Izlet na kras

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

24. okt 2011 15:33

Botanični vrt (bolje park) v Sežani je res lep, pa star natanko toliko kot marčna revolucija. Le 9 let kasneje pa se je dalo v ta vrt priti že z vlakom, in to direktno z Dunaja.

Sicer pa nimajo primerkov vegetacije, ker ta izraz pomeni rastlinstvo, torej značilno kombinacijo vrst, ampak nekaj zanimivih primerkov bolj eksotične flore (rastlinstva, v smislu vrst), najbolj mi je v spominu ostala cedra, najbrž ne samo ena.

rimljanka

Mygrace

sporočila: 6506

24. okt 2011 15:38

Okej, bom natančno poročala o vegetaciji, ki ni vegetacija, takoj, ko se zapodim tjakaj...

Mygrace

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

24. okt 2011 15:49

Lahko me pa s sabo  vzameš, bova navzkrižno poročali.

Pa še mimogrede, a poznate one lepe plodove, okrogle ko tenis žogca, enake barve, pa nagubane ko murve? Mal podobne telim:  sam brez bodic..... Ne vem, če imajo kako drevo v Sežani, je pa včeraj v NeDelu pisal MM o njih. Tam čist na vogalu Ajdovščine in Župančičeve je eno drevo, če je preživelo rušenje koloseja, recimo.

Aja, maklura, res eksotično drevo, no, bolj plodovi.

rimljanka

Mygrace

sporočila: 6506

24. okt 2011 15:52

Poznamo, poznamo, Rimljanka..

 

Velja za ekspedicijo, bom vesela.

Mygrace

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

25. okt 2011 9:10

Temni bori, črni bori, čuj kako vršijo.Kot da med seboj bolestno, tiho govorijo.

Kras je res noro lep v vseh letnih časih, najbolj dišeč ko cvetijo narcise, najbarvitejši pa sedaj. Hvala Miška.

mejačka

Mygrace

sporočila: 6506

25. okt 2011 9:49

Pa tut Dolenjska je lepa. Mehka.

In trta se zna prav lepo obarvati, menda še najlepše refošk? (na, pa smo spet tam, na JZ)

Uni špičaki nad Kamniško Bistrico imajo pa spet posebne barve..odvisno od vremena..

 

Uh, upam, da se zavedamo, kaj imamo. Poleg zazidalnih načrtov, jebela!!!!!!!!

 

                                              

 

Ampak ne razumem nečesa: število prebivalcev se venomer vrti tam okrog 2 milijončka, zidamo pa k pr norcih

Mah, sej razumem, no...strinjam se pa glih ne. Vsak bi bil po svoje, ločeno, posebej, svoboden, brez kontrole, samostojen...a največja tegoba je zadnje čase prav izoliranost, osamljenost....in ko nekoga najdejo mrtvega po nekaj dneh, samega, razpadajočega.....

Ne, ne bom naprej.

Se pač rada tiščim skupaj in se s samotnih sprehodov po prekrasni naravi rada vrnem v polno bajto

In zakaj sem to napisala zdele? Pojma nimam.

Mygrace

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

25. okt 2011 10:20

Jaz grem z vama na Kras!

 

naor

Mygrace

sporočila: 6506

25. okt 2011 10:30

Tista maklura raste v parku sežanske bolnice, Rimljanka.

Pa še nekje v LJ, a se zdele ne morem spomniti.

Meni je tista tenis žogca z murvastim reliefom prav simpatična dekoracija za na mizo, kar dolgo zdrži.

 

Naor? Jst tko nekontrolirano zletim na Kras da se težko konkretno menim. Mene pobere ena moja žlahtnica, ki ima en kup opravkov na tistem koncu, telefonira in reče: Maš cajt?Greš?, jst rečem "Evo, čakam." in letimo. Imam eno potovalko nonstop na stendbaju, notri so vrečke, škarje, štumfi, ćevlji, trenirka, brezrokavnik, čokolada, voda....in frc!!

Tko kot včasih, ko smo imeli kufre pripravljene in smo zastonj leteli že kam...ljudje pač niso prekontrolirali svojih potnih listov in jih je velik ostalo na Brniku, plačano je bilo itak, oni niso dobili nič povrnjeno in mi, ki smo imeli mreženje že takrat (ajoj??!!) smo uleteli in uživali...no, danes glede na računalniško obdelavo to ni več možno.

 

Skratka, človek mora biti fit in pripravljen na hop!

Mygrace

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

25. okt 2011 10:48

Sem se hecala, valjda bi šla, ampak če bi se zmenile kulinaričarke. Ti le pojdi, poslikaj in fajn se imej!

 

naor

Mygrace

sporočila: 6506

25. okt 2011 10:52

Ma ne, z veseljem bi šla v razširjeni družbi dobrovoljnih ljudi. Sem samo napisala, kako to pri meni gre.

No, nikol ne veš...

Pa saj menda so se punce tukaj s Kulinarike v preteklosti že dostikrat zorganizirale? Lahko ponovijo vajo mogoče?

Čeprav dvomim, da je vzdušje še vedno takšno kot pred leti

(sem rekla dvomim in ne mislim KVAK)

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti