Letni dopust

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

tema odprta - 8. jun 2008 18:29 | ogledi: 8.405 | odgovori: 7

Kmalu bo tu čas dopustov.Ta teden pa se je pri nas začelo šušljati,da po svoji želji lahko koristimo samo en dan dopusta.Baje nek nov zakon.Do sedaj je veljalo dva tedna.Malo se mi čudno zdi vse skupaj.A je že kdo kaj slišal o tem.Imam 31 dni dopusta in do sedaj s tem ni bilo problamov.Poletni dopust smo vse koristile po svoji izbiri,ostalo pa smo se sproti dogovarjali.Imamo tako ali tako več ali manj tudi po sto nadur in še krepko čez,ki se vlečejo iz meseca v mesec.Če še dopusta nebi smele koristit kot bi želele pa bomo nonstop v službi.Pa se vodstvo čudi masovnem odhajanju in temu,da nedobijo novih delavcev.

LEPO SE MEJTE VELIK SE SMEJTE PA SREČNO

chappy

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

8. jun 2008 18:39

Čudno to. Mi bomo imeli 14 dni kolektivnega. Tudi jaz si ne morem neki izmišljevati, kdaj bi šla na dopust, samo samo 1 dan dopusta je pa zeeelo čudno. Jelenckova

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

8. jun 2008 19:00

Iz zakona o delovnih razmerjih bom prepisala samo ta del, ki se nanaša točno na to vprašanje (165. člen): 1. Letni dopust se izrablja upoštevaje potrebe delovnega procesa ter možnosti za počitek in rekreacijo delavca ter upoštevaje njegove družinske obveznosti. 2. Delavec ima pravico izrabiti en dan letnega dopusta na tisti dan, ki ga sam domoči, o čemer mora obvestiti delodajalca najkasneje tri dni pred izrabo. Delodajalec mu tega en more odreči, če to resneje ne ogroža delovnega procesa. To ni nov zakon, velja že kar nekaj let. Mogoče bi prepisala še nekaj iz člena 163: 1. Letni dopust je mogoče izrabiti v več delih s tem, da mora en del trajati najmanj dva tedna. 2. Delodajalec je dolžan delavcu zagotoviti izrabo letnega dopusta do konca tekočega koledarskega leta, delavec pa je dolžan do konca tekočega koledarskega leta izrabiti najmanj dva tedna, preostanek letnega dopusta pa v dogovoru z delodajalcem do 30. junija naslednjega leta. V moji službi naredimo plan letnih dopustov in sicer tako, da vsak vpiše termin v katerem bi rad šel na dopust in še rezervni termin in ponavadi ni nobenega problema. Upam, da sem vsaj malo pomagala, sem slučajno prinesla zakon prejšnji teden domov, ker ga je moja kolegica potrebovala. Lep pozdarv. Adrijanam

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

8. jun 2008 19:07

ADRIJANAM Hvala ti za tvoj izčrpen odgovor.Pri nas bi itak radi svoje zakone uveljavljal,pa vedno se jim tud nemoramo pustit ene pravice pa ja imamo.Dovolj je že to da delamo po cel mesec ali pa še več neda bi bili vsaj en sam dan doma,kar pomeni sedem dni na teden trideset ali enaintrideset na mesec. chappy

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

4. mar 2012 11:00

Baje se je spremenil zakon o dopustih.

Da lahko koristiš samo teden dni po svoji izbiri, ostalo določi delodajalec.

Včasih je bilo dva tedna v kosu.

A morda kdo ki je bolj domač z zakoni, kaj ve o tej spremembi?

syu

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

4. mar 2012 11:20

Prvo sporočilo je iz leta 2007... No novo pogreta tema. 

En dan po izbiri, za starše šoloobveznih otrok pa velja, da lahko izkoristijo teden dni med poletnimi počitnicami.

Zakon se po 2007 ni bistveno spreminjal.

http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r00/predpis_ZAKO1420.htm

Joan

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

4. mar 2012 11:37

Nisem odpirala nove teme Joan, zato.lp

syu

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

4. mar 2012 14:24

Joan, syu je postopala popolnoma pravilno. Tema z ustreznim naslovom je že odprta, zato je postavila vprašanje vanjo. In sploh ni pogrela teme, ampak jo je oživila. Ko bi bilo več takih, kot je syu, se ne bi teme kopičile brez smisla.

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti