Pizza

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

15. nov 2002 11:19

Da vam zaupam, tudi testo za potico zamesim v multipraktiku. Za ta namen sem kupila še malo večjega, da gre 50 dag moke z vsemi dodatki noter. Ko delam testo in to vzhaja pazim, da ni prepiha v kuhinji. Tanja

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

15. nov 2002 11:22

Bojan, šele sedaj sem opazila reveža na desni strani zgoraj na vašem linku. Tanja

neznan uporabnik

15. nov 2002 11:26

Še eno vprašanje o tvoji potici. Ko delaš testo za potico v multipraktiku, najbrž upoštevaš vrstni red dodajanja sestavin. Pa je to testo potem rahlo ali se lahko zgodi da je zbito. Mi prosim poveš kakšen vrstni red imaš za potico. Moja najljubša je pehtranova. LP Sabina

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

15. nov 2002 11:40

Pravilo je, morajo biti vse sestavine sobne temperature. Tudi mojka, jajca,... Najprej dam v multipraktik moko. Posebaj naredim kvasec (toplo mleko, kvas, žlička sladkorja) katerega zlijem k moki in pokrito s pokrovom pustim, da vzhaja. Potem dodam jajca, rum, limonino lipino, stopljeno maslo, sol, mleko (ne vem, če sem še kaj pozabila, ker recepta nimam pri sebi). Vrstni red teh sestavin ni pomemben razen to, da je mleko na koncu. Dodam ga toliko, da testo odstopi od stene multipraktika, ko se ta vrti. Potem vzamem testo ven in ga dam v skledo vzhajati. Pokrijem s prtičem, da vzhaja. Ko se podvoji ga razvaljam, premažem z nadevom, tesno zvijem in dam v pekač.Premažem z rumenjakom, če se ne motim.Tam še enkrat vzhaja....in potem v peč. Testo je zelo rahlo. Upam, da tu bo uspelo, pa javi kako je šlo. Tanja

neznan uporabnik

15. nov 2002 13:33

Če sem prav razumela kvasec najprej pustim da vzhaja, nato pa ga dam v multipraktik skupaj z moko. Vse ostalo pa mi je jasno. Še dobro da bodo kmalu božični prazniki, da bomo lahko preizkusili vse te umetnine. Hvala za izčrpne napotke in lepo se imej, pa naj ti testo še naprej tako lepo vzhaja. Sabina Deržek

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

15. nov 2002 14:04

Ej, kakšne multije pa imate, da v njih mesite testo za potico. Moj (Gorenje) se "zmatra" že pri pol kile moke z dodatki. lp, Irena

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

15. nov 2002 14:53

Ne, nevzhajan kvasec daj na sredino okoli noža k moki in tam naj vzhaja. Nič mešati. Samo pokrij in počakaj, da kvasec vzhaja. Uporabljam pa Moulinexovega, je kar velik. Čau, Tanja

neznan uporabnik

15. nov 2002 15:39

No tole moram definitivno preizkusiti, saj kaj tako enostavnega še nisem slišala. Če ne bo uspelo prvič, bom pa probala spet durgič, dokler zadevica ne uspe. Še v vednost: V Cankarjevi založbi (Ljubljana) sem v izložbi opazila novo razstavljene kuharice izključno za okraševanje in peko tort. Moram reči da vse izgleda božansko. Vsaj za oči. Najbrž pa ni vse tako enostavno, no o tem vam še poročam. Vse pa so v angleškem jeziku. Lep vikend vsem! Sabina Sabina Deržek

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

15. nov 2002 21:18

Zdravo! Tudi sama sem bila presenečena nad uporabnostjo multipraktika. Nekega dne so me namreč moji trije mušketirji presenetili s krofi. Tašča je sicer vila roke nad njihovim početjem, oni so pa vse zmetali v stroj, malo premiksali, potem naredili kroglice in je bilo. Krofi so imeli tak "krancelj", kot meni sploh ni nikoli ratal. Pa vem, da tudi niso nič pazili na prepih, odpiranje vrat in podobno. Lep vikend! Tina

neznan uporabnik

18. nov 2002 7:33

Kristy! Prosim če nam zaupaš recept vaših krofkov. Za igled mi niti ni mar, okus pa je vedno vreden truda. LP Sabina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti