Biskvit

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. maj 2008 14:19

Primer biskvit iz 6 jajc, če so jajčka premajhna dodam še eno, rumenjake s sladkorjem stepem toliko časa dokler se ne delajo mehurčki, vsekakor manj kot 10 minut. Beljake stepem v trd sneg brez dodatkov. Rumenjakom primešam ostro moko / ta boljša/in beljake, nato na rahlo umešam toliko časa dokler ne dobim gladko " napihnjeno" zmes. Pečem raje 2 minuti manj kot dve minuti preveč.

lp  

P.s To so moje izkušnje!

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 05. maj 2008 14:34:51

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 05. maj 2008 14:35:16

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. maj 2008 14:39

Vendelina, tudi pred tečaji, ki sem se jih udeleževala le oktobra-decembra 2007, sem kuhala in pekla , pa so bili biskviti prav tako dobri. Tiste trike, ki so me res navdušili in sem rekla rekla wooow, sem si takoj zapomnila in jih tudi uporabljam, veliko stvari pa sem sproti pozabila ali pa so se mi zdele "kr neki" in delam pač po svoje. Ma saj na kakem drugem področju kompliciram, pri kuhi pa res ne in je včasih taka improvizacija in poenostavitev, da je kar hudo. (Zato imam tudi probleme s pisanjem receptov, kar se tiče teže sestavin - večinoma ne tehtam.) Mi je pa všeč tvoj pristop do obravnavane tematike. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 05. maj 2008 14:45:48

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. maj 2008 15:02

Jaz pa tisto "penasto umešaj maslo" rešujem tako: v posodo dam maslo, narezano na kocke, potem pa vse skupaj za okoli 20 s v mikrovalovko. Maslo se ravno prav zmehča, da se lepo stepa. Za biskvit pa zelooo redko kdaj ločim beljake in rumenjake. Biskvitno testo delam po nasvetih iz knjige Abc peke od dr. Oetkerja (moje sveto pismo za peko, dokler nisem odkrila KulSlo). Atina

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

6. maj 2008 14:38

Za Saro, ki je spraševala, zakaj se ji vedno "sesiri" vmešano testo (tisto, ki se začne: "penasto vmešamo maslo ...," in ki mu dodajamo mleko) - biskvit je samo iz jajc, sladkorja in moke, na koncu mu kvečjemu dodamo kakšno žlico stopljenega masla ali olja. Glede penastega vmešavanja masla delam tako kot Atina, namreč dam ga za nekaj sekund v mikrovalovko, da se zmehča (razen če se mi kdaj slučajno res uspe spomniti, da ga dam iz hladilnika 1 uro prej). Druga stvar, ki je koristna, je, da uporabimo zelo droben sladkor. Navadno ga zmeljem v mlinčku za kavo (v Avstriji prodajajo nekaj, čemur rečejo "Backzucker" in je vmes med navadnim sladkorjem in sladkorjem v prahu). Ko so maslo, sladkor in rumenjaki penasto vmešani, začnem dodajati moko in mleko po žlicah, torej žlico mleka in žlico moke, zmešam, spet žlico mleka in žlico moke itd., dokler ne porabim vse tekočine in moke. Potem polagoma dodam še sneg, v katerega sem vtepla nekaj sladkorja in ne sme biti preveč trd in suh, temveč trd, a še mazav. Če se testo nekoliko sesiri, se v spečenem kolaču res preveč ne pozna, le nekoliko večja je nevarnost, da je "pocast". teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti