Sladoled

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

tema odprta - 18. maj 2008 13:38 | ogledi: 2.222 | odgovori: 4

Bliža se čas sladoleda, kepice v slaščičarnah pa so strašansko drage (1 eur ali več!!!), zato razmišljam, da bi se lotila domače izdelave sladoleda. Imate kakšne izkušnje? Vsak nasvet bi prišel prav (sem popolna začetnica v tej smeri).

Lep deževen pozdrav

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

18. maj 2008 13:42

http://kulinarika.net/recept.asp?ID=6931 Nekaj na to temo je bilo danes že napisano. Pobrskaj malo nazaj - tema Recept. Veliko uspeha pri pripravi ti želim. Lep dan še naprej. limonca26

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

18. maj 2008 13:54

V bazi je kar nekaj receptov-tudi sam sem enega poslala in bo verjetno objavljen te dni.Poglej pod crko s, pa bos dobila kup receptov. Jaz ze leta ne kupujem vec sladoleda,me je preprical nek daljni sorodnik, ki ima privat slascicarno ,pa vem,kaj vse dodajo noter-ne recem da vsi,ampak... Kar pogum-malo improviziraj, po nekaj poizkusih bos hitro ugotovila,da ni skoraj nic slabsi od tistega,ki ga drago placas-pa tudi ves, s cim se sladkas... Lp lucka

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

18. maj 2008 16:10

Jaz imam strojček doma, pa se mi ne da ukvarjati. Če delam čokoladni sladkoled, je preveč smetanast. In potem prav čutiš v ustih tisti okus po smetani.

Če pa delam sadni sladoled, pa voda zamrzne v kristalčke in potem jih čutiš, ko ješ sladoled.

Je pa res, če je pripravljen še svež, teh kristalčkov ni. Da bi si pa vsak dan sproti delala sladoled... se mi pa ne da. :)

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti