Puran

cheyenne  

član od: 12.10.2002

sporočila: 42

tema odprta - 1. nov 2002 20:00 | ogledi: 9.171 | odgovori: 6

Rad bi vedel, ali ima kdo recept za pečenega purana. Saj veste, kot pride v Ameriki na zahvalni dan! :)

Temo je spremenil(a) cheyenne dne 02. nov 2002 11:34:33

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

4. nov 2002 7:28

Recept nekje iz nekega foruma, sama ga nisem poskusila. Izgleda v redu, sicer je nadevan, pa mogoče bo vseeno pomagalo. Veliko sreče in dober tek. Nadevan puran po ameriško 4 do 6 kg težak puran sol in beli poper po okusu 4 žemlje, narezane na kocke 1 drobno narezana čebula puranovo srce in drobovina (drobno narezana ali zmleta) 3 žlice maščobe malo naribane zelene narezani ostanki pečenke 2 jajci sok ene pomaranče naribana pomarančna lupina 1 žlica timijana šopek narezanega peteršilja ščepec majarona 10 dag masla Purana od znotraj natremo s soljo in poprom. Na maščobi opražimo drobno narezano čebulo, dodamo srce in jetra ali drobovino in podušimo. Dodamo kruhovim kockam, dodamo vse ostale sestavine in dobro zmešamo, naredimo neke vrste testo. S tem nadevamo purana in ga zašijemo. Purana naoljimo in ga s prsnim delom navzdol položimo na rešetko nad moker pekač. Nanj položimo kos folije in ga pečemo 2 do 3 ure in ga vsakih 15 do 20 minut premažemo z oljem. Po 2 urah odstranimo folijo, ga obrnemo in pečemo še 1 uro. Vmes ga pokrijemo s folijo. Nato folijo odstranimo in purana polivamo s sokom, ki se je nabral pri pečenju. Prelivamo ga vsakih 15 minut in pečemo približno 2-2 uri in pol. Ko je puran pečen, ga pustimo v odprti pečici vsaj pol ure. Sok od pečenja precedimo, ga zgostimo s škrobom, dodamo kapljico vina in ga ponudimo zraven mesa.

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

4. nov 2002 11:17

Sama sem preizkusila ta recept - super pride, le z majaronom ne pretiravat. Mene je nekdo namreč nahecal, da sem purana natrla z majaronom, pa je bilo potem preveč. Dober tek! Tina

cheyenne  

član od: 12.10.2002

sporočila: 42

5. nov 2002 14:23

Hvala, bom sprovala

cheyenne  

član od: 12.10.2002

sporočila: 42

7. nov 2002 14:53

A me še kdo kakšnen recept? Vseeno bi rada najdla še kakšnega

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

8. nov 2002 13:22

Evo, zopet jaz, ki sem med tem časom nekje na forumu našla še en recept, z moje strani seveda enako nepreizkušen. Izgleda, da pri nas nismo tako pridni pri peki puranov. Naj se oglasi še kdo... Božični perforiran puran Očiščenega purana perforiramo (naluknjamo z nožem) na cca. 5cm mrežo vbodov, z vbodi 1cm premera. Napolnimo ga z nadevom. Za nadev uporabimo žemlje, namočene v mleko in maslo, spasiran česen, 1 veliko sesekljano in spraženo čebulo, ½ kg gosjih jeter, rukola, razpolovljene redkvice, 1 dl portovca, 1 dl konjaka za flambiranje zmesi, po potrebi zgostimo z drobtinami, začinimo po okusu. Ko je puran napolnjen, odprtino zavežemo s konopcem. V luknje (perforacijo) zabodemo rdeče korenje dolžine do 15cm. Purana položimo v z maslom namazan pekač in ga pečemo v pečici na 180°C, dokler korenje ne postane mehko. Med peko purana polivamo z lastnim sokom. Že pečenega posujemo z drobnjakom.

ladybird  

član od: 17.2.2002

sporočila: 54

8. nov 2002 14:03

Pri nas pečemo purana vsak božič. Priprava je preprosta. Nekaj ur preden ga dam v pečico ga nasolim zunaj in znotraj. Pred peko ga prelijem z vročo maščobo in ga dam v ogreto pečico cca 180 stopinj.Med peko ga pridno polivam s sokom iz pekača. Peče se 4-5 kg puran cca. 3 ure. LP. Damjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti