Ugriz klopa

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

tema odprta - 1. jun 2008 20:52 | ogledi: 22.652 | odgovori: 43

Pozdravljeni!

Očitno se je začela sezona klopov - en me je včeraj "ugriznil" v pregibu kolena. Skoraj celega sem izvlekla ven, vendar se mi je naredila srbeča bulica. Zanima me, ali je to normalno, oz. bo prešlo samo od sebe ali je bolje iti k zdravniku?

Hvala in lep pozdrav!

Moycaa

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

1. jun 2008 20:59

Bulico razkuži in jo opazuj, kak bo zginla v nekaj dneh. Predn grem v šumo, se malo namažem z oljem čajevca (dobi se v lekarni), pa me noben neče piknit. tumpika

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

1. jun 2008 21:00

Če je samo rdeča bulica, takšna kot naprimer pri piku komarja, potem ni nič posebnega.

Moraš pa opazovati to mesto. Če rdečina ne izgine v enem tednu ali pa se začne delat kolobar, moraš k zdravniku.

Taka navodila sem dobila jaz pred enim tednom pri otroški zdravnici.

 

Lp

MM

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

1. jun 2008 21:45

Če je črna pikica, je ostala glava not in jo je treba ven spravit, da se ne zagnoji, samo rdečina je pa normalna.

Kolobar se začne delat po cca 2 tednih, je treba bit pozoren, to je znak, da gre za boreliozo- če se pojavi, takoj k zdravniku!

čoko

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

1. jun 2008 22:04

... Pa ne misliti, da se kolobar lahko naredi le okoli pika, zato ne opazuj le okolice kolena. Lahko se naredi kjerkoli. Bil je celo nek primer, ko ga je (bolnik) imel na lasišču, kamor še jaz ne bi pogledala (in tudi sama bolj težko). vesoljka

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

2. jun 2008 7:42

Rdeča bulica je popolnoma normalno,pa to da te srbi tudi. Čimmanj misli na to pa vsake toliko se preglej. Brezveze neki paniko zganjat prezgodej. Ti kar mirno. evagirl

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

2. jun 2008 14:49

A, ste videli novo napravico za varno odstranjevanje klopov? Klopa v trenutku zamrzne!! in potem ga lahko trančiraš kolikor hočeš Stane cca 28€, dobi pa se v "pasjih" trgovinah". lp, vanjatajnsek

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

2. jun 2008 14:53

Vanja veš, da sem ravno danes gledala to zadevo za mojega kosmatinca, ampak v trgovini, ki je men poslala reklamo je 19 €?! Glede odstranjevanja klopa-nikakor ga ne pulite. Nič koliko krat se zgodi, da ga ostane kaj noter. Jaz si dam na prst malo olja in ga vrtim v nasprotni smeri urinega kazalca-še nikoli ni nič not ostalo! Začetnica

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

2. jun 2008 15:12

Klopa je potrebno potegniti ven s posebno pinceto, ki se jo dobi v nekaterih lekarnah oz. v trgovinah z medicinskimi pripomočki. Ne maže se ga z oljem, kremami, ... ker ko jemlje konec spusti še dodatne strupe v telo. lili A.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

2. jun 2008 15:29

Eni klopi so tako majceni (menda je to  prva faza razvoja), da ga s pinceto niti zgrabiti ne moreš. Take odstranjujem podobno kot Začetnica, le da ne dam olja, ampak samo prst oslinim. So pa žal ti mali prav tako ali še bolj nevarni. Obe s sosedo sva ravno od takega nalezli  boreliozo, ker ga nisva pravočasno opazili, dobili sva jih  pa kar  doma na grmovnicah okrog hiše.

Tisti srednji grejo tudi še na isti način  ven  , čeprav je pinceta še boljša, pri onih  največjih  "pasjih" pa ne gre drugače kot s pinceto in še to je treba vrteti. Pri njih je največja nevarnost, da se odtrga glava, če ga narobe puliš. Za sabo pa pusti cel "tur", ki pošteno boli,  ne samo srbeč mozoljček.

Mesto pika na koncu obvezno temeljito razkužim z alkoholom.

 

Cila

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

2. jun 2008 16:08

Začetnica - kje pa jih prodajajo po taki ceni? lp, vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti