Na pomoč - živalice v kopalnici

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

2. nov 2008 12:26

Tumpika, "die Kakerlake" v nemščini pomeni ščurek. Upam, da jih nimaš doma :) LP, Gigi_84

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

2. nov 2008 19:05

Fse kakerlakeje sn preglala na interneti, pa moji niso ničemu podobni. Verjetno mam neke posebne. tumpika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. nov 2008 19:10

Tumpika, pa saj jih lahko fotograiraš.....potem pa ne bo težko razkriti njih identitete.

rimljanka - zasebno mnenje

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

2. nov 2008 20:51

Točno, slikala jih bom. Samo čakam, da pride sin, ki ma na aparatu neke nastavke za zoom. tumpika

Klingon  

član od: 22.9.2008

sporočila: 7

3. nov 2008 9:59

Tumpika, celo poletje sem se jezil na, po mojem take mušice, kot si jih ti opisala in bile so izključno ob/na oknu. če jih z vrha pogledaš so bele s krilci velikimi kot telo, spodaj so pa črne (ko golazen crkne). Zanimivo je tudi, da se pojavijo tudi sedaj, ampak ko je bolj toplo. Sesal sem jih, pihal, brisal in vsako posebej moril, pa ni kaj dosti zaleglo, z mojo lubico sva jih pošpricala z BioKill-om pa ni kaj dosti pomagalo. Bilo jih je pa na tisoče. Poleti sem parkiral avto na parkirišču pred hiš in so se kar vsuli z drevesnih listov (Javor/Gaber). Tako da ti sicer ne morem kaj dosti pomagati, razen da jih vsak dan posesaš. Če pa boste ugotovili kaj je to za ena zver, bom pa mirneje spal :) Pa še to, sem prebrskal skoraj cel net in nisem nič pametnega zasledil. Qapla"

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. nov 2008 11:14

Rimkljanka, tale povečava je scary Je pa blazno učinkovita za vsakogar, ki bi rad hujšal. Pogledaš slikico in te tek mine... Vendelina jr.

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

3. nov 2008 14:15

Kune ljubijo knjige. Knjige niso samo za branje, ampak tudi za druge namene. Npr. da z njimi kaj dosežemo (mišljeno je dobesedno - te slike se tako dobro spomnim iz ovojne vrečke en knjigarne). Še bolj jim je všeč obleka, kar je "spalnica" bolj prijetna, če je obložena in dekorirana. Kune si pogosto prinesejo hrano v posteljo, kar tudi ni prijetno za urejeno podstrešje. Še bolj nerodno pa je, če si bivališče označijo oziroma v neposredni bližini določijo, da bodo imele WC. Skratka, velika verjetnost je, da bodo prinesle kakšno nevšečnost. Kako jih pregnati? En od naravnih načinov (in zato vedno ne zaleže) je z eteričnimi olji. Ne spomnim se, katerih vonjav kune ne marajo. Probaj s sivko, rožmarinom, timijanom in podobno.

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

3. nov 2008 18:25

Kune so pametne živali. Lahko jih udomačiš. Je lahko tvoj najboljši prijatelj. Naj se preseli dol in lahko jo naučiš da ti nosi stvari in te brani. ...Ali pa počakaš na mladičke. Bo vzgoja lažja. Jest bi kakšno kar imela. barbyslo

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. nov 2008 18:53

tulka je napisal/a:

..................................................................................

..................................................................................

 

Ežoj, poznam enega Volka oziroma gospo Volk, jo bom vprašala, če gre živet v naše naravno okolje, ko se bomo kunice naveličali. Za kazen, ker se norca delaš, ti falot, bom tej kuni dala ime JOŽE.

tulka

Neeeeeeeeeee, ime jože je zasedeno, tako je ime voluharju od rece!

ežoj

Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 03. nov 2008 19:08:00

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. nov 2008 19:07

tumpika je napisal/a:
RadaJem, na interneti se nič nea najde, tudi pod kakkerlak ne.

......................................................................................................................................................................................................................

Dolg je 3 mm, temnorjavi in ma čist prozorna krila. Zadržujejo se mi res samo na oknih (AJM) v spodnjih utorih, kjer sta dve luknjici, verjetno za odtekanje vode.Vsak dan jih pošpricam in odstranim, zjutraj pa jih je spet polno tam not.tumpika

tumpika, ne se hecat, to je pa cela zverina, lahko je zalo nevarna, takoj se odseli na varno ( magari v hotel ) in pokliči lovce, da pokončajo zverino.

 

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti