Barvanje čokolade?

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

tema odprta - 11. maj 2008 11:23 | ogledi: 2.545 | odgovori: 4

čao,

mene pa zanima, če je že katera poskusila barvati belo čokolado z jedilnimi barvami? Rada bi namreč naredila mušnice, pa mi tisto s sladkornim ledom nikakor ne gre....

Lep pozdravček, S.

snezinka  

član od: 3.2.2008

sporočila: 60

11. maj 2008 14:45

ja jaz sem jo z rdečo,rumeno...,pa se takoj strdi in potem potem samo dodam rastlinsko mast da se spet utekočini. snezinka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. maj 2008 14:49

Tudi mene jezi sladkorni led in zato za preliv za piškote barvam belo čokolado. Ni tako gladko in lepo, ampak gre. A mušnic ne gre direktno pobarvat, tako recimo kot breskvice - mislim direkt na piškot. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

11. maj 2008 14:58

Mi smo nekoč nekdaj v slaščičarni uporabljali belo čokolado v gumbkih. Ta je namenjena za oblivanje peciva. Gumbke smo topili v vodni kopeli, barvali pa v vse mogoče barve z navadnimi jedilnimi barvami. Barve sicer to čokolado malo zgostijo, ampak smo jo razredčili z oljem. Te gumbke se lahko kupi tudi "privat", vendar samo v velikih količlinah. Lp MM

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

12. maj 2008 22:05

Čao, hvala za nasvete, bom poskusila. gobice so že pečene, samo še v mušnice se morajo preobrazit.... Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti