Pizza

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

18. nov 2002 10:48

Zdravo! Pri nas poenostostavimo peko krofov, ki so sicer na vrsti vsakih 14 dni, z uporabo namenske moke HIT- MIX. Tudi recept vzamemo kar iz vrečke. Res niso tako dobri kot mamini, vendar jih obilno polnimo z marmelado in zmanjkajo še topli. So pa hitro narejeni in izdelava je zelo preprosta. LP Tina

anzlovar  

član od: 5.7.2002

sporočila: 8

19. nov 2002 14:25

Zivijo! Multipraktik je sicer zelo prakticna zadeva, toda testo narejeno popolnoma z njim enostavno nima istega okusa. Pika.MP svetujem samo za premesanje sestavin, za gnetenje in pretepanje testa za pizzo pa svetujem roke. Kar premislite, zakaj Italjani, ki so tehnoloski freaki in imajo za vsako zadevo v kuhinji svojo napravo - testo za pizzo pa se vedno pred peko pregnetejo na roko in pizzo oblikujejo rocno....

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

19. nov 2002 15:12

Pozdravljan Anzlovar! Sicer pa, kam naj bi šel okus? Povem vam, da tudi prijatelji hvalijio testo moje pizze in pravijo, da njihovim ženam nikakor ne uspe (mesijo na roko) in pravijo v hecu naj odprem pizzerijo. Hudomušno sem jim zaupala moj način priprave. Tudi jaz testo na roke raztegnem in oblikujem. Govora je samo o mesenju testa. Kar se italijanskih pizzaiolov tiče pa: Vidimo, kako vihtijo po zraku testo, katerega so vzeli s pladnja ( polno majhnih kepic testa na pladnju, če se spomnete) in ga raztegnejo in oblikijejo, pa nafilajo. Tiste kepice so bile že prej pripravljene in niste videli na kakšen način. Ne boste rekli, da v pizzerijah vidite pizzaiola mesiti na roko testo. Sicer, čau čau Tanja

anzlovar  

član od: 5.7.2002

sporočila: 8

19. nov 2002 15:26

Zivijo, Tanjam! Tudi mene cudi, a dejansko se cuti kvalitativna razlika. Sam sem, kljub zaposlenosti, pripravljen vreci stran nekaj casa, da drugo mesenje opravim na roko. Sicer pa je kvaliteta testa noro bolj odvisna od kvalitete sestavin kot od tega, kaj z testom pocnes in kako ga premetavas. Po mojem je pri pizzi je na prvem mestu - preprostost. Preprican sem, da vecina ljudi, ki mesi testo na roko naredi pravo znanost iz priprave kvasca in dodajanja tekocine in mascobe testu za pizzo. Multipraktik pa zadevo poenosatvi in ljudej nevede manj komplicirajo, ce strezejo vse v mp in pocakajo nekaj minut. Kombinacija "nekompliciranja" in "roke" pa na koncu da najboljse testo. Tudi paradiznikova polivka, ki je naceloma krasna platforma za poskuse, je najbolj "taprava", ce so to le rahko osloljeni nakockani pelati - lahko kar "direkt iz piksne". Vsekakor je pizza kljub enostavnosti cisto prava umetnost. In dobrih pic je ravno toliko, kot je pizzaiolov. Ni mi jasno kako, ampk te hrane se enostavno nikoli ne navelicam...

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

19. nov 2002 20:39

..., pizza ima prevec testa za vsakdanjo prehrano, ob kruhu, ki ga itak tudi dosti jemo in ob tem se okoli pasu napihujemo! Te pizze so enostavno prevelike-preizdatne (pa se zelo okusne znajo biti) ob ostali dnevni prehrani. Nic nobenemu ne zamerim za 1-kratno pizzo na teden Lep pozdrav vsem! Henri

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

24. nov 2002 11:18

Hojla! Bravo Henri. Popolnoma se strinjam s tvojim mišlenjem. Pizza samo za kdaj pa kdaj! Lep pozdrav vsem. Ažo-koh.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti