Ugriz klopa

HOSS  

član od: 2.6.2008

sporočila: 2

2. jun 2008 18:06

Pred kratkim sem kupil kaveljček za odstranjevanje klopov. Do zdaj mi je uspelo vse klope odstraniti v celoti (z glavo), deluje tudi pri zelo majhnih klopih. Poglejte si spodnji link. http://www.youtube.com/watch?v=PnD6x0svOJE lp, P. HOSS

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

2. jun 2008 19:05

Ne vem, zdi se mi, da sem tole že nekje napisala, sej tale stvarca tukaj gor na tem linku deluje zanimiva, vendar jaz že 30 let najprej ga polakiram, da zmrzne( lak za lase) nato ga potegnem s pinceto za obrvi, še vedno sem ga v celoti pobrala, pa k sreči ni bilo posledic. A, ja, potem razkužim s prfemom, ali vodico po britju.in Calcijevo tableto spijem, da ne srbi.

 

Anamarija

little chef  

član od: 17.1.2008

sporočila: 7

2. jun 2008 20:31

Tisto s kroženjem je zelo dobra metoda. To pomeni da ga "masiraš" v obratni smeri kot je prisesan(kontra urinemu kazalcu). To mu naj nebi ugajalo pa kar popusti. Pri meni je ene parkrat kar sam ven zlezo. sploh, če je še bolj majhen. little chef

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. jun 2008 21:12

Sicer pa, če pusti glavo not, se mi zdi, da se v najslabšem primeru zagnoji in pol gre glava ven. Boreliozo ali meningitis ali tisto tretjo bolezen, mislim, da je erlihioza ali nekaj podobnega, pa lahko dobiš tudi, če klopa odstraniš z glavo vred. Ko se prisesa nate, s slino spusti v tvoje telo povzročitelja bolezni in okužba je tu.

LP

cervus

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

2. jun 2008 22:24

Je že kdo videl belega klopa? Moja psička ga je imela na gobčku. Klopa nisem videla, ker ima psička belo dlako, sem ga pa s prstom otipala.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

3. jun 2008 7:45

Vanja v MR.Pet! Začetnica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

3. jun 2008 7:47

elaphus je napisal/a:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/72/

 

A takega, Zdenkica? Tisti mali, črni, je samček, ki kopulira (hm, človek bi rekel, da seksa) z večjo, belo samičko.

LP

cervus
Ta pa je nagravžen! Take je imel že tudi moj pes... A da je tisto samček? Jaz pa sem vedno gruntalo zakaj ti pasji klopi pridejo v paru! Fuj in fej!!! Začetnica

mestnac2  

član od: 22.11.2005

sporočila: 129

3. jun 2008 8:08

Pozdravljeni! Kadar je govora kjerkoli o klopih, dobesedno zamrznem jaz. Pred več kot 10 leti sem pokasirala lime boreliozo in ker je bila takrat še bolj neraziskana bolezen in zato prepozno zdravljena, sem danes invalidsko upokojena 4 ure. ZATO: PAZITE SE UGRIZA KLOPA! Seveda, to ne pomeni, da vsak klop prenaša bakterijo, vsekakor pa maksimalna previdnost ni odveč, kar velja za nas in naše živali. Še nekaj: po mojih izkušnjah tudi ni potrebno, da se pri okuženem klopu na naši koži pokaže edem. Vsekakor priporočam, da TAKOJ, ko zaznate kakršne koli znake borelioze pojdite k zdravniku, ki vam bo predpisal antibiotik. Lep dan vsem! mestnac2

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

3. jun 2008 9:29

joj kok so to nagravžne živali. evagirl

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti