemo,( z okroglo zlicko za sladoled prihranimo eno kepico za okras,ki jo damo v hladilnik in pokrijemo s folijo),zmiksamo in dodamo par kaplijc limoninega soka, cca 1,dcl vode zmesamo s par zlicami sladkorja in prevremo par minut,da se malo pokuha in nastane sirup,dodamo lahko tudi sok ki se natece od melone,ohladimo. - vse zmesamo in damo v posodico za zamrzovanje.Med zamrzovanjem veckrat premesamo, lahko pa tik preden dokoncno pomrzne dodamo tudi stepen beljak,ni pa nujno. Ce delamo dvojno kolicino,lahko zamrznemo kar v melonini polovici,- ko serviramo okrasimo se s kepico,ki smo jo prihranili,za otroke potresemo s piskoti amaretti, za odrasle pa dodamo se malo konjaka ai ruma, lahko pa poprasimo tudi s cimetom. Lep dan! Lp lucka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti