Nadev za torto

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

tema odprta - 25. maj 2008 22:11 | ogledi: 11.883 | odgovori: 12

Iščem recept za tortni nadev. Zagotovo vsebuje skuto in sneg iz beljakov, najbrž pa tudi sladko smetano. Torta, v kateri je bil ta nadev, je bila sicer sadna.

Precej sem brskala po internetu, pa ni bilo sreče. Če kdo ve, o čem govorim, lepo prosim za recept!

sara

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

26. maj 2008 0:05

MM, hvala za odgovor, ampak to ni to. Ta torta je bila tista običajna torta - dvakrat prerezan okrogel biskvit, nadevana pa s to kremo in sadjem in okrašena s smetano. sara

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

26. maj 2008 10:27

Mamamia, ti si ena prijaznica, hvala! So se mi začele sline cedit, sploh tisti tvoj recept s prvega linka, kakšne lušte mi dela! Ne vem, če ne bom kar tega porabila, ampak zagotovo pa ni tisti, ki sem si ga jaz zapičila v glavo - tisti ima v kremi stepene beljake. Meni se je čudno slišalo, ampak so bili zagotovo not. Če mi uspe recept izbrskat po drugih poteh, ga bom prepisala sem, da boste videle, o čem govorim. Pozdravček! sara

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. maj 2008 10:53

Imam recept za nekaj podobnega:

3 žlice mrzle vode

2 žlici želatine v prahu

500 g malin

4 žlice malinovega likerja

250 g polnomastne skute (sobne temperature)

150 ml kisle smetane

2 jajci - ločimo beljake in rumenjake

125 g sladkorja v prahu

 

1. Vodo zmešamo z želatino in počakamo 10 min, da nabrekne

2. zmeljemo maline, pretlačimo skozi cedilo in dodamo liker

3. v skledi stepamo skuto, da postane gladka, dodamo kislo smetano in rumenjake, stepamo

4. želatino segrevamo, da se razpusti, zmešamo v skutno zmes

5. iz beljakov stepeš trd, ne presuh sneg. Dodajaš sladkor v prahu po žličkah, pena mora biti čvrsta in bleščeča.

6. dodamo skutno zmes in dobro zmešamo, pustimo stati, da se malo zgosti

7. vmešamo malinov pire.

matilda

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

26. maj 2008 11:03

Matilda, tvoj recept bi pa znal biti tisti tapravi! Hvala zanj! Malo me sicer bega kisla smetana pa za rumenjake tudi nisem prepričana, vsekakor pa poskusim pa sporočim, kako bo uspelo. Cornellia, hvala tudi tebi. Ni pravi, saj v njem zagotovo ni bilo mascarpone sira, je pa odlična ideja za eno izmed naslednjih pek. sara

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. maj 2008 11:13

sara, mislim, da lahko poskusiš tudi s sladko smetano in brez rumenjakov, saj kremo tako ali tako drži skupaj želatina.

matilda

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

26. maj 2008 11:26

Jaz imam pa takle recept: 8-rumenjakov ,175 g sladkorja,in žlička ruma zmešam nad soparo -nato primešam v malo ohljajeno 500g skute in 1 zovojček želatine FIX PO cca. 10 minutah zmešam 400 ml sladke smetane in nato še zmešam obe kremi skupaj in jih dam v hladilnik do takrat pa narežem breskve in ananas. nato spodnjo polovico tprte namažem z vročo šipkovo marmelado na njo dam polovico kreme nato po tem posipam sadje in ga potlačim v kremo nato pa ostanek kreme ,vroča marrmelada in zgornja plast torte če je to pravi recept ti ga lahko v celoti napišem-javi mi harmonika harmonika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti