Kruh iz kruhomata

Lep pozdravček,

vem, da ste verjetno o tej temi že veliko napisali, pa imam vseeno vprašanje, saj ne najdem pravega nasveta. Ko je kruh pečen ima vedno in redno na vrhu vdolbino namesto, da bi bil lep hlebček. Kaj za vraga počnem narobe?

Jadi

Preveč kvasa. Dolores
Ne bi rekla, glede na to, da uporabljam že pripravljene zmesi za kruh. Jadi

Mogoče predolg program, pečem vedno na kratkem, 1 ura 58 minut.

Lijana

Jaz imam Matrixovega (tistega iz Mercatorjeve akcije). Če pečem na dolgem programu je vedno vdolbina na vrhu (malo manj če dodam mešanici malo moke in vode, da je potem manj kvasa). V tem primeru je kruh lepo penast in zelo rahel. Če pa pečem na kratkem programu, pa je kruh s hribčkom na vrhu, ampak je pa tudi težji in malo bolj zbit.

lp Saša
Hvala za predloge, bom tudi jaz poskusila s krajšim programom. Do zdaj sem vedno pekla na normalnem, mislim, da je to nekje okrog 3h. Jadi
Kruh pečem redno. Tudi če je preveč tekočine, se naredi vdolbina na vrhu. Paninika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecjohana
MOJ vrtrimljanka
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti